Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 105. Poczty lotnicze

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
36595

1934 I lot Poznań-Berlin "LOT", DLH, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "PIERWSZY LOT DO BERLINA Warszawa 19 Port Lotniczy", bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "MIT LUFTPOST BEFÖRDERT LUFTPOSTAMT BERLIN C2", na odwrocie datownik odbiorczy Berlin C z wyróżnikiem "L2*"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.200.-).

Fi.118a
160 PLN
36596

1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta.


Mi.385-90
30 PLN
36597

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu).


1 600 PLN
36598

1934 CONDOR-ZEPPELIN, list lotniczy sterowcowy z Brazylii do Bielska, list nadany 26.09.34 w Florianopolis, samolotem linii lotniczej Syndicato Condor przewieziony do Recife w Brazylii, skąd na pokładzie sterowca Graff Zeppelin wystartował do lotu przez Atlantyk - stempel "SERVICO AERO TRANSOCEANICO * BRASIL - EUROPAS* / CONDOR ZEPPELIN LUFTHANSA", przesyłka dotarła do Stuttgartu 1.10.34 - mechaniczny stempel odbiorczy na odwrocie "DEUTSCE LUFTPOST / SÜDAMERIKA - EUROPA", skąd wysłano do Bielska, walor o ładnie udokumentowanym obiegu w minimalnie słabszym stanie zachowania.


300 PLN
36599

1934 lotniczy list polecony z Warszawy na rzadkiej kopercie Aeroklubu Rzeczypospolitej Polskiej do Głowaczowa, list wysłany z Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Challenge, na odwrocie dwie nalepki poczty balonowej warszawskiego Aeroklubu i stempel odbiorczy.


600 PLN
36600

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron).

Fi.8a
100 PLN
36601

1935 list polecony z Warszawy na kopercie Aeroklubu Rzeczypospolitej Polskiej do Lwowa, wirnik Aeroklubu z okazji zawodów balonowych Challenge, bardzo rzadkie w doskonałym stanie, katalog Fischer 4.000,- zł, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.20f
3 000 PLN
36602

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
75 PLN
36603

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
35 PLN
36604

1935 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania.

Fi.65
10 PLN
36605

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, seria czysta, znaczek za 20 gr. na podlepce pozostałe z ladną oryginalna gumą.

Fi.66-69
130 PLN
36606

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XII tydzień LOPP, znaczek bez nominału i bez gumy.

Fi.75
90 PLN
SPRZEDANY
36607

1935 list lotniczy do Rio de Janeiro wysłany 3.XII z Warszawy, AMBULANSEM nr.124 relacji Berlin-Zbąszyń (Berlin-Bentschen) dosłany do Berlina - owalny stempel na odwrocie, a stamtąd już pocztą lotniczą do Ameryki Południowej, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie kasowniki odbiorcze z 8.XII; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 245
Mi.227, 228, 264
200 PLN
36608

1935 lotniczy list polecony z Lwowa do Krakowa, list doręczony przez Warszawę - na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy i stemple odbiorcze z Krakowa.

Fi.275
150 PLN
36609

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


80 PLN
36610

1936 VIII Krajowe Zawody Balonów Wolnych o puchar płk. Wańkowicza, list przewieziony balonem "Jabłonna" na okolicznościowej kopercie, stempel okolicznościowy zawodów i stempel balonu na nalepce LOPP, stempel z miejsca lądowania balonu z Wyrzysk.

Fi.12e
400 PLN
36611

1936 lotniczy list polecony z Warszawy 9.6.36 do Buenos Aires przewieziony samolotem i sterowcem na trasie Europa - Ameryka, stempel sterowca i kontroli dewizowej, liczne stemple tranzytowe i wysoka rzadka frankatura.

