23062

1939 frankatura mechaniczna Zakladów Wyrobów Odżywczych "Knorr" na liście firmowym z Poznania.

45 PLN45 PLN
23065

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
23070

1939 DZIEŃ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, karta pocztowa wysłana 1.IX.1939 z Częstochowy do Wyszkowa; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
23072

2011 monografia Bogusława Brzozowskiego "Wileńska Dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" nakładem Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, 313 stron, w tym streszczenie w języku angielskim.

70 PLN80 PLN
23084

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (zwykły znaczek Fi.30.-), gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
23125

1921 SZCZUCZYN - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 1 mk. oryginalnie skasowany w Szczuczynie, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
23134

1921 widokówka z Wilna bez obiegu ze znaczkami wydania z dopłatą na Górny Śląsk.

100 PLN100 PLN
23152

1921 widokówka z Wilna bez obiegu ze znaczkami wydania z dopłatą na rzecz PCK.

100 PLN100 PLN
23159

1921 LEBIEDZIEW - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek z dopłatą na czerwony krzyż za 4+1 mk na wycinku oryginalnie skasowany w Lebiedziewie, gwarancja Krawczyk.

250 PLN250 PLN
23166

1921 różne rysunki, stemplowana seria z odmianami.

40 PLN40 PLN
23180

1921 HUDOGAJ - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, różne rysunki, ząbkowany znaczek za 5 mk. oryginalnie skasowany w Hudogaju, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
23188

1921 różne rysunki, makulatura niekatalogowanej próby znaczka za 6 mk., bez tła, obustronnie zadrukowana, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
23209

300 PLN200 PLN
23210

1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz.

4 000 PLN2 500 PLN
23256

1923 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana.

90 PLN90 PLN
23260

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalna gumą bez podlepek, gwarancja Falkowski,.

150 PLN170 PLN
23269

1920 Konstantynopol, luzaki z serii nowodruków z odmianami.

100 PLN100 PLN
23270

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzone do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja.

50 PLN50 PLN
23274

1922 Port Gdańsk, prawie kompletny pomocniczy adres przesyłkowy na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Tustanowice, doskonałe odciski bardzo rzadkich i wysoko wycenionych datowników: "GDAŃSK NOWY PORT" (WOLFF+420.-) z 9.2 i 10.2; dodatkowo czerwona pieczęć z godłem "Główny Urząd cłowy"; na odwrocie rzadkie znaczki lokalnych prowizoriów dopłat TUSTANOWICE (typ 152) z nadrukiem DOPŁATA/TUSTANOWICE (43x15,5 mm) z uszkodzoną ramką, wg.kat.Fischer - typ nadruku nieznany na znaczku za 50 mk (Fi.136), dopłaty skasowane 28.II; dekoracyjny walor stanowiący kombinację bardzo rzadkich elementów polskiej filatelistyki; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

2 400 PLN1 800 PLN
23277

1925 Port Gdańsk, seria stemplowana z odmianami, gwarancja Schmutz.

150 PLN135 PLN
23284

1926 Port Gdańsk, znaczki stemplowane, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
23289

1926 Port Gdańsk, gwarancja Schmutz.

10 PLN10 PLN
23297

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; dwie odmiany koloru znaczka podstawowego jasno czerwonawobrązowa i czerwonawobrązowa, piękne bez podlepek, gwarancja Kalinowski.

80 PLN80 PLN
23298

1927 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 18.7.27 do Krynicy.

140 PLN100 PLN
23300

1929 Port Gdańsk, godło państwa, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

15 PLN12 PLN
23301

1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska 30.X.29 do Czerska, koperta nieznacznie przycięta z lewej strony.

120 PLN100 PLN
23308

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 + 10 gr - frankatura dwukolorowa, list opłacony według taryfy krajowej, wysłany 29.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; okienkowa koperta firmowa "Hermann Winter" przedruk na kopercie "Danziger Handels und Industriebank Aktiongesellschaft"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

200 PLN150 PLN
23309

1930 Port Gdańsk, Henryk Sienkiewicz, znaczek czysty na podlepce, gwarancja Krawczyk.

10 PLN8 PLN
23310

1931 Port Gdańsk, perforacja firmowa VD - WERNAKA lub VERNAKA, polecona koperta firmowa ofrankowana dwoma znaczkami z dziurkowaniem, wysłana 12.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Czerska; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL. No.1" z wyszczerbioną w dwóch miejscach wewnętrzną obrączką (z lewej strony na wysokości mostka), stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczki z perforacją firmową na wycinkach czy luźnych znaczkach spotyka się sporadycznie, na całościach są praktycznie nie do zdobycia; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie zalanie górnej części koperty i górnego fragmentu znaczków); gwarancja Krawczyk.

1 500 PLN1 200 PLN
23316

1934 Port Gdańsk, narożny znaczek w idealnym stanie, gwarancja.

260 PLN260 PLN
23317

1934 Port Gdańsk, Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Mi.130 euro), gwarancja Gryżewski,.

180 PLN162 PLN
23318

1934 Port Gdańsk, Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

60 PLN50 PLN
23329

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura dwukolorowa, list wysłany 27.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

250 PLN200 PLN
23334

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach.

50 PLN50 PLN
23343

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria.

25 PLN25 PLN
23348

1920 kartka z Bielska 24.V.20 do Wrocławia, znaczek za 5 fen. z błędem na znaczku podstawowym "prawe F wglądające jak y", całostka bez oznaczenia waluty, ciekawa frankatura i bardzo rzadki błąd na obiegowej korespondencji.

300 PLN270 PLN
23349

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

30 PLN30 PLN
23367

1920 Kwidzyn, II wydanie mediolańskie, znaczek za 30 pf., z przesuniętym ząbkowaniem.

10 PLN10 PLN
23372

1920 Górny Śląsk, luzaki z serii w czworoblokach.

25 PLN25 PLN
23384

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór Hutnik projektu prof.J.Raszki.

60 PLN54 PLN