21898

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 30 z błędem "brak liter TA i małe A w POCZTA", gwarancja Schmutz.

20 PLN20 PLN
21904

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy górny znaczek z usterką "piąta kreska", gwarancja Schmutz.

40 PLN55 PLN
21905

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.3, cień śladu po podlepce, sygnowany, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca (splecione SM) Mikstein, gwarancja Mikulski.

1 800 PLN1 530 PLN
21906

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.28,kasowany na wycinku, wyjątkowo piękny stan, gwarancja Koopman, z opisem Schmutz.

1 600 PLN1 400 PLN
21908

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.71 "uszkodzone P w POLSKA" i charakterystycznie zagięty romb, gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN220 PLN
21909

240 PLN220 PLN
21912

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 14, gwarancja Jungjohann.

280 PLN280 PLN
21913

1 500 PLN1 400 PLN
21914

1 100 PLN1 100 PLN
21915

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.67 na wycinku, gwarancja i opis Jungjohann BPP.

220 PLN220 PLN
21916

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 76, gwarancja.

160 PLN160 PLN
21919

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.86, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

100 PLN100 PLN
21923

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja.

220 PLN220 PLN
21924

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja.

450 PLN370 PLN
21925

240 PLN240 PLN
21926

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja.

700 PLN600 PLN
21936

1919 wydanie krakowskie, list z Przemyśla 20.5.19 do Wiednia, mieszana frankatura ze znaczkiem wydania krakowskiego, późne użycie znaczka tego wydania, list opłacony według podwyższonej taryfy na listy zagraniczne w wysokości 50 hal. z końca lutego, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, brak klapy koperty, gwarancja Schmutz.

3 200 PLN2 800 PLN
21937

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
21938

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 5, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Jungjohann, fotoatest Petriuk.

3 500 PLN3 500 PLN
21939

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 56 z uszkodzonymi literami PP, stan gabinetowy, gwarancja Mikstein, Schmutz.

4 000 PLN4 000 PLN
21940

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.65, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

100 PLN110 PLN
21941

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z jeszcze nie katalogowanym błędem "uszkodzone litery PP" z końcowej fazy nadruku pierwszą formą przedrukową, gwarancja z opisem Schmutz.

150 PLN190 PLN
21953

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.42 na liście poleconym wysłanym 15.II z urzędu Kraków 4 do Myślenic, znaczek unieważniony austriackim datownikiem (napis niemiecki nie wycięty) z wyróżnikiem "2b", austriacka nalepka polecenia; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane; walor w dobrym stanie zachowania, pomimo, że znaczek podczas oddzielania od arkusza został nieznacznie naruszony (niewielki ubytek z prawej strony u góry), gwarancja i opis Schmutz.

3 000 PLN2 500 PLN
21956

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.53, lekko zgiety, gwarancja i opis Gryżewski.

90 PLN140 PLN
21972

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Jungjohann, Mikstein.

120 PLN120 PLN
21974

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z", ślad po podlepce, nieco przybrudony na froncie co widać na skanie, sygnowany gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

3 000 PLN3 400 PLN
21976

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

35 PLN35 PLN
21985

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja Mikstein.

900 PLN800 PLN
21988

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

2 800 PLN2 800 PLN
21993

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 40 z lekkim abklaczem, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

150 PLN120 PLN
21995

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27 z jeszcze nie katalogowanym błędem w postaci "uszkodzonych liter PP" z końcowej fazy nadruku pierwszą formą przedrukową, gwarancja z opisem Schmutz.

250 PLN210 PLN
22001

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja Schmutz.

300 PLN250 PLN
22020

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 1, gwarancja Schmutz.

280 PLN280 PLN
22025

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
22027

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze żółtozielonym z nadrukiem formy IVB typ 1 z poz. 13, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

600 PLN600 PLN
22035

1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w ładnym stanie, gwarancja Mikstein (10 hal. sygnowany i podwójna gwarancja z opisem IIC9), Schmutz, Sutclife, Rachmanow.

800 PLN700 PLN
22036

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków gazetowych za 2 h. w kolorze jasnobrązowym, z nadrukiem formą IIC poz.56/67 (Fi.960.-), oba lewe znaczki "uszkodzone litery P w POLSKA", sygnowany POLONUS I DOMAR, piękny stan, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

720 PLN640 PLN
22037

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

60 PLN54 PLN
22038

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 88, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

60 PLN60 PLN
22039

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 57, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

70 PLN70 PLN