11166

60 PLN54 PLN
11184

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

500 PLN400 PLN
11186

1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.) wewnątrz, zdobił on karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku.

1 000 PLN1 000 PLN
11187

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig na papierze ze znakiem wodnym, rzadko spotykany w tak ładnym stanie.

80 PLN72 PLN
11192

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

30 PLN30 PLN
11205

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja.

300 PLN300 PLN
11226

1943 Polska YMCA, znaczek z czerwonym kasownikiem obiegowym na wycinku, gwarancja.

20 PLN20 PLN
11231

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

360 PLN360 PLN
11253

1944 "BIWAK IIC POMORZE", znaczki z hetmanem Janem Zamoyskim, ostemplowane 17.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK IIC POMORZE"; gwarancja.

160 PLN140 PLN
11254

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi"; karta wysłana 18.IV; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN600 PLN
11272

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemno czerwonym na pocztówce ozdobionej dwubarwnym drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa, wysłanej 18.VIII przez Komitet Tygodnia Ziem Wschodnich z programem obchodów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN310 PLN
11281

1944 święto 3 maja, dwa kasowane znaczki za 35 f. o ciemnym i jasniejszym odcieniu, gwarancja.

25 PLN25 PLN
11288

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Krawczyk.

35 PLN35 PLN
11292

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
11324

100 PLN100 PLN
11329

1942 budynek obozowy, gwarancja Schmutz.

200 PLN242 PLN
11330

220 PLN220 PLN
11333

1942 budynek obozowy, gwarancja.

30 PLN45 PLN
11335

1942 druty, nowodruk, gwarancja Schmutz.

60 PLN65 PLN
11340

1942 druty, gwarancja i oznaczenie.

150 PLN150 PLN
11341

50 PLN132 PLN
11344

1942 druty, gwarancja Schmutz.

600 PLN500 PLN
11346

1942 trąbka pocztowa, gwarancja.

70 PLN75 PLN
11349

1942 Trąbka pocztowa, rzadki w odcieniu brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym (część z nakładu 140 szt.), gwarancja i opis Schmutz

350 PLN350 PLN
11350

1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków czystych w nietypowych odcieniach ciemnobrunatnym i niekatalogowanym odcieniu niebieskozielonym, oba na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 338 i 334 szt.), gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk.

600 PLN540 PLN
11353

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

240 PLN216 PLN
11355

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek na kartce obiegowej wysłanej 12.12.42, dodatkowo stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, gwarancja (pod znaczkiem) i oznaczenie.

450 PLN405 PLN
11363

1943 góry, gwarancja Schmutz.

100 PLN210 PLN
11364

1943 góry, gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
11365

1943 góry, gwarancja Schmutz.

150 PLN192 PLN
11368

1943 góry, gwarancja Schmutz.

500 PLN450 PLN
11369

1943 góry, nowodruk, gwarancja Schmutz.

40 PLN222 PLN
11372

1943 Menażka, nacinany znaczek za 10 f w kolorze niebieskozielonym na papierze białym grubym na karcie datowanej 31/XII.44, znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym bez daty; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis.

400 PLN400 PLN
11378

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

240 PLN240 PLN
11385

1944 kraty, drobne plamki na gumie, gwarancja Schmutz.

60 PLN65 PLN
11386

1944 kraty, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
11413

1944 kury, gwarancja.

140 PLN140 PLN
11424

1943 gołąbek, gwarancja Kalinowski.

40 PLN40 PLN
11426

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, datowana i wysłana 23/III 44 na odwrocie program zajęć "Koła Wychowawców Fizycznych"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

200 PLN170 PLN
11428

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, datowana i wysłana 6/II, z pełnym tekstem na odwrocie; dobry stan zachowania; gwarancja.

200 PLN170 PLN