Fi.53
4 800 PLN
36612

1936 LZ 129 Hindenburg - 1 lot Europa-Ameryka Północna - polecony list lotniczy przesłany pocztą sterowcową, nadany 3.5 w Bydgoszczy, przez Poznań i Frankfurt nad Menem dosłany do Friedrichshafen, gdzie mieściły się hangary zeppelinów, skąd 6.05 "Hindenburg" wystartował do lotu, kasowniki odbiorcze Nowy Jork z 9.5; specjalny czerwony okrągły stempel poczty sterowcowej; odręczna adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; amerykańskie stempelki informujące o zwrocie przesyłki do nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym, który przy ogromnej ilości tak samo wyglądających przesyłek (sporządzonych głównie przez firmy filatelistyczne) przewiezionych sterowcami, prezentuje się wspaniale.

Fi.69
4 000 PLN
36613

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Ateny.

Fi.127a
150 PLN
36614

1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów.

Fi.128
150 PLN
36615

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Hajfa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.128a
70 PLN
36616

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa, list adresowany do odbiorcy w Warszawie, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Hajfy (na odwrocie kasownik odbiorczy Haifa 29.X) i z powrotem.

Fi.128a+d
120 PLN
36617

1936 lotniczy list polecony ze Lwowa z pierwszego lotu na trasie ze Lwowa do Palestyny.

Fi.128b
100 PLN
36618

1936 IV Samochodowy pościg za balonem, list ekspresowy przesłany 24.V balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Sanoka, list ofrankowany paskiem pionowym znaczków za 5 gr wydania żałobnego z międzypolem; stemple okolicznościowe w kolorze czarnym, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.273, 269L
Mi.290, 294
200 PLN
36619

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
36620

1937 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Helsinki, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.132a
100 PLN
36621

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta pocztowa przesłana balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego.

Fi.25j
250 PLN
36622

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty.

Fi.82
30 PLN
36623

1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno.

Fi.138a
80 PLN
36624

1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno.

Fi.138a
80 PLN
36625

1938 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Kraków - Budapeszt.

Fi.140
180 PLN
36626

1939 legitymacja członka popierającego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Tarnowie ze składkami opłaconymi znaczkami za 10gr (zielone) i 50gr (żółte) do września 1939 roku!!! dobry stan zachowania.

Fi.18, 19
250 PLN
36627

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, kartka przewieziona balonem "Mestwin", stempel tranzytowy z Dukli.

Fi.29k
180 PLN
SPRZEDANY
36628

1939 I lot Warszawa - Bejrut, list wysłany 28.II, dodatkowy stempel "PIERWSZY LOT LINIOWY WARSZAWA-BEYROUTH 20 II-1 III 1939 POLSKA-LIBAN", na odwrocie stempel odbiorczy z 2 III; bardzo dobry stan zachowania (Fi.280.-); sygnowany B.B.Joffe.

Fi.141a
220 PLN
36629

1939 koperta ze stemplami pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn bez datownika odbiorczego.

Fi.142a
80 PLN
36630

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn, gwarancja Petriuk.

Fi.142a
120 PLN
36631

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Kopenhaga, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.144a
70 PLN
36632

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, dwa listy wysłane 15.V z Warszawy i Gdyni do Kopenhagi, dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KØBENHAVN 15-V-1939 R" (Myślicki 39 207 - stopień rzadkości C) - odbijany na przesyłkach z Warszawy w kolorze fioletowym, a na przesyłkach z Gdyni w kolorze liliowym; bardzo dobry stan zachowania (Fi.350.-).

Fi.144a, b
250 PLN
36633

1939 pierwszy lot Francja - Polska, list polecony wysłany 31.05.39 z Paryża do Warszawy, na froncie francuski dodatkowy stempel lotu "SERVICE POSTAL AERIEN SANS SURTAXE FRANCE-FINLANDE FRANCE-POLOGNE 1-er JUN 1939", na odwrocie stemple odbiorcze z Warszawy i po zwrocie odbiorcze z Paryża, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.146
100 PLN
36634

1939 pierwszy lot Francja - Polska, list wysłany 2.06.39 z Paryża przez Warszawę do Paryża, na froncie francuski dodatkowy stempel lotu "SERVICE POSTAL AERIEN SANS SURTAXE FRANCE-FINLANDE FRANCE-POLOGNE 1er JUN 1939", stemple odbiorcze z Warszawy i po zwrocie odbiorcze z Paryża, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.146
100 PLN