19933

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z dużego 100-u znaczkowego arkusza, na poz.19 błąd "pionowa kreska M złamana", gwarancja i opis.

30 PLN30 PLN
19934

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z małego 50-cio znaczkowego arkusza, na poz.13 błąd "pierwsza litera a w dopłata cienka", na wszystkich abklatsch, gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
19935

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 Mk./15 hal. z błędem na poz.84 "przerwane o", gwarancja i opis.

20 PLN20 PLN
19938

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, parka znaczków za 6 Mk./25 hal. z błędem na poz.12/13 "spacja pomiędzy znaczkami", gwarancja i opis.

20 PLN20 PLN
19946

1921 wydanie prowizoryczne, prawy znaczek z błędem "nikła kropka po Mk".

30 PLN30 PLN
19953

1921 Orzeł z tarczą, arkuszowa próba znaczka dopłaty za 20 mk. na cienkim białym papierze z małym fragmentem nadruku WZÓR SKASOWANO, gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
19971

1931 obwoluta poleconego listu urzędowego z sądu w Krakowie, opłatę miał uiścić odbiorca znaczkami dopłaty, ze względu na nie podjęciu listu w terminie list wrócił do sądu.

30 PLN130 PLN
19973

1932 znaczki dopłaty na potwierdzeniu wpłaty dokonanej 10.XII w Kołomyi, niecodzienny dokument pocztowy.

20 PLN111 PLN
19974

1932 znaczki dopłaty na skarcie - adresie pomocniczym do paczki za pobraniem, wysłanej 22.XII z Krakowa do miejscowości Lutowiska.

50 PLN50 PLN
20006

1950 "groszy" niedostatecznie opłacony list, ofrankowany znaczkami z nadrukiem typu 23, przesłany 8.I.1951 miejscowo w Warszawie, poczta pobrała dopłatę znaczkami z nadrukami typu 1; całość z oryginalnego obiegu.

200 PLN200 PLN
20314

1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/7,5 wysłana 21.4.19 z Mławy do Warszawy, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN440 PLN
20318

150 PLN150 PLN
20321

1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10 wysłana 20.-1.-19 z Warszawy do Żyrardowa, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 18; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
20371

1919 wydanie krakowskie, całostka na z nadrukiem typ 137 grzecznościowo stemplowana.

30 PLN30 PLN
20449

1927 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (G.D.P.i T. (I-927) 500.000), dofrankowana i wysłana 1.IV.30 ze Lwowa do Jarosławia; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
20457

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 3 - OJCÓW z górnym marginesem i jedynym w całym arkuszu oznaczeniem MARKA (w położeniu odwrotnym); bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co przy kartach tych jest normą; gwarancja Schmutz.

3 000 PLN3 000 PLN
20601

1945-46 koperta Generalnego Gubernatorstwa o sygnaturze (X.43) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty używana do celów służbowych, wysłana 14.11.51 z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako miejscowa przesyłka polecona, datownik i stempelek polecenia urzędu Warszawa 2 - M.P.I.T., stempelki "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty pocztowej" i "POLECONY"; pieczęć nagłówkowa z godłem "RZECZPOSPOLITA POLSKA Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
20604

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a.

40 PLN36 PLN
20639

1947 Belweder, całostka z ilustracją Urzędu Telekomunikacji w Warszawie.

35 PLN35 PLN
20640

1947 karta ilustrowana.

35 PLN35 PLN
20643

1947 Ignacy Daszyński, karta bez napisu z okazji Kongresu PPS.

25 PLN25 PLN
20768

1955 całostka z sygnaturą III.57.

10 PLN10 PLN
20920

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta urugwajska, karta pocztowa wysłana 30.IV z Montevideo do Lorch, kasownik odbiorczy Friedrichshafen (Sieger 163).

100 PLN100 PLN
20921

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 8 lot do Ameryki Południowej - poczta argentyńska, karta pocztowa wysłana 11.XI z Buenos Aires do Lorch, kasownik odbiorczy Friedrichshafen (Sieger 191).

120 PLN120 PLN
20928

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, dekoracyjna karta przesłana balonem "Belgica" na trasie Warszawa-Wieszenskaja (ZSRR).

120 PLN120 PLN
20944

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Wisła".

250 PLN250 PLN
21006

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

20 PLN20 PLN
21047

1960 nalepki Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani, pionowe złamanie.

85 PLN85 PLN
21106

1912 widokówka Kraków (Sukiennice), z obiegu.

25 PLN25 PLN
21147

1919 widokówka Dąbrowa (ulica Ogrodowa), czysta (z zeszyciku).

30 PLN30 PLN
21305

1933 wydanie dobroczynne, luzak z serii.

800 PLN600 PLN
21328

1938 III Rzesza, Reichsparteitag, znaczki na rzadkiej propagandowej widokówce unieważnione 10.9 w Norymberdze kasownikiem okolicznościowym.

200 PLN200 PLN
21371

1944 III Rzesza, list wysłany 17.11 z Berlina do Konina, znaczek skasowany wirnikiem propagandowym; temat - LOTNICTWO.

50 PLN50 PLN