The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
72821787 koperta listu z Warszawy do Lwowa ze stemplem tuszowym W z korona bez obwódki (PZP Tom I 37 Typ III), stempel ten był w użyciu w latach 1787-1793, z tylu czerwona pieczęć lakowa, fantastyczny zbiór Pana Z. Mikulskiego zbierany dziesiątkami lat wystawiany na Zamku Królewskim w Warszawie w 2010 roku posiadał 17 takich kopert, kopert w tak dobrym stanie mogło się zachować zapewne nie więcej niż kilkadziesiąt sztuk, gwarancja S. Petriuk.

800 PLN

840 PLN

73011830 około, "K:K:ABSATZ/ POSTAMT/ TARNOW" wyjątkowo dobrze zachowana pocztowa pieczęć lakowa z godłem na odwrocie listu urzędowego (wycinek); pod skrzydełkiem listu druga pieczęć w idealnym stanie zachowania; dodatkowo lakowa pieczęć urzędowa nadawcy: "TARNOVIENSIS SIGILLUM OFFI... DEPOSITORIUM C:R: FORI NOBIL"; nieczęsto spotykany walor.

160 PLN

160 PLN

73091836 kompletny list z Tarnowa do Lwowa.

50 PLN

50 PLN

73111837 list zagraniczny - kompletna koszulka, skierowany nietypową drogą przez Austrię (zamiast przez Prusy); wysłany 12.XII z Grójca do Wirtembergii, dwukrotnie odciśnięty stempel nadawczy GROYEC typu IIA z dopisaną w formie ułamka pełną datą (również roczną); list przesłany traktem głównym Warszawa-Kraków przez Radom, gdzie niebieskim atramentem dopisano nazwę urzędu i pełną datę w formie ułamka "Radom 13/12 37", następnie polski pocztamt pograniczny w Michałowicach przekazał przesyłkę austriackiemu urzędowi w Krakowie, gdzie poczta austriacka przystawiła stempelek kraju pochodzenia "Pologne"; dodatkowo na froncie adnotacja "b pilnie" i wpisana wysokość opłaty pocztowej "61"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania, z prawie kompletna pieczecia lakową na odwrocie.

900 PLN

900 PLN

73201841 list ze Słupcy do Warszawy.

150 PLN

870 PLN

73251844 kompletny list z Jasła do Lwowa.

40 PLN

45 PLN

73281848 list wysłany 23.I z miejscowości Dukla do Przemyśla, dwuwierszowy stempel nadawczy DUKLA (Adamczyk/Bartke 45,- euro), na odwrocie dwuwierszowy "pisany" stempel odbiorczy Przemyśl 24.IAN. (Adamczyk/Bartke 15,- euro) na odwrocie efektowna sucho tłoczona zalepka listowa z herbem, przerwana, ale w dobrym stanie zachowania, doskonale widoczne detale rysunku godła i inskrypcja wokół niego; z kolekcji S.Rosińskiego.

120 PLN

100 PLN

73291848 około, koperta listu zagranicznego wysłanego 1/5 z Warszawy do Sambora, stempel nadawczy typu IIIC; list przesłano traktem głównym Warszawa-Kraków do polskiego pocztamtu pogranicznego w Michałowicach, który przekazał przesyłkę austriackiemu urzędowi w Krakowie; na froncie stempelek informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO z dopisaną w ułamku liczbę "9/9" i adnotacją nadawcy "franko do granicy", oraz austriacki stempelek pochodzenia POLOGNE; na odwrocie datowniki przejściowe Lwów (Lemberg) 4/5 i Drohobycz 5/5 i pieczęć lakowa nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano B.W.Trzciński.

700 PLN

700 PLN

73311849 kompletny list z Jasienicy do Lwowa.

40 PLN

35 PLN

73391850 około, obwoluta listu z Pabianic do Łodzi, stempel Pabianic typ IIIA.

80 PLN

75 PLN

73421850 około, list z Kalisza do Piotrkowa ze stemplem "Interes Rządowy".

40 PLN

40 PLN

73461851 potwierdzenie nadania (recepis) listu pieniężnego, wysłanego 10.XII z Nowego Sącza do Wiednia, jednowierszowy stempel nadawczy SANDEC.

50 PLN

45 PLN

73651852 około, I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VII ze Stanisławowa do Lwowa; znaczek ładnie cięty (marginesy ze wszystkich stron), unieważniony przedfilatelistycznym kasownikiem dwuwierszowym STANISLAU, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy GEBRUDER CZUCZAWA IN STANISLAU; na odwrocie stemple odbiorczy Lemberg z ozdobnikiem; bardzo ładna całość w idealnym stanie zachowania.

1 000 PLN

1 000 PLN

73661857 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, obwoluta listu wysłanego 29.IV z Krakowa do Brzeska; znaczek ładnie cięty, na odwrocie stemple odbiorczy.

