7488

1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniona polskimi kwadratowymi kasownikami numerowymi 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, za parki i wielobloki znaczków klasycznych katalogi stosują wysokie dopłaty, piękny stan zachowania.

750 PLN1 100 PLN
7489

1865 Królestwo Polskie - PIĄTEK, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 - dość rzadki, unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+250.-), świetny stan.

1 250 PLN1 250 PLN
7494

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz i fragmentem stempla granicznego PR (pruskiego?) w prawym dolnym rogu, w ładnym stanie, ze zbioru wystawowego Bojanowicza.

100 PLN100 PLN
7495

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+250.-), typ wysokie cyfry (7 mm) - na znaczkach rosyjskich rzadszy; słabe ząbki po lewej, poza tym w ładnym stanie.

250 PLN250 PLN
7497

1866 Królestwo Polskie - BW, rosyjski znaczek za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; z polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.160+330.-), piękny stan zachowania.

300 PLN460 PLN
7498

1866 Królestwo Polskie - BW, trzy rosyjskie znaczki, dwa za 3 i jeden za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.2x330.-), na wycinku użytkowym z listu zagranicznego, na dole fragment kolejowego stempla granicznego.

300 PLN300 PLN
7500

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania.

150 PLN150 PLN
7503

1866 Królestwo Polskie - RAWA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu normalnym, wysłana z Rawy do Tumawy przez Piotrków i Gorzkowice - stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem numerowym 188 - Rawa; na froncie datownik nadawczy bardzo rzadkiego typu IIIF z ręcznie wpisaną datą 8.2., na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja.

1 500 PLN1 500 PLN
7504

1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, na odwrocie stempelek odbiorczy; efektowna i dekoracyjna całość, poza widocznym na skanie zgięciem listu na wysokości znaczków w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 800 PLN1 850 PLN
7507

1868 obszar I Rzeczypospolitej, kompletny list z Albertyna wysłany 5.XII z miejscowości Słonim do Wilna, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1866 na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5x15; list będący zarazem rachunkiem z ozdobną winietą, wykonaną w zakładzie litograficznym - Paweł Kresse w Warszawie; na froncie sygnatura "I.C.M."(?); dekoracyjna, niecodzienna całość w dobrym stanie zachowania.

800 PLN800 PLN
7510

1870 Królestwo Polskie - LINIA KOLEJOWA KOLUSZKI - ŁÓDŹ, odgałęzienie linii Kolei Wiedeńskiej; było kilka koncepcji połączenia Łodzi z tą linią kolejową; w 1863 istniał projekt linii Rokiciny-Łódź-Kalisz, ale ostatecznie w 1865 roku prężna spółka Grohman&Scheibler w kilka miesięcy zbudowała linię Koluszki-Łódź, wraz z dworcami i infrastrukturą; pod koniec lat 60-tych wprowadzono do oznaczania listów wysyłanych tą koleją specjalny kasownik z napisami grażdanką .. (ŁÓDŹ Żelezna Doroga) z datą w środku; ze względu na późny okres wprowadzenia, może on występować tylko na listach ofrankowanych znaczkami rosyjskimi; kompletny list z Łodzi do Berlina, opłacony paskiem pionowym 4 znaczków rosyjskich za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono 8.2 wspomnianym powyżej datownikiem, obok stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu przesyłki przez nadawcę; na odwrocie berliński stempelek odbiorczy z 21.2; znanych jest tylko kilka podobnych listów; doskonały stanie zachowania; gwarancja.

8 000 PLN9 200 PLN
7512

1871 Królestwo Polskie - SZYDŁOWIEC, list z Szydłowca do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 151 - Szydłowiec, obok rzadki w Polsce dwuwierszowy miejscownik typu 4/XIII według S.V. Prigary, na odwrocie dwujęzyczny stempel odbiorczy Warszawy, zwraca uwagę piękny stan dokumentu i treść w języku hebrajskim.

1 200 PLN1 450 PLN
7513

1871 obwoluta listu z Makowa do Warszawy, stempel numerowy nr 269 i miejscownik Makowa, rzadkie - Bojanowicz 8 punktów rzadkości w skali do 10, ładny stan.

400 PLN1 740 PLN
7515

1872 obwoluta listu przyjętego 30.11.72 i nadanego dzień później z Suchedniowa do Warszawy, stempel odbiorczy z Warszawy na froncie z odwrotnie ustawiona cyfra 5, ładna dekoracyjna całość.

750 PLN830 PLN
7516

1872 obwoluta listu firmowego wysłanego z Kutna 1.1.72 do Warszawy, na odwrocie stempel ambulansowy i stempel odbiorczy Warszawy, dekoracyjna całość.

800 PLN800 PLN
7520

100 PLN130 PLN
7523

1915 kartka wysłana z niemieckiej poczty polowej 27.8. do Niemiec, stemple cenzury wojskowej.

25 PLN25 PLN
7524

1915 stemplowane luzaki z serii z nadrukiem austriackiej poczty polowej.

120 PLN120 PLN
7525

1915 luzaki w odmianach serii z nadrukiem austriackiej poczty polowej.

