Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11417 |
1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skurcz - Czersk nr 437 (numer na kasowniku nie odbity). | Fi.187 |
| 60 PLN | |
11418 |
1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Warszawy do Lipska w Niemczech, znaczki nie ostemplowane w Warszawie, w Lipsku unieważnione stemplem niemieckim do unieważniania znaczków nie skasowanych w miejscu ich nadania"Entwertet in Leipzig !" (unieważniono w Lipsku !), osobliwe. | Fi.187 |
| 140 PLN | |
11419 |
1924 orzeł w wieńcu, frankatura wielokrotna znaczka za 15 gr. na liście poleconym z Inowrocławia nadanym 26.2.25 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.187 |
| 80 PLN | |
11420 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr., kreślona (Fi.200.-), gwarancja Schmutz. | Fi.187 P Mi.206 |
| 180 PLN | |
11421 |
1924 firmowy list z Warszawy wysłany 6.5.24 do Nowego Sącza, list oklejono znaczkami w walucie markowej, które straciły ważność po reformie walutowej 1.5.24, znaczki, które z rozpędu ostemplowane zostały oderwane przez pocztę, pozostałe oznaczono na kopercie jako nieważne, list ostatecznie opłacono w właściwej wysokości znaczkiem za 15 gr., ciekawy walor z okresu wprowadzania reformy walutowej. | Fi.187, 169, 177 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
11422 |
1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Chobielnic 20.3.25 do Poznania, znaczek za 30 gr z usterką w postaci połączonych liter LS i KA w POLSKA. | Fi.187, 190 Mi.206, 209 |
| 50 PLN | |
11423 |
1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz. | Fi.187P |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
11424 |
1924 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do konsulatu polskiego w Pradze. | Fi.188, 192, 208II |
| 25 PLN | |
11425 |
1924 orzeł w wieńcu, frankatura wielokrotna znaczka za 25 gr. na ekspresowym liście poleconym z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie wysłany 3.9.25 do Czechosłowacji. | Fi.189 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
11426 |
1924 orzeł w wieńcu, firmowy list polecony z Warszawy do Czechosłowacji wysłany 7.1.26. | Fi.190 |
| 80 PLN | |
11427 |
1924 Orzeł w wieńcu, kreślona próba znaczka za 30 gr., bardzo rzadka w bladofioletowym kolorze na bardzo cienkim papierze, gwarancja. | Fi.190 P Mi.208 |
| 2 000 PLN | |
11428 |
1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem, próba z grupy rzadszych tego wydania. | Fi.190P |
| 500 PLN | |
11429 |
| 350 PLN | |
11430 |
1924 orzeł w wieńcu, znaczek w barwie szaroniebieski, gwarancja z oznaczeniem. | Fi.190b Mi.209b |
| 1 051 PLN SPRZEDANY | |
11431 |
1924 orzeł w wieńcu, list z Górnej Grupy do Niemiec, uszkodzona lewa stopka litery A w POLSKA. | Fi.191 Mi.210 |
| 30 PLN | |
11432 |
1924 Orzeł w wieńcu, kasowany w Małkini znaczek za 50 gr. z pięknym, super wyraźnym i zupełnie nieuszkodzonym abklatschem, na tej wartości dotąd niekatalogowany, poza kilkoma krótszymi ząbkami w ładnym stanie, bez gwarancji bo będzie eksponowany od strony abklatscha. | Fi.192 MK Mi.211 |
| 400 PLN | |
11433 |
1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym. | Fi.193 Mi.212 |
| 50 PLN | |
11434 |
| 110 PLN | |
11435 |
1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. , piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
11436 |
1924 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na ekspresowym liście poleconym z Myślenic do Sanoka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193 Mi.212 |
| 130 PLN | |
11437 |
1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. z rzadkim niekatalogowanym błędem "myślnik pomiędzy 1 a ZŁOTY", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.193 B Mi.212 |
| 1 500 PLN | |
11438 |
| 90 PLN | |
11439 |
1924 hiperinflacja, ekspresowy list polecony z Krakowa wysłany 11.3.24 do Wadowic, bardzo wysoka taryfa pocztowa 1.350.000 mk. | Fi.169II, 177 |
| 320 PLN | |
11440 |
1924 czysty formularz przekazu paczkowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 60 PLN | |
11441 |
1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 100 PLN | |
11442 |
1924 czysta koperta listu wartościowego. | |
| 100 PLN | |
11443 |
1925 list polecony z Stanisławowa do Wiednia. | Fi.183, 190, 192 Mi.202, 209, 211 |
| 35 PLN | |
11444 |
1925 kartka z Rafałowka do Holandii. | Fi.184, 208,, Cp42 |
| 25 PLN | |
11445 |
1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.185, 187 |
| 30 PLN | |
11446 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 103. | Fi.186 |
| 50 PLN | |
11447 |
1925 list polecony z Radomyśla do Pragi. | Fi.188 Mi.207 |
| 25 PLN | |
11448 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY" znaczek za 50 gr z serii orzeł w wieńcu skasowany 12.VIII w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII; dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002). | Fi.191 Mi.210 |
| 80 PLN | |
11449 |
| 900 PLN | |
11450 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 750 PLN | |
11451 |
1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 400 PLN | |
11452 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z delikatnymi podlepkami w dwóch miejscach; bardzo dobry stan zachowania; doskonała prezencja. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 500 PLN | |
11453 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z doskonałym stanie. | Fi.194-204 Mi.213-223 |
| 1 000 PLN | |
11454 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, fragment arkusza (48 sztuk) znaczka za 10 + 50 gr. | Fi.198 Mi.217 |
| 500 PLN | |
11455 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 1 600 PLN | |
11456 |
1925 list z Wilna do Lwowa, brzydki zamazany stempel, na odwrocie pieczęć Głównego Komitetu Budowy pomnika Adama Mickiewicza w Wilnie. | Fi.208 |
| 15 PLN | |