The auction will end on 02.03.2020

16532

1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 1 Fr.+ 50 c. z odwróconym dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie od strony gumy; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, dziurkowania wykonywano starannie i błędy spotyka się rzadko.

300 PLN270 PLN
16583

1944 BLOKADA LENINGRADU - list polecony wysłany 17.IV z Leningradu do filii Ermitażu w Swierdłowsku, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.06095 i kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania; warto przypomnieć, że niecałe trzy miesiące wcześniej - 27.I, skończyła się blokada (oblężenie) Leningradu, trwające nieprzerwanie od 8.IX.1941, będąca prawdopodobnie najdłuższą bitwą II wojny, która pochłonęła około miliona ofiar.

100 PLN100 PLN
16620

1946 poczta polowa II Korpusu, próba znaczka w kolorze czerwonobrązowym zamiast niebieskim.

45 PLN145 PLN
16675

280 PLN280 PLN
16706

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

35 PLN25 PLN
16707

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

45 PLN37 PLN
16714

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

80 PLN60 PLN
16728

40 PLN36 PLN
16729

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

20 PLN20 PLN
16732

20 PLN20 PLN
16739

1940 formularz - odpowiedź na wysłane zapytanie dotyczące poszukiwania rodzin, wysłany 10.VI z biura Komisarza Zakopanego do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki; ślady archiwizacji; temat - CZERWONY KRZYŻ.

50 PLN45 PLN
16763

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej z napisami po niemiecku i ukraińsku wysłany 1.6.1944 z Dukli do Krosna, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie nieczytelna gwarancja lub stempelek własnościowy.

120 PLN90 PLN
16786

1942 list z Warszawy na adres konspiracyjny do Portugalii z podziękowaniem za paczkę, liczne cenzury.

50 PLN45 PLN
16809

1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 6.XI.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 29.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN75 PLN
16810

1942 przesyłka zagraniczna, dofrankowana polecona karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.5 jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasowniki odbiorcze 1.6 i 2.6; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zdarta nalepka polecenia).

200 PLN180 PLN
16838

1943 kartka ze Lwowa do Jarosławia.

15 PLN13 PLN
16839

1943 kartka ekspresowa z Warszawy do Jarosławia.

15 PLN13 PLN
16841

1943 kartka z Złoczowa do Sanoka.

12 PLN12 PLN
16844

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42 wysłana 3.X z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), kasowniki odbiorcze 18.9 i 19.9; adnotacja czerwoną kredką PCK; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

350 PLN300 PLN
16857

1944 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań zaginionej osoby; formularz do PCK w Krakowie wysłany 8.2 z Krosna, zwraca uwagę adnotacja na odwrocie w rubryce "Inne szczegóły": "kopertę z adresem zabrało NKWD"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN135 PLN
16873

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja Korszeń.

80 PLN72 PLN
16875

70 PLN70 PLN
16877

40 PLN36 PLN
16878

140 PLN125 PLN
16899

1943 Pawiak, karta pocztowa datowana 20.II, wysłana 1.III z więzienia do rodziny, w adresie nadawcy podano numer skrytki pocztowej więzienia (Postfach 494) w urzędzie pocztowym Warszawa C1; karta pionowo zgięta; gwarancja Korszeń.

150 PLN150 PLN
16900

1943 München-Stadelheim - więzienie w Monachium, listownik z więzienia datowany 1.XI, wysłany 8.11 do Poznania; walor w dobrym stanie zachowania (formularz nieznacznie zmniejszony); ze zbiorów J.Falkowskiego.

250 PLN250 PLN
16903

1944 Wesenber obóz pracy (Gemienschaftslager), karta pocztowa do obozu, wysłana 29.12 z Piotrkowa, opłata niezgodna z taryfą, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
16909

1944 Oświęcim II - Brzezinka, listownik o sygnaturze "R.Schuster, Chemnitz, Annenstr.19"S., wysłany 12.II z obozu do Warszawy, stempelek cenzora nr.8 odbity dwukrotnie, wewnątrz bardzo czytelnie; ogólnie dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
16917

60 PLN60 PLN
16922

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 90 sztuk), gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

400 PLN400 PLN
16936

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 (nakład 200 sztuk), gwarancja i oznaczenie Walisch.

280 PLN280 PLN
16944

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN220 PLN
16947

1941 komplet katalogów poczt obozowych składającego się z 6 tomów - katalog ogólny, Woldenberg, Murnau, Gross Born, Neubrandenburg i Lubeka pod redakcją J. Machowskiego, w komplecie rzadka pozycja.

160 PLN140 PLN
16952

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 957 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN95 PLN
16957

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, kasowany na wycinku znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.); to jedyny znaczek poczty obozowej na tym rodzaju papieru, gwarancja i opis Schmutz.

280 PLN231 PLN
16959

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnozielonym na papierze x2 (nakład 1445 sztuk), gwarancja i oznaczenie Walisch.

90 PLN75 PLN
16976

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze z1 o nakładzie 195 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN320 PLN
16979

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lila brązowym na papierze żeberkowanym z3 (nakład 127 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

500 PLN400 PLN
16980

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowo brązowym na papierze x2 (nakład 183 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN286 PLN
16984

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u (nakład 1158 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

150 PLN150 PLN