The auction will start on 10.04.2020

7948

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków.

100 PLN100 PLN
7949

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów.

100 PLN131 PLN
7953

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie.

100 PLN90 PLN
7955

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 9 - Tatry.

100 PLN281 PLN
7956

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia.

100 PLN100 PLN
7961

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 3 - Lwów.

100 PLN100 PLN
7965

50 PLN45 PLN
7969

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13.

120 PLN108 PLN
7972

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia.

160 PLN180 PLN
7974

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie.

160 PLN144 PLN
7976

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 3 - Lwów.

160 PLN394 PLN
7986

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów.

160 PLN144 PLN
8005

30 PLN30 PLN
8015

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 52.

45 PLN45 PLN
8019

35 PLN40 PLN
8020

35 PLN35 PLN
8021

35 PLN35 PLN
8022

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
8038

100 PLN100 PLN
8071

1949 całostka z sygnaturą II.50.

25 PLN25 PLN
8083

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN100 PLN
8086

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN100 PLN
8123

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

30 PLN25 PLN
8125

1957 rocznik obejmujący 5 całostek.

45 PLN45 PLN
8208

1983 karnet - 90 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, z prywatnym dodrukiem - "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA KIELCE'88", skasowana okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN18 PLN
8213

1985 40. rocznica powrotu Ziem Zachodnich do Polski, karnet o nakładzie 5.000 sztuk stemplowany stemplem okolicznościowym.

70 PLN63 PLN
8280

1935 kartka z VIII Krajowych Zawodów Balonów Wolnych przewieziona balonem "łódź", stempel balonu w kolorze czerwonym, przewieziono tym balonem łącznie 175 przesyłek.

600 PLN600 PLN
8286

80 PLN80 PLN
8416

1991 IV wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, karnet ze znaczkami skasowanymi okolicznościowo 3.6 w Kielcach i 4.6 w Radomiu.

50 PLN45 PLN
8429

1960 Milenium Polski, nalepka polonijna rytowana przez Czesława Słanię.

20 PLN20 PLN
8436

2000 blok poczty szwedzkiej grawerowany przez Czesława Słanię.

30 PLN30 PLN
8457

40 PLN40 PLN
8686

1949 NRD, Dzień znaczka, znaczek czysty.

8 PLN8 PLN
8698

1953 NRD, 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria czysta.

20 PLN20 PLN
8752

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 16.6 z Sewastopola do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 20.6, skąd 24.6 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 21.6; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
8753

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.5 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisem alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 20.6; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
8755

1916 Rosja, list wysłany 7.7 z Wiatki do Berlina za pośrednictwem Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, stempelek miejscowej cenzury z nr.220, nalepka polecenia z napisami alfabetem łacińskim; dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
8759

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 30.6 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 4.7, skąd 6.8 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 5.7; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
8763

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 23.7 z Tambowa do ocenzurowania w Moskwie, stempelek cenzora z numerem 240; krajowy stempelek polecenia z napisami grażdanką, a na nim naklejona zagraniczna nalepka polecenia alfabetem łacińskim; zgrabna całość w dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
8767

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 9.1 z miejscowości Niechworoszcza (НЕХВОРОЩА ПОЛТ.Г.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 14.I, skąd ostatecznie odesłano go 19.I; zalepka i stempelek cenzury piotrogrodzkiej cenzora nr.382; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN