The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
165321940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 1 Fr.+ 50 c. z odwróconym dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie od strony gumy; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, dziurkowania wykonywano starannie i błędy spotyka się rzadko.

300 PLN

270 PLN

165831944 BLOKADA LENINGRADU - list polecony wysłany 17.IV z Leningradu do filii Ermitażu w Swierdłowsku, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.06095 i kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania; warto przypomnieć, że niecałe trzy miesiące wcześniej - 27.I, skończyła się blokada (oblężenie) Leningradu, trwające nieprzerwanie od 8.IX.1941, będąca prawdopodobnie najdłuższą bitwą II wojny, która pochłonęła około miliona ofiar.

100 PLN

100 PLN

166201946 poczta polowa II Korpusu, próba znaczka w kolorze czerwonobrązowym zamiast niebieskim.

45 PLN

145 PLN

166751940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

280 PLN

280 PLN

167061940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

35 PLN

25 PLN

167071940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

45 PLN

37 PLN

167141940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

80 PLN

60 PLN

167281940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

40 PLN

36 PLN

167291940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

20 PLN

20 PLN

167321940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

20 PLN

20 PLN

167391940 formularz - odpowiedź na wysłane zapytanie dotyczące poszukiwania rodzin, wysłany 10.VI z biura Komisarza Zakopanego do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki; ślady archiwizacji; temat - CZERWONY KRZYŻ.

50 PLN

45 PLN

167631941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej z napisami po niemiecku i ukraińsku wysłany 1.6.1944 z Dukli do Krosna, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie nieczytelna gwarancja lub stempelek własnościowy.

120 PLN

90 PLN

167861942 list z Warszawy na adres konspiracyjny do Portugalii z podziękowaniem za paczkę, liczne cenzury.

50 PLN

45 PLN

168091942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 6.XI.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 29.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN

75 PLN

168101942 przesyłka zagraniczna, dofrankowana polecona karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.5 jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasowniki odbiorcze 1.6 i 2.6; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zdarta nalepka polecenia).

200 PLN

180 PLN

168381943 kartka ze Lwowa do Jarosławia.

15 PLN

13 PLN

168391943 kartka ekspresowa z Warszawy do Jarosławia.

15 PLN

13 PLN

168411943 kartka z Złoczowa do Sanoka.

12 PLN

12 PLN

168441943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42 wysłana 3.X z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), kasowniki odbiorcze 18.9 i 19.9; adnotacja czerwoną kredką PCK; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

350 PLN

300 PLN

168571944 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań zaginionej osoby; formularz do PCK w Krakowie wysłany 8.2 z Krosna, zwraca uwagę adnotacja na odwrocie w rubryce "Inne szczegóły": "kopertę z adresem zabrało NKWD"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN

135 PLN

168731944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja Korszeń.

80 PLN

72 PLN

168751944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 30.12 ze Skierniewic do obozu - Gemeinschaftslager Wessenberg; doskonały stan zachowania (Mi.40 euro).

70 PLN

70 PLN

168771944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN

36 PLN

168781944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

140 PLN

125 PLN

168991943 Pawiak, karta pocztowa datowana 20.II, wysłana 1.III z więzienia do rodziny, w adresie nadawcy podano numer skrytki pocztowej więzienia (Postfach 494) w urzędzie pocztowym Warszawa C1; karta pionowo zgięta; gwarancja Korszeń.

150 PLN

150 PLN

169001943 München-Stadelheim - więzienie w Monachium, listownik z więzienia datowany 1.XI, wysłany 8.11 do Poznania; walor w dobrym stanie zachowania (formularz nieznacznie zmniejszony); ze zbiorów J.Falkowskiego.

250 PLN

250 PLN

169031944 Wesenber obóz pracy (Gemienschaftslager), karta pocztowa do obozu, wysłana 29.12 z Piotrkowa, opłata niezgodna z taryfą, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN

60 PLN

169091944 Oświęcim II - Brzezinka, listownik o sygnaturze "R.Schuster, Chemnitz, Annenstr.19"S., wysłany 12.II z obozu do Warszawy, stempelek cenzora nr.8 odbity dwukrotnie, wewnątrz bardzo czytelnie; ogólnie dobry stan zachowania.

150 PLN

150 PLN

169171956-1961 komplet 3 karnetów poczty NRD, upamiętniający pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych: Buchenwald, Ravensbruck, Sachsenhausen.

60 PLN

60 PLN

169221941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 90 sztuk), gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

400 PLN

400 PLN

169361941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 (nakład 200 sztuk), gwarancja i oznaczenie Walisch.

280 PLN

280 PLN

169441941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN

220 PLN

169471941 komplet katalogów poczt obozowych składającego się z 6 tomów - katalog ogólny, Woldenberg, Murnau, Gross Born, Neubrandenburg i Lubeka pod redakcją J. Machowskiego, w komplecie rzadka pozycja.

160 PLN

140 PLN

169521942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 957 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN

95 PLN

169571942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, kasowany na wycinku znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.); to jedyny znaczek poczty obozowej na tym rodzaju papieru, gwarancja i opis Schmutz.

280 PLN

231 PLN

169591942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnozielonym na papierze x2 (nakład 1445 sztuk), gwarancja i oznaczenie Walisch.

90 PLN

75 PLN

169761942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze z1 o nakładzie 195 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN

320 PLN

169791942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lila brązowym na papierze żeberkowanym z3 (nakład 127 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

500 PLN

400 PLN

169801942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowo brązowym na papierze x2 (nakład 183 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN

286 PLN

169841942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u (nakład 1158 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

150 PLN

150 PLN