100 PLN170 PLN
7530

1915 list z niemieckiej poczty polowej 28.11. do Szwajcarii.

35 PLN35 PLN
7536

1915 okupacja austro-węgierska, ofrankowany telegram wysłany 10.XII z Jędrzejowa do Miechowa, stempelek cenzury miechowskiej; ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor.

250 PLN250 PLN
7552

1916 podstawowa seria wydania dla Generalnego Gubernatorstwa.

120 PLN120 PLN
7559

1916 wydanie obiegowe z nadrukiem dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczki w różnych odmianach.

40 PLN40 PLN
7577

1916 przekaz paczkowy z Krakowa 14.IX.16 do Końska, znaczek bośniacki rzadko używany na terenach polskich.

90 PLN80 PLN
7591

1917 okupacja austro-węgierska - wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 40 hal. - frankatura pojedyncza, list polecony (opłacony według taryfy wewnętrznej), wysłany za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Brukseli, pieczęć urzędu nadawczego "K.u.k MILITÄR-GENERAL-GOUVERNEMENT/ Landw. Referat Motorpflugkommande/ LUBLIN" (referat pługów motorowych !!!), stempelek cenzury; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - ROLNICTWO.

300 PLN300 PLN
7595

1917 list z Heidenau 15.6.17 do Warszawy, list zatrzymany przez cenzurę w Poznaniu ze stemplem "Zurück! Nur offen und in deutscher Sprache zuläßig" - "Zwrot! tylko otwarty i języku niemieckim dopuszczalny", jednak w końcu dostarczony ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie, dekoracyjny obieg.

160 PLN170 PLN
7624

1918 list polecony z Krasnegostawu 18.IX.18 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN160 PLN
7640

1918 luzaki w odmianach z serii z podobizną cesarza Karola nie wprowadzonej do obiegu.

20 PLN20 PLN
7643

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie.

360 PLN360 PLN
7644

600 PLN600 PLN
7651

1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L.1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 3.X z Poronina do Krakowa adresowanej do "I Legionu"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz, z kolekcji S.Rosińskiego.

700 PLN700 PLN
7652

1914 Legiony Polskie - "Feldpost der polnischen Legionen Nr.1" stempel z niemieckim tekstem na liście przesłanym 13.XII.1914 ambulansem nr.441 relacji Jablonkau-Oderberg (Jabłonków-Bogumin) do Żywca, polski stempelek cenzury CENZUROWANE; wskutek postępów ofensywy rosyjskiej w 1914 roku Departament Wojskowy Legionów wraz z pocztą polową ewakuował się do Jabłonkowa, według PZP stempel "Feldpost der polnischen Legionen Nr.1" był używany dopiero po przydzieleniu Legionom austriackich poczt polowych, czyli nie wcześniej niż w II połowie stycznia 1915 roku, tu najwcześniejsze - o miesiąc, użycie !!! doskonałej jakości odbitka stempla, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN1 200 PLN
7656

1915 Legiony Polskie - znaczek-nalepka za 2 hal. w bardzo rzadkim różowym kolorze (Fi.750.-) !!! "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA", skasowana stemplem cenzury na widokówce wysłanej 12.IX z Białej do Szczakowej, całość z niewielkimi zabrudzeniami; gwarancja Schmutz.

400 PLN360 PLN
7662

1915 widokówka (Kraków) wysłana 9.VI do Kolmaru w Alzacji za pośrednictwem poczty polowej 186, stempelek cenzury.

30 PLN30 PLN
7664

1915 kartka nadana z poczty polowej nr 118 6.XI.15 do Kielc, stempel formacyjny "I BRYG. PIŁSUDSKIEGO /LEG. POL. / Komenda II Baonu / II. p.p.".

240 PLN240 PLN
7683

1916 kartka z poczty polowej nr 355 3.I.16 do Lwowa, stempel formacyjny "Kompania etap. No 2 Legionu Pos..".

150 PLN160 PLN
7693

1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich cięte.

50 PLN50 PLN
7694

1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich ząbkowane.

30 PLN30 PLN
7698

1917 kartka legionowa wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 16.VII.17 do Poronina, stempel formacyjny IV Pułku Legionów Polskich.

150 PLN150 PLN
7713

1917 Legiony Polskie - formularz z 9 kompanii 3 pułku adresowany do 1 pułku Wojsk Polskich, wysłany 30.IV za pośrednictwem poczty polowej 378, stempel formacyjny z oryginalną pisownią "BATAILLON III/ 3. PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO" (Berek P128); bardzo dobry stan zachowania;

1918 Polski Korpus Posiłkowy - formularz (Kucharski K.84.) wysłany 6.II za pośrednictwem poczty polowej 378 do Krakowa, wyraźnie odciśnięty najrzadszy datownik tej poczty z wyróżnikiem "b" - u Berka nieopisany!!! stempel formacyjny z orłem "Dowództwo III Bataljonu 2 p. piechoty WOJSK POLSKICH" (Berek P116), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

700 PLN700 PLN