1848 około, koperta listu zagranicznego wysłanego 1/5 z Warszawy do Sambora, stempel nadawczy typu IIIC; list przesłano traktem głównym Warszawa-Kraków do polskiego pocztamtu pogranicznego w Michałowicach, który przekazał przesyłkę austriackiemu urzędowi w Krakowie; na froncie stempelek informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO z dopisaną w ułamku liczbę "9/9" i adnotacją nadawcy "franko do granicy", oraz austriacki stempelek pochodzenia POLOGNE; na odwrocie datowniki przejściowe Lwów (Lemberg) 4/5 i Drohobycz 5/5 i pieczęć lakowa nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano B.W.Trzciński.

Lot # 7329

Auction 53
Current price: 700 PLN
Catalog:
Category: Pre-stamp period

Number of bids: 1 Bid history