17754

1939 znaczek z bloku na liście miejscowym z Łodzi 13.X.39.

50 PLN50 PLN
17766

1939 wycinek z kasownikiem okolicznościowym Międzynarodowy Zjazd Zlot Szybowcowy we Lwowie ISTUS - ISTUS.

40 PLN40 PLN
17793

1921 różne rysunki, druk obustronny znaczka za 2 mk., po jednej stronie grzecznościowy kasownik ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

10 PLN10 PLN
17794

1921 różne rysunki, czworoblok znaczka za 4 mk., z przesuniętym tłem, z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
17796

1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk., z drugostronną odbitką szarej linii na marginesie, z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

10 PLN10 PLN
17797

1921 różne rysunki, znaczek za 10 mk., z wzajemnym przesunięciem kolorów i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

10 PLN10 PLN
17810

1921 NOWA WILEJKA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej z dnia 12.9.21, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
17819

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 150 Mk. ze znacznie przesuniętym w lewo środkiem, gwarancja.

60 PLN60 PLN
17844

1924 Samorząd Warwiszki, znaczek za 100 mk. z nadrukiem z poz.6, guma z ubytkami i śladami przywarcia do innego arkusza, podniesiona gwarancja Schmutz.

1 750 PLN1 750 PLN
17891

1926 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) o sygnaturze (P.Z.G.No 76-10.000.000.-26.) bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 8.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Brześcia nad Bugiem; znak opłaty unieważniony rzadkim kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" pod mostkiem, kasownik odbiorczy 9.VI na froncie; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

700 PLN700 PLN
17902

1931 kartka z Gdańska 7.VIII.31 do Krechowic.

90 PLN90 PLN
17914

1934 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja Schmutz.

90 PLN81 PLN
17919

1935 polski znaczek opłaty użyty w Gdańsku.

10 PLN10 PLN
17923

1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz.

650 PLN670 PLN
17924

1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz.

650 PLN650 PLN
17925

1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz.

650 PLN650 PLN
17939

1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I), znaczki naklejone na karty wydania krakowskiego, skasowane w Cieszynie; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
17943

1920 wydanie Komisji Rządzącej, dwie serie w różnych odmianach barwy lub papieru.

13 PLN33 PLN
17944

1920 Górny Śląsk, seria wydania Komisji Rządzącej z odmianami.

40 PLN40 PLN
17953

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 10 Pf. kasowana w Strzelcach Opolskich rozdzielona międzypolem

15 PLN15 PLN
17954

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 15 Pf. rozdzielona międzypolem.

20 PLN30 PLN
17969

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, w pięknym stanie (Fi.2500.-), gwarancja.

1 500 PLN1 500 PLN
17983

1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego.

30 PLN30 PLN
17984

1941 seria znaczków pierwszego wydania.

25 PLN25 PLN
17989

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria w pięknym stanie.

20 PLN20 PLN
17991

1943 seria drugiego wydania na poleconym liście z pierwszego dnia obiegu (FDC), stempel cenzury.

180 PLN162 PLN
17993

1943 III wydanie z okazji zdobycia Monte Cassino Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria w pięknym stanie.

120 PLN120 PLN
17996

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony frankowany kompletną serią, znaczki skasowane 18.XII stemplem pocztowej agencji pokładowej Marynarki Wojennej nr.27 (okręt podwodny ORP "Wilk"), cenzura, kasownik odbiorczy Polskiej Poczty Polowej nr.1 w Wielkiej Brytanii 30.XII; bardzo dobry stan zachowania.

140 PLN150 PLN
18002

20 PLN20 PLN
18004

1939 wycinek z listu z Wilna 30.X.1939.

20 PLN30 PLN
18005

1939 wycinek z listu z Stryja 12.X.1939.

20 PLN40 PLN
18007

1939 radziecki znaczek na wycinku z polskim stemplem z Grodna 30.X.1939.

20 PLN20 PLN
18009

1940 miejscowy list z Sarn koło Rawicza.

10 PLN10 PLN
18012

1940 list z Cieszyna do Krakowa ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej.

60 PLN60 PLN
18015

1940 wycinek z listu z Białegostoku 18.IV.1940.

30 PLN30 PLN
18022

1941 koperta z treścią z Syberii (Tawda) 29.3.41 do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy Lbob 02-04-41.

35 PLN40 PLN
18029

1942 obszary anektowane przez Niemcy, znaczek na specjalnej karcie propagandowej, ostemplowany 13.IX w Gnieźnie (Gnesen), kasownikiem okolicznościowym z okazji 3 Parady Ogierów; bardzo dobry stan zachowania; temat-KOŃ.

50 PLN50 PLN
18033

1943 list polecony z Równego Wołyńskiego do Berlina.

60 PLN60 PLN
18048

1939 kartka nadana z Gorżkowa 5.IX. do Warszawy, fioletowy stempel cenzury wojskowej BC27, gwarancja.

480 PLN480 PLN
18049

1939 kartka nadana z Radomia 4.IX. do Katowic, czerwony stempel cenzury wojskowej BC6 (ładnie odbity), gwarancja.

380 PLN380 PLN