23936

1940 deportacje sowieckie ludności polskiej, kata pocztowa do miejscowości Podhajce, wysłana 19.VI z kołchozu Karabułak (Kazachstan) przez Polkę wywiezioną przez sowietów prawdopodobnie w ramach drugiej masowej deportacji w dniu 13.IV; dramatyczna treść; słabszy stan zachowania.

150 PLN100 PLN
23939

1942 Oświęcim II - Brzezinka - niemiecki obóz koncentracyjny, zielona koperta listu wysłanego 31.3 z obozu do Krakowa; nadawca, więzień o stosunkowo niskim numerze 7772, określany jako Schutzhäftling (więzień polityczny); do której to kategorii zaliczano członków organizacji podziemnych, więzionych za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; ogólnie bardzo dobry stan zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

200 PLN200 PLN
23940

1943 Majdanek, rzadko spotykana karta pocztowa GG bez wydrukowanego na odwrocie potwierdzenia otrzymania paczki, datowana 17.I, wysłana 25.1 z obozu do miejscowości Ołtarze, okrągły czerwonokrzyski stempelek okręgu lubelskiego, obozowa pieczątka informacyjna i stempel cenzora "Postprüfer 4"; całość w słabszym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN440 PLN
23941

1944 Bonn - Ostarbeiterlager "Nordpol" - kolejowy obóz pracy przymusowej dla robotników ze wschodu, karta pocztowa wysłana 3.XI do Częstochowy, z treści przebija nieśmiały optymizm: "Dzisiaj cały dzień słychać artylerię z frontu, może w tym roku się skończy, zresztą oni tak w ulotkach piszą."; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
23947

1946 około, Oświęcim, karta pocztowa przedstawiająca widok ogólny obozu, wydana nakładem Państwowego Muzeum w Oświęcimiu, sygnatura zezwolenia cenzury M-15305; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
23950

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x3 o nakładzie 100 sztuk na kartce z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 000 PLN1 800 PLN
23951

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 o nakładzie 90 sztuk na kartce z obiegu pocztowego, niezwykle rzadki i dekoracyjna całość, za dopłatą gwarancja lub atest.

3 500 PLN3 150 PLN
23957

1941 Bożonarodzeniowa grafika obozowa, z proporczykiem 14 Pułku Piechoty; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
23958

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym z - co rzadkie w I wydaniu, szerokim marginesem ze wszystkich stron, na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja Krawczyk, z opisem 1Iax2(300) Schmutz.

300 PLN310 PLN
23967

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" i "Pocztylion" II wydanie, odbitki z unieważnionej matrycy, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
23968

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
23969

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze białym gładkim cienkim, z kasownikiem okolicznościowym ZIELEŃCE na wycinku, gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
23970

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Krawczyk.

280 PLN280 PLN
23971

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

250 PLN225 PLN
23972

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, rzadkie, ale niezbyt udane fałszerstwo na szkodę filatelistów.

40 PLN36 PLN
23975

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x3 o nakładzie 210 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN270 PLN
23978

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z2 o nakładzie 259 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN315 PLN
23979

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze x2 o nakładzie 1197 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN110 PLN
23981

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze y4 o nakładzie 207 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
23984

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze u o nakładzie 147 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

450 PLN405 PLN
23985

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 o nakładzie 957 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN126 PLN
23987

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze białym gładkim cienkim, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Schmutz.

110 PLN110 PLN
23995

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnooliwkowym na papierze y2 o nakładzie 204 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
23996

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnooliwkowym na papierze y2 o nakładzie 232 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN315 PLN
23997

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis (20 IIIAb) Schmutz.

100 PLN110 PLN
24002

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze x3 o nakładzie 194 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN410 PLN
24003

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na bardzo rzadkim prążkowanym papierze x4 o nakładzie 108 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 000 PLN1 800 PLN
24008

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na rzadkim prążkowany papierze z3 o nakładzie 127 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

500 PLN450 PLN
24009

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowobrązowym na papierze x2 o nakładzie 183 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
24010

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u o nakładzie 1158 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN108 PLN
24012

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze x3 o nakładzie 175 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
24014

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze y1 (nakład 1376 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN81 PLN
24015

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 o nakładzie 160 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
24016

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x2 o nakładzie 1074 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN108 PLN
24017

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x3 o nakładzie 149 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN410 PLN
24019

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze x2 o nakładzie 1067 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN90 PLN
24021

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 o nakładzie 185 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
24022

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 o nakładzie 1170 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN130 PLN
24026

1942 Poczta Obozowa - "Pocztylion" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze białym gładkim bibułkowym - odmiana drukowana rzadką farbą co daje efekt zniszczenia kliszy, niewidoczne są drobne szczegóły, rysunek jakby zgrubny (klisza do końca zachowała się w dobrym stanie), gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN270 PLN
24029

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x1 o nakładzie 191 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

450 PLN405 PLN