Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11457 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 5gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 17.I.28 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "EPOKA"; dobry stan zachowania. | Fi.208II, 211I Mi.236II, 239I |
| 20 PLN | |
11458 |
1925 widokówka z Szczawnicy ze stemple schroniska przy Morskim Oku w Tatrach. | Fi.209 |
| 60 PLN | |
11459 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łuków - Lublin nr 454. | Fi.209 |
| 80 PLN | |
11460 |
1925 wydanie obiegowe, kreślona próba znaczka za 10 gr. z pełną oryginalna gumą, niezmiernie rzadko występuje jako gumowana, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz. | Fi.209 P1 Mi.237 P |
| 1 000 PLN | |
11461 |
| 40 PLN | |
11462 |
1925 wydanie obiegowe, 10gr - frankatura wielokrotna, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 8 XI 27 z Drohobycza do Jarosławia; przebarwienia. | Fi.209II Mi.237II |
| 50 PLN | |
11463 |
1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.209II, Cp46 Mi.237II |
| 40 PLN | |
11464 |
1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.209I P1 Mi.237 |
| 500 PLN | |
11465 |
| 80 PLN | |
11466 |
1925 list z Rzeszowa do Warszawy adresowany do "Prezydenta" Wincentego Witosa. | Fi.210 Mi.238 |
| 40 PLN | |
11467 |
1925 list z Jedlińska do Radomia, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie. | Fi.210 |
| 20 PLN | |
11468 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", list polecony z wielkich manewrów Wojska Polskiego wysłany 12.8.25 do Lwowa, nadawcą listu był gen. Tadeusz Rozwadowski, który był dowodzącym manewrami na Wołyniu, opłata zgodna z taryfą pocztową - należność za polecenie dwoma znaczkami za 15 gr. umieszczona na odwrocie koperty, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowany był urząd pocztowy, stosujący okolicznościowy kasownik (Myślicki 25 002) i erkę, obiegowy list polecony z tymi stemplami należy do wielkich rzadkości, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210 |
| 2 000 PLN | |
11469 |
1925 list polecony z Kochawina (obecnie na Ukrainie dzielnica Hnizdyczowa) do Bielska. | Fi.210 |
| 115 PLN SPRZEDANY | |
11470 |
1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, znaczki za 15 gr. w dwóch różnych typach. | Fi.210I, II Mi.238I, II |
| 40 PLN | |
11471 |
| 80 PLN | |
11472 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 15 gr. o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL - odmiana rysunku "kreski tła połączone z cyframi", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis odmiany Schmutz. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 200 PLN | |
11473 |
1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPI Mi.239 Pfa |
| 800 PLN | |
11474 |
1925 wydanie obiegowe - różne rysunki, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, użyte pocztowo w Poznaniu, gwarancja Schmutz. | Fi.211 FPII Mi.239 Pfa |
| 400 PLN | |
11475 |
1925 wydanie obiegowe, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPII Mi.239 Pfa |
| 600 PLN | |
11476 |
1925 wydanie obiegowe, 30 gr - frankatura wielokrotna, pasek pionowy trzech znaczków w typie I na liście poleconym wysłanym 22.6.32 z Łodzi do Wierzbnika. | Fi.213I Mi.241I |
| 50 PLN | |
11477 |
1925 różne widoki, znaczek za 30 gr w odmianie I - bardzo rzadka. | Fi.213I Mi.241I |
| 144 PLN SPRZEDANY | |
11478 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, kompletna seria na liście lotniczym z Warszawy do Paryża, dofrankowano znaczkiem za 50 gr "Orzeł w wieńcu", znaczki skasowane 11 IX w urzędzie Warszawa 1, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "30", dodatkowe stempelki "SAMOLOTEM" i "Par avion"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 200 PLN | |
11479 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria skasowana datownikiem w rzadkim kolorze fioletowym. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 200 PLN | |
11480 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, rzadkie całkowite fałszerstwo wszystkich znaczków tego wydania, gwarancja i opis FALSUM. | Fi.216-24 FFi Mi.224-32 |
| 320 PLN | |
11481 |
1925 list nadany pocztą lotniczą z Warszawy do Niemiec, stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", stempel odbiorczy na froncie "Mit Luftpost bfördert / Flughafen Nürnberg - Fürth", na odwrocie stemple tranzytowe. | Fi.219, 220, 223, 224 |
| 150 PLN | |
11482 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII 1932 z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania. | Fi.220, 221, 222 Mi.228, 229, 230 |
| 200 PLN | |
11483 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, zagraniczny list wysłany 25.III.1931 z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do South Harrow w Anglii; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.220, 224 Mi.228, 232 |
| 30 PLN | |
11484 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
11485 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piotrowice - Warszawa nr 6. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
11486 |
1925 "Podręczni polskich znaczków pocztowych" opracowany przez komisję katalogową Polskiego Towarzystwa Filatelistów w Warszawie, 208 stron, bardzo rzadkie. | |
| 500 PLN | |
11487 |
1925 czysty formularz zagranicznego przekazu paczkowego z sygnaturą P.Z.G. No 663 -100.000-25. | |
| 80 PLN | |
11488 |
1925 czysty formularz przekazu telegraficznego z sygnaturą IV.925. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
11489 |
1925 czysty formularz przekazu zleceniowego z sygnaturą XI.925. | |
| 100 PLN | |
11490 |
1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej. | Fi.186, Cp42 |
| 40 PLN | |
11491 |
1926 "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" wczesny stempel okolicznościowy odciśnięty 17.VI na znaczku na wycinku, według Myślickiego stopień rzadkości C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! (Myślicki 26 001). | Fi.188 Mi.207 |
| 50 PLN | |
11492 |
1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do ministerstwa w Pradze. | Fi.192, 208 |
| 30 PLN | |
11493 |
1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Poselstwa Polskiego w Pradze. | Fi.192, 208II |
| 30 PLN | |
11494 |
1926 list z Konstantynowa koło Świecian Wileńskich do Nowego Sącza, opłata 13! znaczkami za 1 gr., opłata zaniżona o 2 gr., adnotacja pocztowa o konieczności pobrania dopłaty w podwójnej wysokości. | Fi.205 |
| 80 PLN | |
11495 |
1926 list firmowy z Leszna do Poznania, znaczek za 1 gr. na rzecz Funduszu Bezrobocia. | Fi.205, 210 Mi.233, 238 |
| 60 PLN | |
11496 |
1926 list polecony z Olkusza do Michałowic, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej. | Fi.209 |
| 25 PLN | |