8084

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
8086

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "wyszczerbione N", gwarancja.

90 PLN90 PLN
8088

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

80 PLN80 PLN
8091

1918 seria pomnikowa, znaczek z bardzo rzadkim błędem "uszkodzone ols" na tym znaczku występującym tylko w niewielkiej części nakładu, gwarancja Schmutz.

450 PLN450 PLN
8092

1918 seria pomnikowa, rzadki stemplowany znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Miszczak.

1 200 PLN1 080 PLN
8107

1918 wydanie PP/GGW, niekompletna seria na filatelistycznym liście z Warszawy 14.2.19 do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN100 PLN
8124

1918 wydanie PP/GGW, wieloblok znaczków z nadrukiem drugiej formy z poz. 43/55, 63-4.

60 PLN60 PLN
8145

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 300 PLN
8146

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

1 200 PLN900 PLN
8151

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Berbeka.

20 PLN20 PLN
8153

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem formy pierwszej.

40 PLN40 PLN
8161

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugą formą, lewy dolny znaczek z błędem "podniesione s", lewy górny znaczek podlepka - znaczek z błędem postfrisz, gwarancja.

200 PLN200 PLN
8171

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i opis Schmutz.

450 PLN360 PLN
8180

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy z błędem "odwrócone k", ślady po podklejeniu innego arkusza, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN300 PLN
8202

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, lewy górny znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN120 PLN
8206

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, lewy dolny znaczek z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja Weźranowski.

100 PLN100 PLN
8245

1918 wydanie PP/GGW, sześcioblok z nadrukiem pierwszej formy.

30 PLN30 PLN
8249

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka między o i c", gwarancja Berbeka.

40 PLN40 PLN
8273

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 40 fen. z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
8282

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana, gwarancja.

40 PLN36 PLN
8299

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter PO i lewej gwiazdki, gwarancja.

50 PLN50 PLN
8327

1918 drugie wydanie lubelskie, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

15 PLN13 PLN
8346

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruku z lewej strony, gwarancja.

200 PLN200 PLN
8354

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z błędem z poz.36 "brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

50 PLN50 PLN
8357

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, fałdy w papierze, gwarancja Schmutz.

220 PLN220 PLN
8363

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Buska 13.II.19 do Zawiercia, opłata w wysokości 65 hal. za list polecony o wadze ponad 20g uiszczono mieszaną frankaturą; połówki znaczka wydania lubelskiego za 90 hal., austriackim znaczkiem ekspresowym i znaczkami wydania definitywnego na odwrocie, stempel odbiorczy Zawiercia na odwrocie, pomimo zagięć koperty piękny i bardzo rzadki walor ze względu na ciekawą mieszaną frankaturę i przede wszystkim użycie połówki niezwykle rzadkiego na korespondencji znaczka wydania lubelskiego, gwarancja Mikulski.

4 500 PLN3 500 PLN
8364

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.19 "uszkodzone PO w POLSKA", gwarancja.

30 PLN30 PLN
8371

1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem 15 hal. z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 6.III.1919 z Lublina do Zakopanego, nadawcą jest Alfred Lityński zoolog i hydrobiolog, badacz fauny stawów tatrzańskich, współzałożyciel, sekretarz i jeden z najaktywniejszych członków Sekcji Przyrodniczej Towarzystwa Tatrzańskiego, służył w Legionach, po opuszczeniu Zakopanego przenosi się do Lublina, w czasie okupacji należy do AK, umiera w 1945 w transporcie kolejowym w Smoleńsku; kopia obu stron znajduje się w Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego; karty tego wydania z niefilatelistycznego obiegu pocztowego są niezwykle rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania; sygnowana na odwrocie MK, gwarancja Schmutz.

1 200 PLN900 PLN
8387

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14-15 oba z błędem "cienkie Z", prawy znaczek złamany narożnik, lewy znaczek postfrisz, gwarancja Schmutz.

600 PLN480 PLN
8391

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 99, gwarancja Schmutz.

360 PLN350 PLN
8392

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, gwarancja Schmutz.

360 PLN360 PLN
8394

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Schmutz.

360 PLN380 PLN
8395

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja Schmutz.

360 PLN360 PLN
8396

1919 wydanie krakowskie, miejscowy list z Krakowa 5.III.19, ciekawa frankatura mieszana ze znaczkiem wydania Komisji Rządzącej, brak klapy koperty, gwarancja.

1 000 PLN1 000 PLN
8411

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

15 PLN13 PLN
8414

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

400 PLN360 PLN
8439

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadkim błędem występującym tylko w niewielkiej części nakładu w postaci nie odbitych liter PP, gwarancja Taipale,.

600 PLN540 PLN
8446

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56, liczne podlepki, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
8453

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja i opis Schmutz.

360 PLN306 PLN
8489

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z odmianami kolorów, każdy znaczek gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) bardzo dobrego eksperta - Sutclife, Mikstein, Landre i Schmutz.

1 500 PLN1 350 PLN