Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 105. Poczty lotnicze

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
36675

40 PLN
36676

1962 arkusik znaczków do opłacania przesyłek podczas II Międzynarodowych Zawodów Szybowcowych Krajów Socjalistycznych w Lesznie i VIII Szybowcowych Mistrzostw Polski, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
36677

1962 polecona przesyłka lotnicza wysłana 19.8 z urzędu Poznań-Targi do Sztokholmu, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "XXXI MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE" z wizerunkami samolotu, statku, balonu i parowozu; nalepka polecenia Poznań-Targi, dodatkowo odciśnięty numer 32570; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
36678

40 PLN
36679

1963 IX Szybowcowe Mistrzostwa Polski, XVI lot Poczty Szybowcowej, dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej przewieziona szybowcem "Bocian".

20 PLN
36680

1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego.

30 PLN
36681

1964 komplet znaczków (z górnymi marginesami) do opłacania przesyłek przesłanych balonami: "Katowice", "Polonez", "Poznań", "Syrena" podczas Zawodów Balonowych z okazji XXXIII M.T.P., bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
36682

20 PLN
36683

30 PLN
36684

Fi.871
Mi.1015
30 PLN
36685

20 PLN
36686

1972 Mongolia, dekoracyjnie frankowany list wysłany 27.3 z Ułan Bator do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.623, 661, 662
40 PLN
36687

1972 Szwajcaria, 25-lat szwajcarskiej komunikacji lotniczej nad Północnym Atlantykiem, dekoracyjna całość, na odwrocie kasownik odbiorczy lotniska Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Mi.968
35 PLN
36688

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago.

20 PLN
36689

40 PLN
36690

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, na odwrocie specjalny stempel poczty kanadyjskiej SPECIAL DELIVERY, a na froncie datownik odbiorczy.

30 PLN
36691

10 PLN
36692

1983 POCZTA GOŁĘBIA, komplet dokumentacji pocztowej z przelotu gołębia pocztowego na trasie Toruń - Chełmno z okazji obchodów 750-lecia miasta Chełma i Torunia, gwarancja Walocha.

300 PLN
36693

1984 Kuwejt (Kuwait), lotnicza karta pocztowa wysłana 16.5 z Krakowa do Kuwejtu, przesyłki nie doręczono i zwrócono do nadawcy opatrując ją stempelkami z napisami arabskimi i francuskimi "PARTI" (adresat nieobecny) i arabskimi i angielskimi "RETURN TO ORIGIN" (zwrot do miejsca nadania); niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2590, 2656
Mi.2753, 2804
80 PLN
36694

1993 II lot Concorde'a Warszawa-Londyn, koperta z autografami załogi przesłana 25.10 na pokładzie jedynego, jak do tej pory, pasażerskiego samolotu naddźwiękowego, londyński datownik odbiorczy na froncie; rzadki walor, koperta z tyłu oraz jeden ze znaczków pod wpływem wilgoci delikatnie przebarwione.

180 PLN
36708

15 PLN
36719

80 PLN
36720

1974 przelot polskiej reprezentacji piłkarskiej na X Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN; koperta lotnicza ŚWF "Polska 73" z prywatnym dodrukiem - "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ 13 CZERWIEC - 7 LIPIEC 1974 ROK FUSSBALL - WELTMEISTERSCHAFT PRZELOT POLSKIEJ REPREZENTACJI PIŁKARSKIEJ", sygnatura (X.73); temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.Ck59
20 PLN