4412

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, próba siatkowa znaczka za 1 zł. typu V w kolorze czarnym, na papierze żółtawym drzewnym gładkim średnim obustronnie satynowanym naklejonym na gruby pochodzący z gry planszowej papier KOLORYT; według ówczesnych relacji niewielkie kawałki papieru satynowanego naklejano na posiadany pod dostatkiem papier KOLORYT i drukowano na nich próby kolorów, te trafione i nieźle wydrukowane wycinano - niewielka część się zachowała; ze względu na fakturę powierzchni papieru KOLORYT podobnej do faktury papieru wydania definitywnego drukowano na nim bezpośrednio próby jakości druku - są bardzo rzadkie, znane są takie próby za 25 gr. w kolorze czerwonym i za 1 zł. w kolorze czarnym oferowana próba różni się od tej ostatniej tłem - ma niebieskawe zamiast żółtobrązowawego, gwarancja Gryżewski, Mikulski Jungjohann BBP.

2 800 PLN2 400 PLN
4414

1944 ŁUKÓW, Wodzowie znaczek w kolorze jasnoniebieskim unieważniony eksploatacyjnym kasownikiem typu 188/1 - pieczęć urzędu pocztowego, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

300 PLN250 PLN
4420

1944 KROPKA w Z, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim z błędem na poz.27 "kropka w Z", unieważniony podwójnie odbitym eksploatacyjnym małym kasownikiem lubelskim LUBLIN 1g - typ 173/1, gwarancja z opisem pozycji i kasownika.

400 PLN300 PLN
4452

1944 list z Zamościa do Lublina nadany 6.11.44, znaczek unieważniony przedwojennym kasownikiem z Zamościa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

240 PLN200 PLN
4458

1944 K.R.N., znaczek stemplowany na miejscowo adresowanej kopercie z Lublina z datą 2.1.45, opłata zgodna z nową taryfą pocztową obowiązującą od 1.1.45 w wysokości 1 zł za zwykły list.

250 PLN320 PLN
4460

1944 K.R.N., znaczek z poz. 1 z drukiem na pomarszczonym papierze, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 3", gwarancja i oznaczenie.

150 PLN150 PLN
4467

1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka i na górnym marginesie, gwarancja.

160 PLN160 PLN
4470

1944 P.K.W.N. i R.T.R.P., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, opłata jak za list o wadze ponad 20 gram, znaczek za 2 zł z błędem nadruku "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u dołu", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204.

600 PLN600 PLN
4491

1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", dobry stan zachowania, gwarancja i opis.

1 000 PLN880 PLN
4492

1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Berbeka.

1 700 PLN1 500 PLN
4497

1945 list z Zwierzyńca nad Wieprzem wysłany 3.6.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1883, znaczki unieważniono stemplem prowizorycznym z Zwierzyńca z ręcznie wpisana datą, znaczki użyte po ich wycofaniu z obiegu pocztowego.

450 PLN450 PLN
4508

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na poz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz.

3 500 PLN3 500 PLN
4515

1945 wyzwolenie miast, znaczek z podwójny nominałem na górze i na dole znaczka pochodzącym z silnie przesuniętego w górę nadruku na znaczku poniżej, gwarancja.

380 PLN541 PLN
4589

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

150 PLN361 PLN
4592

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Mławy 5.4.45 do Łodzi, prowizoryczna erka urzędu pocztowego Mława 1, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 875, gwarancja Wiatrowski.

1 000 PLN1 000 PLN
4667

1945 wydanie łódzkie, parka z ciekawym ablkaczem tylko jednego znaczka na odwrocie.

250 PLN200 PLN
4687

1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

30 PLN30 PLN
4693

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, znaczek na kopercie ostemplowany grzecznościowo 15.I.1946 oryginalnym stemplem, ale już po wycofaniu znaczka z obiegu; walor w dobrym stanie zachowania (na górnych ząbkach minimalne przebarwienie).

200 PLN200 PLN
4698

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-); na poz.16 "zacięty margines" (Fi.55.-); na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.45.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999; błędy B1, B4, B10 - gwarancja (Fi.1010.-).

700 PLN700 PLN
4702

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, 50 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 14 10 z miejscowości Głogówek do Łodzi, znaczki unieważnione jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Upt GLOGOWEK" - napis rożnymi czcionkami - (G51 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), data odciśnięta dodatkowym jednowierszowym datownikiem; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN144 PLN
4707

1945 kartka miejscowo użyta z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1991.

30 PLN27 PLN
4708

1945 kasownik okolicznościowy dożynek Ziemi Lubuskiej z Gorzowa Wielkopolskiego.

30 PLN27 PLN
4709

1945 kasowniki okolicznościowe I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu na kartce okolicznościowej z Gniezna. Bardzo rzadko pojawiający się stempel polecenia z tego wydarzenia, co zostało opisane w literaturze (Z. Mąką).

180 PLN162 PLN
4710

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr z napisem J.WILCZYK na białym satynowanym papierze na kopercie listu miejscowego przesłanego 3.V w Lesznie (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
4711

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, makulatura próby znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, z częściowym brakiem rysunku po prawej stronie, gwarancja.

200 PLN160 PLN
4720

1945 zabytki Krakowa, podwójny druk znaczka za 50 gr., gwarancja Walocha.

45 PLN40 PLN
4728

1945 zabytki Krakowa, znaczek z rzadkim ząbkowaniem ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

70 PLN70 PLN
4762

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.6 w lewym sektorze "a w Liga otwarte" i dodatkowo "1 połączone z ramką", gwarancja i dokładny opis Więcław.

40 PLN40 PLN
4801

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski.

50 PLN50 PLN
4814

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Skoczowa do Krakowa, prowizoryczny kasownik i datownik ze Skoczowa, Ładne i czytelne odbitki stempli prowizorycznych.

100 PLN90 PLN
4836

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim nadrukiem podwójnym formy I typ 1 z pozycji 49, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 600 PLN2 400 PLN
4843

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.80) - określanym jako błąd "mocno uszkodzona belka", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Ćwiertnia.

2 000 PLN2 000 PLN
4865

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

60 PLN60 PLN
4930

1946 list z Bodzanowa do warszawy, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Bodzanowa z ręcznie wpisana datą "19-XII-45".

200 PLN200 PLN
4943

1946 list polecony z Gorzyc do Katowic, prowizoryczny kasownik Gorzyc koło Rybnika i prowizoryczna ręcznie wpisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN100 PLN
4957

1946 kartka polecona z Opola do Wilna, radziecki stempel odbiorczy na froncie kartki.

40 PLN40 PLN
4962

1946 rocznik znaczków czystych (Fi.493,50 bez bloku 9).

290 PLN290 PLN
4969

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku, cyfry 4 i 6 w 1946 lekko wcięte", gwarancja.

60 PLN60 PLN
4980

1946 wydanie lotnicze, znaczek z niecałkowitym numerem walca na dolnym marginesie (N.3.W.I.).

25 PLN20 PLN
4981

1946 wydanie lotnicze, znaczek za 5 zł z szerokim ząbkowaniem poziomym obejmującym krawędź rysunku oraz sygnaturę sąsiadującego od góry znaczka.

40 PLN40 PLN