8161

800 PLN800 PLN
8211

1842 kompletny list z Trybunału "Wolnego Niepodległego i ściśle Neutralnego Miasta Krakowa i Jego Okręgu" do trybunału w Tarnowie.

100 PLN100 PLN
8294

1899 list wartościowy z Sambora do Lwowa.

90 PLN95 PLN
8295

1900 opaska gazetowa użyta miejscowo w Krakowie.

60 PLN60 PLN
8300

1902 list wartościowy z Samboru do Lwowa.

90 PLN90 PLN
8310

1904 kartka z Warszawy do Tarnobrzega.

50 PLN50 PLN
8312

1906 list wysłany 25.III z Garwolina do miejscowości Sobolew, znaczki unieważniono datownikiem ГАРВОЛИНЪ СѢДЛЕЦК Г. ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ., kasownik odbiorczy СОБОЛЕВЪ СѢДЛЕЦК Г. ПОЧТ.ОТД. na odwrocie.

30 PLN30 PLN
8313

1906 list wartościowy z Lwowa do Lubieni Wielkiej.

120 PLN120 PLN
8323

1911 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

60 PLN60 PLN
8328

1913 list polecony wysłany 28.7 z Garwolina do miejscowości Sobolew, opłacony znaczkiem za 10 kop wydania 300-lecie dynastii Romanowów, skasowanym okrągłym datownikiem ГАРВОЛИНЪ СѢДЛЕЦ. z wyróżnikiem "a"; nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
8339

1914 list polecony wysłany 1.9 z Żelechowa do Sobolewa, opłacony znaczkiem za 14 kop wydania 300-lecie dynastii Romanowów, skasowanym okrągłym datownikiem ЖЕЛЕХОВЪ ЛЮБЛИН. z wyróżnikiem "a"; nalepka polecenia, kasownik odbiorczy СОБОЛЕВЪ ЛЮБЛ. z 2.9 na odwrocie.

60 PLN60 PLN
8354

1918 list polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

75 PLN75 PLN
8371

1858 rosyjski znaczek wydania z 1858 roku z ząbkowaniem 12 unieważniony stemplem numerowym Jędrzejowa z cyfrą 129 w okręgach, stopień rzadkości 6 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

800 PLN820 PLN
8381

1860 Królestwo Polskie - RADOMSKO; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i czerwonokarminowym "ciemnoróżowym", najrzadszym z jasnych odcieni; unieważniony wyraźnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 162 - Radomsk; poza jednym niekompletnym ząbkiem z bardzo dobrym ząbkowaniem; w każdym innym elemencie bez wad, może być ozdobą dobrego eksponatu, fotoatest Schmutz.

3 600 PLN3 000 PLN
8382

1860 Królestwo Polskie - NOWA PRAGA; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym, najrzadszym z jasnych odcieni;; unieważniony wyraźnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 329 - Nowa Praga, ma on wysoki 7 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; urząd Nowa Praga otwarto dopiero 1.8.1964 roku, a więc polskie znaczki numer jeden sprzedawano tam tylko przez pół roku; rzadkie, czyste i wyraźne ostemplowanie oraz ogólnie dobry stan sprawiają, że wycinek ten być ozdobą eksponatu wystawowego, fotoatest Schmutz.

4 800 PLN4 000 PLN
8387

1860 pierwszy polski znaczek o kolorach o odcieniach ciemnych stemplowany kasownikiem Ostrowca z cyfrą 112 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 7 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN1 440 PLN
8388

1860 pierwszy polski znaczek w kolorze niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony kasownikiem warszawskiego dworca kolejowego Praga z literami DP w okręgach, ładny stan, gwarancja Mikulski.

1 200 PLN1 200 PLN
8390

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony rzadkim kasownikiem ambulansowym z cyfrą 12, stempel ten był stosowany na linii kolejowej Warszawa - Petersburg, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest.

7 500 PLN5 800 PLN
8401

1863 Królestwo Polskie - 22 - MARYAMPOL; fantastycznie zachowany list z Maryampola do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworózowym o jasnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 22 - Maryampol w urzędzie pocztowym na trakcie do granicy w Aleksocie, to kasownik o wysokim 6 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; na środku okrągły datownik nadawczy МАРIЯМПОЛЬ bardzo rzadkiego typu XIA z ręcznie dopisaną cyfrą 0 w dacie 10/4; Maryampol był jedną z trzech miejscowości w Królestwie (obok Warszawy i Lublina) gdzie stosowano dwa rodzaje datowników - z pisownią łacińską na listach wewnątrz Królestwa i pisane grażdanką na listach do Rosji i Finlandii, tu zastosowano datownik nieprawidłowo (powinien zostać użyty łaciński), ale z datą według kalendarza gregoriańskiego; pod znaczkiem odręczna adnotacja "franco" o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 12/4 i mały prostokątny godzinnik 3/P; znaczek drukowany dużą ilością rzadszej farby niebieskiej przez co litery wydają się cieńsze, ma niewielką usterkę "dłuższy nosek w lewej górnej jedynce nominału"; na odwrocie koperty adnotacja o dacie otrzymania przesyłki "12 Kwiet 63"; zarówno list jak i sam znaczek zachowały się w pięknym stanie; znaczek ma żywe barwy, regularną perforację i jest nieźle centrowany; walor pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, fotoatest Ceremuga AIEP.