100 PLN

90 PLN

73671858 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, kompletny list wysłany 28.3. z Krakowa do Neustadt (Nove Mesto) w czechach; znaczek bardzo ładnie cięty, na odwrocie stemple: przejściowy i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

180 PLN

311 PLN

73681861 III wydanie Austrii, 10kr. + 15kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczek dodatkowej opłaty za polecenie zgodnie z rozporządzeniem naklejano na odwrocie listu, zazwyczaj na styku krawędzi, przy otwieraniu listu w większości przypadków znaczek ulegał zniszczeniu, tu znaczek nieuszkodzony w dobrym stanie zachowania; czerwony stempelek polecenia RECOM, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasownik odbiorczy; list rozcięto dla lepszej prezentacji - dobry stan zachowania.

500 PLN

500 PLN

73781867 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej.

40 PLN

35 PLN

73831877 obwoluta listu z Kalisza do Gdańska.

20 PLN

20 PLN

73871880 list firmowy z Lwowa 3.3.80 do Paryża.

80 PLN

80 PLN

73881881 koperta za 7 kop. (139x113 mm), wysłana 5.III w Włocławka do Pruszcza (Praust), przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik "POCZTOWY WAGON No27" ( 27) z charakterystycznie przesuniętymi cyframi "27"; kasownik odbiorczy PRAUST; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania.

150 PLN

150 PLN

73941886 kartka huty szkła w Majdanie Górny wysłana z Słobódki Leśnej w pow. Stanisławowskim na Morawy.

30 PLN

27 PLN

73971889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia).

50 PLN

50 PLN

74021890 list pieniężny - adnotacja na froncie: "w środku 1000 złotych aust./ jeden banknot na 1000 fl." - do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron!!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! kasownik odbiorczy na odwrocie, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

450 PLN

450 PLN

74051894 list polecony z Ciężkowic do Chicago, piękny obieg pocztowy z niewielkiej miejscowości.

400 PLN

400 PLN

74101899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania.

320 PLN

320 PLN

74171903 list pobraniowy wysłany 30.VI z urzędu Kraków-Piasek do Tarnowa, na froncie koperty adnotacja "za zaliczką K.600", stempelki: "Na koszt" i "ZA POBOREM" z wpisaną kwotą "K.0.50", dodatkowe adnotacje dotyczące wagi i opłaty za przesyłkę; na odwrocie ładnie zachowane, nieuszkodzone pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w dobrym stanie zachowania.

200 PLN

200 PLN

74201906 list pieniężny (62 ruble) przesłany miejscowo 1.VI w Białej, nalepka polecenia dla przesyłek wartościowych; na odwrocie dobrze zachowane zabezpieczające lakowe pieczęcie pocztowe; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN

150 PLN

74211907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; dobry stan zachowania (koperta nieco ściemniała).

70 PLN

70 PLN

74251909 list z Monako do Warszawy, przesłany 27.II ambulansem na linii kolejowej Marsylia-Ventimiglia (MARSEILLE VINTIMILLE), na froncie stempelek grażdanką WYJĘTO ZE SKRZYNKI POCZTOWEJ ( ) z parafką i datą 18.II, przesyłkę przeadresowano i dosłano do miejscowości Brzozówka, na odwrocie warszawski stempel odbiorczy i kasownik Stopnica z 21.2; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania - rzadka destynacja.

300 PLN

300 PLN

74261909 list z Warszawy do Brukseli, na odwrocie stempel odbiorczy.

15 PLN

15 PLN

74551858 rosyjski znaczek z polskim kasownikiem numerowym nr 167 Żarek, bardzo rzadkie - Bojanowicz 8 punktów, gwarancja Bojanowicz.

2 200 PLN

2 200 PLN

74591858 Królestwo Polskie - KOŁO, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony, na oryginalnym wycinku i bardzo czytelnie, polskim kasownikiem numerowym 223 - Koło; bardzo ciemny odcień brązu i czytelny niezużyty kasownik świadczą z bardzo dużą pewnością, iż znaczek został użyty przed 1860 rokiem; bardzo piękny stan zachowania.

1 250 PLN

1 250 PLN

74601858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1000.-); unieważniony bardzo czytelnie polskim okrągłym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, który musiał zostać użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich (1865) był już wycofany i zastąpiony kasownikami kwadratowymi (1864); piękny stan zachowania.

800 PLN

1 200 PLN

74661860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i karminowym o odcieniach jasnych unieważniony warszawskim kasownikiem numerowym 1 w okręgach, znaczek posiada błąd druku barwy niebieskiej z pozycji 40. w arkuszu w postaci pękniętej dolnej ramki i uszkodzonego T oraz dosyć silne uszkodzenie lewej ramki występujące rzadko na tej pozycji, niezwykle czysty druk barwy różowej - retuszowana klisza, pomimo nieznacznego pogłębiona dolnej perforacji bardzo ładny stan zachowania i prezencja, jeden z najciekawszych błędów na pierwszym polskim znaczku.

