18560

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f. w kolorze jasnobrunatnym, na papierze białym gładkim sztywnym, gwarancja Krawczyk.

300 PLN270 PLN
18569

1944 Kraty, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
18579

1944 kury, gwarancja Schmutz.

140 PLN140 PLN
18618

1944 nalepka "Lis", gwarancja.

150 PLN160 PLN
18627

1944 kaplica, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
18628

1944 różne rysunki, gwarancja Schmutz.

160 PLN160 PLN
18629

40 PLN40 PLN
18635

1944 Caritas, karta pocztowa z programem wykładów wysłana w czerwcu 1944; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
18636

1944 POCZTA HARCERSKA - koperta z listem wysłana w drugim dniu używania stempla - 9.VIII z okolic ulicy Śniadeckich na ulicę Bandurskiego, stempel z lilijką "POCZTA HARCERSKA" (Gryżewski typ 3, Fi.4000.-), w środku pełna treść, list z powodu braku komunikacji "utknął" na Mokotowie (adnotacja "Zwrot"), należy on do partii poczty niedoręczonej, która do stycznia 1945 przeleżała w gruzach przy Rakowieckiej, w latach 60-tych Polskie Radio podjęło próbę ich doręczenia, historię tę szczegółowo opisuje książka Jerzego Kasprzaka "Tropami powstańczej przesyłki", mimo przebarwień (prawdopodobnie od przemokniętych cegieł) całość, łącznie z treścią w doskonałym stanie, gwarancja.

3 200 PLN3 200 PLN
18648

1944 POCZTA POLOWA, seria znaczków I wydania definitywnego na karcie przedrukowej powstania Cp 8 (Fi.6500.-), z kasownikami "POCZTA POLOWA WARSZAWA" - Gryżewski typ 20 i "POCZTA POLOWA / 1-VIII-1944 / WARSZAWA" - Gryżewski typ 16, na odwrocie nie do końca zaadresowany list, który prawdopodobnie nigdy nie został wysłany, fotoatest Schmutz.

4 800 PLN4 800 PLN
18668

1944 Judaica - propagandowy listownik, pisany przez Polaka wcielonego do Armii Czerwonej, datowany 11.V, wysłany do rodziny w Kazachstanie; urywek wstrząsającej treści listu: "W Zdołbunowie rozmawiałem na stacji z żydowskim powszechnie tu szanowanym adwokatem, który ocalał jedynie dzięki temu, że przez półtorej roku chował się w rurze cementowej. Jest to chodzący trup. Z kilku tysięcy Żydów zamieszkałych w Zdołbunowie pozostało przy życiu jedenaście osób"; całość w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

500 PLN500 PLN
18678

1939 kartka z obozu dla polskich oficerów na Litwie z Kalwarii 2.XII.39 do Rosji, stemple tranzytowe z Wilna i Moskwy, rzadkie.

500 PLN400 PLN
18692

1940 Oflag XIIA - dwie karty, w tym druk podziękowania za otrzymaną paczkę, wysłane z obozu do Sompolna; zwracają uwagę dekoracyjne stempelki cenzury: odmiana z numerem 7 i bez numeru, a także odmiany papieru na którym wydrukowano formularze; bardzo dobry stan zachowania; temat - PTAKI.

100 PLN100 PLN
18693

1940 Oflag VIIC - formularz wczesnego typu, wysłany 12.IV z Warszawy do obozu, polski przedwojenny wirnik nadawczy; stempelek cenzury; idealny stan zachowania.

100 PLN90 PLN
18696

1940 Oflag XVIIIC - wczesny typ formularza, wysłany 17.II z Warszawy do obozu, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN72 PLN
18715

1941 Oflag IIC - adaptowana część na odpowiedź formularza Stalagu IID, wysłana 15.IX z Krakowa; mechaniczny kasownik nadawczy; stempelek cenzury; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik zgięty).

45 PLN45 PLN
18723

1941 kartka z Dąbrowy 25.2.41 do Stalagu VIC.

20 PLN20 PLN
18755

1945 Lubeka - Syrena, arkusik czteroznaczkowy.

140 PLN165 PLN
18756

1945 Libertas, znaczek poczty międzyobozowej za 60 fen. z nadrukiem PöHLS, lekkie zażółcenia, podniesiona gwarancja.

600 PLN600 PLN
18758

1945 wydanie przedrukowe Spackenberg i Havkruk, seria bez odmian; 1b, 2b i 9a, gwarancja Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
18811

1946 orzeł - ząbkowana seria pierwszego wydania poczty obozowej w Ettlingen.

320 PLN320 PLN
18812

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria z nadrukiem "Szanuj cztery wolności".

80 PLN80 PLN
18816

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria z nadrukiem poczty lotniczej.

140 PLN140 PLN
18820

1946 orzeł - seria drugiego wydania poczty obozowej w Ettlingen.

280 PLN280 PLN
18838

1944 Niezabitów, list z Niezabitowa 11.XI.44 adresowany do Lublina opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem, list o charakterze filatelistycznym.

240 PLN290 PLN
18839

1945 Brwinów, znaczek z lokalnym nadrukiem.

25 PLN25 PLN
18840

25 PLN25 PLN
18841

25 PLN25 PLN
18842

25 PLN40 PLN
18843

1945 Brwinów, znaczek z lokalnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
18844

25 PLN23 PLN
18845

1945 Falenica, seria wydania o charakterze prywatnym w czworoblokach.

280 PLN280 PLN
18846

1945 Leżajsk, znaczek z lokalnym nadrukiem, drobne naturalne skazy na gumie, gwarancja.

30 PLN35 PLN
18847

1945 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym.

20 PLN20 PLN
18848

1945 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

25 PLN25 PLN
18850

1945 Wąwolnica, znaczek bez gumy z lokalnym nadrukiem, gwarancja Miszczak.

25 PLN25 PLN
18851

1945 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, gwarancja.

25 PLN30 PLN
18852

25 PLN25 PLN
18853

25 PLN30 PLN
18854

1945 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk.

25 PLN30 PLN