28 000 PLN28 500 PLN
8406

1864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na kompletnej kopercie listu z Pren do Wilna, znaczek kasowany stemplem numerowym Pren z cyfrą 21 w okręgach, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, urząd pocztowy w Prenach zamknięto w połowie roku 1863 i przeniesiono Mariampola, miejscownik Pren wierszowy z ręcznie wpisana datą nadania według kalendarza gregoriańskiego 21/8 i juliańskiego 2/9, na odwrocie kasownik odbiorczy z Wilna, jest to najprawdopodobniej jedyny zachowany list z Pren, nie było takiego w największych zbiorach Bojanowicza i Rachmanowa, znaczek w bardzo dobrym stanie, koperta lekko przybrudzona ale o dobrej prezencji, unikalna pozycja, gwarancja Schmutz.

30 000 PLN36 100 PLN
8410

1865 Królestwo Polskie 193 - BŁASZKI, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 193 - Błaszki, w małej ekspedycji pocztowej na trakcie z Kalisza do Sieradza (Fi.800+900.-); ma on wysoki 6 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek pochodzi ze słynnej kolekcji Agathona Faberge - jego adnotacja ołówkiem o nabyciu III.01 na odwrocie, oferowany jest na fragmencie karty z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza.

1 500 PLN1 500 PLN
8420

1866 Królestwo Polskie 333 - PODDĘBICE, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony unikalnym polskim kasownikiem numerowym 333 - Poddębice, w małej ekspedycji pocztowej na trakcie z Łęczycy do Sieradza otwartej 1.6.1865 roku, nie może więc występować na polskim numerze jeden (Fi.-.-); kasownik ma najwyższy 10 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; oferowany jest na karcie z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza, poza słabszym narożnikiem zachowany w dobrym stanie, kasownik pięknie i czytelnie odbity.

4 000 PLN4 000 PLN
8452

1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, seria czysta w pięknym stanie.

120 PLN120 PLN
8457

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta w pięknym stanie.

800 PLN800 PLN
8473

240 PLN240 PLN
8474

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, piękny stan, gwarancja z oznaczeniem według KSZP i opis Schmutz.

60 PLN60 PLN
8528

1918 list firmowy - druk z Warszawy 12.8.18 do Berlina, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

20 PLN20 PLN
8529

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", 15 fen + 20 fen - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 22.7 z Warszawy do sądu w Łaskarzewie, nalepka polecenia; na odwrocie datownik przejściowy Garwolin z 23.7; dobry stan zachowania.

120 PLN80 PLN
8543

1918 list polecony z Dąbrowy do Nowego Targu.

90 PLN90 PLN
8560

1914 widokówka wysłana 14.XII ze szpitala fortecznego nr.4 w Krakowie do miejscowości Moravská Třebová (Mährisch Trübau), pieczęć formacyjna "K.u.k. Festungsspital Nr.4 in Krakau".

40 PLN40 PLN
8570

25 PLN25 PLN
8590

1915 całostka polowa wysłana 28.12.15 do II. baonu 3.pułku Legionów. datownik K.u.k. ETAPPENPOSTAMT KAZIMIERZA WIELKA, pieczęcie formacyjne, z orłem * Komenda II. Batalionu 3.P. Legionów Polskich, oraz II.Baon 3.Pulku Leg.Pol., stempel cenzury K.u.k.Militarzensur / Działoszyce.

160 PLN160 PLN
8625

1916 karta wysłana 23.7.16 z Parku Amunicyjnego z frontu nad Stochodem podczas ciężkich walk z Rosjanami do Krynicy, datownik FELDPOSTAMT 355, okrągły fioletowy stempel z orłem "KOMENDA PARKU AMUNIC. LEGJONOW POLSKICH *" i stempel cenzury CENZUROWANE.

180 PLN180 PLN
8631

1917 kartka z Ostrowa 7.I.17 do Lublina, stempel formacyjny "I Brygada Piłsudskiego / 5. P.P. LEG. POL. KOMPANIA 5".

160 PLN160 PLN
8634

1917 widokówka (Warszawa) wysłana 22.11 jako przesyłka niemieckiej poczty polowej z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna FESTUNGS LAZARETT II WARSCHAU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
8653

1917 karta pocztowa wysłana 21.2.17 z 5. pułku piechoty z Komorowa do Przemyśla, datownik FELDPOSTAMT 378, fioletowy duży stempel z orłem "I. BRYG. PIŁSUDSKIEGO / LEG. POL. / KOMENDA / 5. p.p.".

110 PLN110 PLN
8662

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, seria drugiego wydania, gwarancja.

60 PLN60 PLN
8684

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., część na odpowiedź, czysta ze stemplem poczty polowej I Korpusu, gwarancja Kronenberg.

360 PLN360 PLN
8685

360 PLN360 PLN
8725

1919-20 stemple formacyjne jednostek Wojsk Polskich z okresu wojny bolszewickiej.

30 PLN30 PLN