1 200 PLN

1 200 PLN

74671860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i (karminowo)różowym o jasnych odcieniach; klisza koloru niebieskiego z błędem "uszkodzona liczba 10 i ornament w prawym górnym rogu" (Fi.+30%); ma oryginalne gumowanie na całej powierzchni z kilkoma małymi śladami przywarcia do podłoża; poza dwoma (1 mm) naddarciami na dolnym brzegu i poprawionym ząbkowaniem zachował się w dobrym stanie; opisane ołówkiem ząbkowanie 12, sygnowany WR - Rachmanow, kolorowy fotoatest Korszeń.

8 000 PLN

7 200 PLN

74681860 pierwszy polski znaczek z drugiego nakładu częściowego w kolorach niebieskim i różowym na papierze cienkim prześwitującym, znaczek dwukrotnie użyty, pod kasownikiem warszawskim słabo widoczny kasownik numerowy "251" z Rypina, urzędnik dla zamaskowania oszustwa zamazał czerwoną kreską słabo widoczną cyfrę 2 z pierwotnego skasowania, znaczek w pięknym stanie - doskonale centrowany, z pełną perforacją i o charakterystycznym dla tego rzadkiego wydania częściowego niezwykle czystym rysunkiem, gwarancja Korszeń.

3 200 PLN

2 850 PLN

74691860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemno różowym o odcieniach jasnych na papierze o lekko prześwitującym rysunku znaczka na drugiej stronie, znaczek bez gumy, pełne ząbkowanie i dobra prezencja.

3 000 PLN

3 000 PLN

74731860 Królestwo Polskie - FRAGMENT MARGINESU, list wysłany 7/11 z Kalisza do Warszawy, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; cienki papier i czerwona klisza z białymi punktami na tarczy wskazują na drugi nakład; co niespotykane nad lewym górnym narożnikiem zachowany fragment marginesu lub międzypola; znane są tylko trzy listy opłacone znaczkami z pełnym międzypolem; znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, po prawej dwujęzyczny datownik nadawczy KALISZ typu IXA z dnia 7.11.(1860), na odwrocie datownik odbiorczy z Warszawy typu IIIC, z dnia 8.11. i duży godzinnik warszawski 3/P typu C stosowany do późnej jesieni 1860 roku, w prawym dolnym rogu sygnatura Włodzimierza Rachmanowa; poza jego kolekcją i współczesnym eksponatem wystawianym przez Z.Mikulskiego brak jest listów z niewielkim nawet fragmentem międzypola; koszulka listu zachowała się w bardzo dobrym stanie, sam znaczek ma czyste żywe barwy i pełną perforację, wszystkie stemple są czytelnie odbite; fotoatesty firmowy i Ceremuga A.I.E.P.

32 000 PLN

28 000 PLN

74801862 Królestwo Polskie - CHOMĘCISKA, list wysłany 13/7 do Godziszowa, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska, bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według M.A.Bojanowicza; kasowniki o tak wysokim stopniu rzadkości spotyka się niekiedy na luźnych znaczkach, na listach są bardzo rzadkie; po prawej dwujęzyczny miejscownik nadawczy typu IIIA z ręcznie wpisaną datą nadania; klisza niebieska z widocznym błędem "zdefomowany owal przed cyfrą 1", podobnym do opisanego przez M.Miszczaka w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2005 "zdeformowana liczba 10"; znaczek zachował sie w bardzo ładnym stanie, kasownik odbity lekko rozmazanym tuszem, jak zawsze w tej miejscowości, koszulka listu z kompletnymi bocznymi, ale przyciętymi górną i dolną klapą co widać na skanie, poza tym w ładnym stanie; walor z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

18 000 PLN

18 500 PLN

74811862 Królestwo Polskie - AMBULANSOWY 11, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 11; numery 12, 14, 15 i 16 używane były na linii Kolei Północnej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; numerem 11 kasowano w latach 1861-64 wyłącznie znaczki na listach nadawanych koleją z St.Petersburga w kierunku Warszawy; do ukończenia budowy Kolei Petersburskiej listy w obu kierunkach pewną część drogi (stopniowo coraz mniejszą) odbywały dyliżansem konnym, skąd dostarczano je do ambulansu na stacji końcowej kolei; listy do Rosji opłacone polskimi znaczkami początkowo stemplowano przy nadaniu w Warszawie kasownikiem numerowym 1, a potem na Dworcu Praga kasownikiem DP (Droga Petersburska); na polskim znaczku numer jeden kasownik 11 nie występuje, znany jest dotąd wyłącznie na znaczkach dwóch wydań rosyjskich (z 1858 i 1864 roku); fotoatest firmowy.

1 000 PLN

1 000 PLN