19226

1947 wydanie z dopłata na pomoc zimową, dolny prawy znaczek z błędem "jasna plama po 1947".

35 PLN45 PLN
19248

1947 "MŁODZIEŻY NAPRZÓD DO ZWYCIĘSKIEJ WALKI O POKÓJ ŚWIATOWY TYDZIEŃ MŁODZIEŻY 21-28.III.1951" Warszawa 1, ilustrowana karta, skasowana 21.III kasownikiem propagandowym w pierwszym dniu obiegu; doskonały stan zachowania (Myślicki 51 009).

30 PLN30 PLN
19284

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 50 zł. z błędem "plamka między Z a T w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
19287

1948 100-lecie Wiosny Ludów, marginesowy cięty znaczek za 15 zł, gwarancja Mikstein.

500 PLN580 PLN
19288

1948 100-lecie Wiosny Ludów, parka marginesowa z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

60 PLN65 PLN
19289

1948 miejscowy list polecony z Zawiercia 3.12.48 .

10 PLN10 PLN
19305

1948 karnet - "ZJAZD FILATELISTÓW W TORUNIU"; znaczek ostemplowany kasownikiem w kolorze srebrnym !!!

30 PLN27 PLN
19307

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy, dwa narożne znaczki za 18 zł. z numerem walca "Ok" pod 10 i pod 50 znaczkiem w arkuszu.

70 PLN70 PLN
19309

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek skasowany okolicznościowo 8.X na karcie (Myślicki 48 113).

80 PLN72 PLN
19312

1948 list z Gliwic do Gdańska, znaczek za 15 zł z silnie przesuniętym ząbkowanie,.

15 PLN15 PLN
19323

1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka" i przywieszką.

60 PLN60 PLN
19344

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w doskonałym stanie.

800 PLN800 PLN
19377

1949 niezrealizowane projekty znaczków polskich autorstwa Józefa Wilczyka kierownika Działu Graficznego w Państwowej Wytwórni Papierów wartościowych w Krakowie, kolorowa ekspertyza Schmutz.

1 200 PLN1 000 PLN
19384

1950 miejscowy list polecony z Zawiercia 27.3.50.

10 PLN10 PLN
19394

1950 grosze, znaczki z nadrukami dyrekcyjnymi typ: 3, 11, 23B i 26A.

15 PLN15 PLN
19397

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

200 PLN200 PLN
19409

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 6 zł. z czerwonym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk.

40 PLN36 PLN
19417

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 24, w tym rzadko spotykane z nadrukiem znaczki z serii 75 lat UPU (wg.PZP grupa D), mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, ładnie frankowany list polecony, opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 14.IV z miejscowości Góra Kalwaria do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.++60 euro).

150 PLN150 PLN
19435

1950 FDC "groszy", list polecony z 6.XI - pierwszego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Zaklików do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 4; ładna wielokrotna frankatura; kasownik odbiorczy 7.XI na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

700 PLN700 PLN
19449

1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 3, list polecony wysłany 11.I.1951 z miejscowości Bolesław k.Tarnowa do Dąbrowy Tarnowskiej; zwracają uwagę stempelki nadruku przechodzące na sąsiedni znaczek; koperta przycięta u dołu, brak tylnej klapy; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
19457

1950 plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z abklatschem.

80 PLN72 PLN
19458

1950 plan 6-letni, parka znaczków za 15 zł. ze znacznie przesuniętą perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk.

240 PLN216 PLN
19460

1950 "groszy" znaczki z niebieskimi nadrukami typu 3, list wysłany 4.I.1951 z miejscowości Kamyk do Warszawy; według PZP z tej miejscowości znane są wyłącznie znaczki z nadrukami w kolorze niebieskim; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
19461

1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Warszawa 1, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Kiosku na Politechnice (Myślicki 50 061).

20 PLN18 PLN
19483

1951 rocznik znaczków czystych.

150 PLN150 PLN
19490

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem na poz.73 "silnie uszkodzone r", gwarancja.

80 PLN80 PLN
19492

1951 "DNI OŚWIATY KSIĄŻKI I PRASY 3-15-V-1951r. KIERMASZ KSIĄŻKI" Warszawa 1, znaczek na ilustrowanej karcie, ostemplowany 3.V kasownikiem okolicznościowym (Myślicki 51 016).

20 PLN18 PLN
19498

1951 komplet FDC Kongresu Kultury Polskiej.

25 PLN22 PLN
19502

1951 FDC - "25 rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego".

20 PLN18 PLN
19511

1951 stempel okolicznościowy Kongres Ligi Kobiet.

10 PLN9 PLN
19512

1951 stempel okolicznościowy Wyścigu Pokoju.

10 PLN9 PLN
19513

1951 stempel okolicznościowy Dni Krakowa.

10 PLN9 PLN
19514

1951 stempel okolicznościowy Dni Oświaty.

10 PLN9 PLN
19515

10 PLN9 PLN
19516

1951 stempel okolicznościowy wynalazczości pracowniczej.

10 PLN9 PLN
19517

10 PLN9 PLN
19521

1951 stempel okolicznościowy "Gotowi do nauki i pracy".

10 PLN9 PLN
19526

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu", gwarancja.

70 PLN70 PLN
19545

1950 "groszy" - plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem rzadkiego 10 typu dyrekcyjnego, gwarancja.

20 PLN20 PLN
19549

1952 uchwalenie konstytucji PRL, znaczek za 45+15 gr. z błędem na poz.28 "pozioma poprzeczka cyfry 4 ukośnie ścięta po prawej", poziome pęknięcie gumy - tanio, gwarancja i opis Schmutz.

20 PLN20 PLN