Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11337 |
1923 hiperinflacja, list ekspresowy z Pszczyny nadany 23.10.23 do Bobrka na Śląsku, wspaniała opłata 44 znaczkami za 500 mk. | Fi.141 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
11338 |
1923 list z Głównej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu przy Sądzie Okręgowym do Wiednia, specjalna koperta z napisem "Urzędowa koperta wyborcza.", rzadka w doskonałym stanie. | Fi.141 |
| 320 PLN | |
11339 |
1923 list z Łodygowic do Białej. | Fi.141, 142 |
| 35 PLN | |
11340 |
1923 ekspres polecony z Krakowa do Rabki. | Fi.141, 164 |
| 60 PLN | |
11341 |
1923 list polecony z Wilna do Wiednia. | Fi.142 Mi.180 |
| 50 PLN | |
11342 |
1923 bankowy list polecony z Sosnowca do Białegostoku, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.142 |
| 80 PLN | |
11343 |
1923 list wysłany z Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie adresowany do konsulatu RP w Wiedniu, znaczek unieważniony datownikiem POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI WARSZAWA (z wyróżnikiem "a") tylko wyjątkowo stosowanym do kasowania znaczków, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.142 |
| 160 PLN | |
11344 |
1923 hiperinflacja, list polecony z Drohobycza nadany 7.11.23 do Czechosłowacji, wysoka frankatura 36.000 mk. | Fi.142, 143, 167 |
| 126 PLN SPRZEDANY | |
11345 |
1923 list na kopercie firmowej z Białej do Czechosłowacji. | Fi.143 |
| 60 PLN | |
11346 |
1923 list polecony z Łodzi do Szwecji, ciekawa erka urzędu pocztowego Łódź 4. | Fi.143, 164 |
| 100 PLN | |
11347 |
1923 czworoblok z rzadkim kasownikiem "Polska Wystawa Ruchoma na G. Śląsku / Katowice". | Fi.153 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
11348 |
1923 list polecony z Dyrekcji Policji we Lwowie do Wiednia. | Fi.164 |
| 100 PLN | |
11349 |
1923list z warszawy do polskiego konsulatu w Wiedniu. | Fi.164, 167 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
11350 |
1923 wydanie okolicznościowe, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.164-6 Mi.182-4 |
| 100 PLN | |
11351 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczki rozdzielone pustopolami, górny prawy margines pustopola rozerwany, w sumie jeden znaczek z pustopolem z prawej strony i jedna parka rozdzielona pustopolem. | Fi.165 Mi.183 |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
11352 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, pozioma parka znaczków za 3000 mk rozdzielona międzypolem. | Fi.165 Mi.183 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
11353 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji narodowej, parka rozdzielona pustopolem, mankamenty na gumie. | Fi.165 Mi.183 |
| 35 PLN | |
11354 |
1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, parka rozdzielona pustopolem, na pustopolu podlepka. | Fi.165 Mi.183 |
| 10 PLN | |
11355 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, czworoblok znaczków za 3000 mk., prawy górny z błędem "KONAPSKI", na górnych znaczkach jeden lekki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.165 B1 Mi.183I |
| 50 PLN | |
11356 |
1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji narodowej, znaczek z błędem "KONAPSKI". | Fi.165B1 Mi.183I |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
11357 |
1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji narodowej, narożny znaczek bez perforacji poziomej na marginesie. | Fi.165MK1 Mi.184 |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
11358 |
1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.167-71 Mi.185-90 |
| 1 000 PLN | |
11359 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy z przesuniętym poziomo nadrukiem. | Fi.167I Mi.185 |
| 30 PLN | |
11360 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.168 Mi.189 |
| 140 PLN | |
11361 |
1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania. | Fi.168 Mi.189 |
| 400 PLN | |
11362 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, górne znaczki podlepka, gwarancja Mikulski. | Fi.168 Mi.189 |
| 120 PLN | |
11363 |
1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczatkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz. | Fi.168 MK Mi.189 |
| 500 PLN | |
11364 |
1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.168 No Mi.189 |
| 4 000 PLN | |
11365 |
1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz. | Fi.168 No Mi.189 |
| 1 200 PLN | |
11366 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.169I Mi.186I |
| 250 PLN | |
11367 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z powtarzalnym błędem w części nakładu w postaci dużej kropki. | Fi.169I B Mi.186 |
| 30 PLN | |
11368 |
| 200 PLN | |
11369 |
1923 list z Krakowa nadany 28.12.23 do Wiednia. | Fi.169II |
| 100 PLN | |
11370 |
1923 list z Warszawy nadany 6.12.23 do Wiednia. | Fi.169II |
| 50 PLN | |
11371 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony, ślady po podlepce i przywarciach, gwarancja Gryżewski. | Fi.170IINo Mi.188bK |
| 300 PLN | |
11372 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 100000/5 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow, Schmutz. | Fi.171 No Mi.190 |
| 400 PLN | |
11373 |
1923 KORESPONDENCJA ZAMORSKA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Japonii do Lwowa wysłany 18.8 z Kumamoto, tego samego dnia w Moji doklejono nalepkę polecenia odciskając powyżej datownik, w drogę do Europy wyruszył 22.8 z Jokohamy, do Londynu dotarł 15.SEP, a 18.IX był we Lwowie, tam bezskutecznie poszukiwał adresata i po opatrzeniu adnotacją: "Na własne podanie Adresat wyjechał na stały pobyt Warszawa ul.Marszałkowska 21" z parafką listonosza przesyłkę dosłano do Warszawy, gdzie szczęśliwie doręczono ją odbiorcy; efektowna całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta z trzech stron rozcięta. | Mi.151, 118I |
| 600 PLN | |
11374 |
1923-39 zestaw znaczków z dziurkowaniami firmowymi z obiegu pocztowego. | |
| 300 PLN | |
11375 |
1923 czysty formularz przekazu pocztowego, pierwsze wydanie bez sygnatury | |
| 60 PLN | |
11376 |
1923 czysty formularz przekazu pocztowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 60 PLN | |