Aukcja rozpocznie się 16.11.2021

Aukcja 105. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27783

1841 kompletny składany list z Gdańska do Francji, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie.

100 PLN
27784

Mi.2
40 PLN
27785

1850 znaczek na wycinku unieważniony rzadkim stemplem numerowym z obecnych ziem polskich "1478" z Tannhausen w Prusach Zachodnich, dzisiaj Jedlinka Zdrój.

Mi.2
60 PLN
27786

300 PLN
27787

1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103".

Mi.6a
108 PLN
27788

1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.15
50 PLN
27789

1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin).

Mi.10a
300 PLN
27790

1860 (?) obwoluta składanego listu z Stargardu do Szczecina.

200 PLN
27791

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Alt Colziglow (Kołczygłowy).

Mi.11a
150 PLN
27792

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice).

Mi.18
120 PLN
27793

Mi.22
50 PLN
27794

1861 fragment opaski gazetowej opłaconej austriackim znaczkiem gazetowym, znaczek stemplowany rzadkim kasownikiem ekspedycji gazetowej z Krakowa.

Mi.23
300 PLN
27795

1861 list w kopercie poczty pruskiej ze Świdwina (Schivelbein) nadany w ambulansie na trasie Cöslin (Koszalin) Berlin, rzadki trzyrzędowy stempel kolejowy, odręczna adnotacja miejsca nadania listu.

200 PLN
27796

1863 austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr użyty na opasce gazetowej, skasowany datownikiem w Tarnowie; wysoka wycena katalogowa (Fi.375.-); dobry stan zachowania.

Mi.29
250 PLN
27797

1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
27798

1866 list z Gdańska do Berlina opłacony znaczkami poczty pruskiej.

Mi.16, 17
50 PLN
27799

1866 kompletny składany list z Krakowa do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.26
60 PLN
27800

1867 list ze Lwowa do Gdańska, na odwrocie stemple odbiorcze.

50 PLN
27801

1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka.

27 PLN
27802

1869 kompletny składany list polecony z Ober Glogau (Głogówek) do Niemiec.

50 PLN
27803

1869 kompletny składany list polecony z Grottkau (Grodków w województwie opolskim) do Niemiec.

80 PLN
27804

1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi.

40 PLN
27805

1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy.

15 PLN
27806

1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
27807

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz wysłany 24 2 z Zielonej Góry do miejscowości Koźla w powiecie Żagańskim (Cosel kreis Sagan), trzywierszowy w ramce stempel nadawczy GRÜNBERG I.SCHLESIEN; na odwrocie pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.D4
60 PLN
27808

1872 (?) FORDON, znaczek Niemiec za 1 grosz, skasowany 11 1 prostokątnym datownikiem w Fordonie, dobry stan zachowania.

Mi.19
30 PLN
27809

1872 list z treścią wysłany z Kęt koło Oświęcimia 28 lipca 1872 roku na poste restante do Karlsbadu, gdzie dotarł po dwóch dniach. Nie został odebrany, więc poczta go zwróciła do Kęt, gdzie dotarł 30 lipca, zatem po czterech dniach od nadania. Ładnie udokumentowany obieg ze stemplami tranzytowymi i odbiorczymi. Znaczek skasowany stemplem dwuwierszowym z okresu przedznaczkowego. Treść listu pisana po hebrajsku.

800 PLN
27810

1872 kompletny składany list z Adelnau (Odolanów) do Ostrowa.

70 PLN
27811

1872 kompletny składany list z Medzibor (Międzybórz dolnośląski) do Wartenberg (Syców).

80 PLN
27812

1873 VI wydanie Austrii - 3 kr "grober druck" - frankatura pojedyncza, kompletny list przesłany 3/9 miejscowo w Nowym Sączu (Neu Sandec); dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).

Mi.36I
100 PLN
27813

1874 WAŁCZ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany 5 6 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem DEUTSCH-CRONE w Wałczu; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.19
60 PLN
27814

Fi.Cp3I
Mi.P20
25 PLN
27815

1875 kartka z Gdańska do Bydgoszczy.

150 PLN
27816

1876 austriacka całostka z napisami w języku niemieckim i polskim, podwójna karta pocztowa za 2+2 kr.; dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie i delikatne przebarwienia).

Fi.Cp5
Mi.P37
100 PLN
27817

120 PLN
27818

60 PLN
27819

80 PLN
27820

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.

30 PLN
27821

1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna.

45 PLN
27822

1878 całostka prywatnej poczty miejskiej ze Szczecina.

180 PLN