1272

1942 trzy nieperforowane arkusze nalepek dla wojsk lądowych, desantowych, morskich i powietrznych z napisami w językach polskim i angielskim z wizerunkiem lotnika w różnych kolorach.

320 PLN320 PLN
1273

1942 perforowany arkusz nalepek dla wojsk lądowych, desantowych, morskich i powietrznych z napisami w językach polskim i angielskim.

100 PLN100 PLN
1279

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy ząbkowany znaczek V wydania - II nakład.

25 PLN25 PLN
1280

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, druk na stronie gumowanej, na odwrocie sygnatura MIR.

50 PLN50 PLN
1287

1943 blok Podziemnej Poczty Polskiej na dozbrojenie.

950 PLN950 PLN
1300

1944 wojskowe nalepki propagandowe z frontu zachodniego.

60 PLN60 PLN
1318

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, czworoblok znaczka za 50 gr. z różnymi przywieszkami pomiędzy znaczkami.

160 PLN200 PLN
1334

1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
1341

1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN310 PLN
1342

1940 II wydanie przedrukowe, frankatura dwukolorowa, polecony list zleceniowy (Postauftrag), za pośrednictwem Deutsche Post Osten wysłany 15.VI z Krakowa do Tomaszowa Mazowieckiego, kasownik odbiorczy, bardzo nietypowa (prawidłowa) taryfa 1,24 zł; na odwrocie adnotacja o odmowie; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
1343

1940 znaczek wydania przedrukowego 50 gr. na znaczku polskim za 55 gr., z przesunięciem perforacji na górnym marginesie.

10 PLN40 PLN
1351

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 16/15 gr. z dwoma błędami - na poz.93 "kropki nad prawą 6" i na poz.94 "plama przed lewą 1", piękny stan, gwarancja i opis.

80 PLN80 PLN
1353

1940 Widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, zagraniczny list lotniczy, wysłany 24.V.1941 z Krakowa do Chicago, zalepka, liczne stempelki i adnotacje cenzury.

200 PLN200 PLN
1358

1940 karnet okolicznościowy wydania z dopłatą na niemiecki Czerwony Krzyż.

10 PLN10 PLN
1360

1940 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 30 gr. - frankatura pojedyncza, karta wysłana 1.IX.1943 z Puław do Ankary, liczne cenzury, nietypowy kierunek wysyłki.

200 PLN200 PLN
1368

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41 (Mi.25 euro).

50 PLN45 PLN
1370

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYSPIESZA DORĘCZANIE", sygnatura (VI-1939).

80 PLN80 PLN
1371

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", sygnatura (VI-1939).

80 PLN80 PLN
1382

1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, wysłana 5.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "cc"), doskonały stan zachowania.

220 PLN200 PLN
1383

1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Jagiellończykiem, wysłana 10.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "c").

200 PLN180 PLN
1386

1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", wysłana 12.IV z Jasła do Buenos Aires; cenzura niemiecka i angielska; bardzo rzadki kierunek wysyłki; na odwrocie karty pozostałości od wklejenia do albumu.

120 PLN120 PLN
1388

1940-1941 służbowa karta pocztowa (Mościcki), wysłana 3.III.1942 z Krakowa do Wrocławia.

200 PLN200 PLN
1390

1940 "V" stempel zwycięstwa na karcie wysłanej 31.VII.1941 z miejscowości Podgaj (kasownik Sedziszow) do Bendsburg (Będzin); uzupełnione otwory po dziurkaczu.

50 PLN50 PLN
1393

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, czysta.

30 PLN27 PLN
1400

1940-1941 służbowa karta pocztowa - nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
1404

1940 znaczki doręczeniowe GG - seria z marginesem, na karcie, skasowana w pośrednictwie pocztowym Dyminy.

50 PLN50 PLN
1405

1940 znaczki doręczeniowe GG - seria skasowana na karcie w pośrednictwie pocztowym Przewrotne, dodatkowo ozdobiona górną listwą arkusza.

50 PLN55 PLN
1411

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" dodatkowy kasownik propagandowy na liście poleconym wysłanym z Warszawy do Berlina, kasownik odbiorczy 4.IX.

160 PLN160 PLN
1421

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. frankatura wielokrotna (Mi.140 euro), zastępczy adres pomocniczy do paczki wysłanej do miejscowości Zawoja, doręczonej 16.IX.1943.

300 PLN300 PLN
1423

1941 list lotniczy z San Francisco wysłany 14.IX adresowany do Warszawy, cenzura; dekoracyjna całość.

120 PLN120 PLN
1429

1941 kasownik prowizoryczny - Czerniewice na wycinku.

15 PLN15 PLN
1431

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1,20 zł ząbkowanie liniowe - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 11.IX.1943 z Dobczyc adresowany do miejscowości Zielonki, stempelek odbiorczy na odwrocie.

150 PLN150 PLN
1445

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze III.42, wysłana 18.VI.1943 z miejscowości Ryglice do Dąbrówki; zwracają uwagę dwa różne dodatkowe stemple informacyjne.

80 PLN80 PLN
1448

1943 widoki zabytkowych budowli (II), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 12.III z Warszawy do Kielc.

50 PLN50 PLN
1455

1943 kasownik okolicznościowy wystawy sztuki w Krakowie na kopercie.

10 PLN10 PLN
1456

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, pasek znaczków z oznaczeniem walca, sektora i odnośnym napisem na marginesie.

30 PLN30 PLN
1471

1944 kartka miejscowa ze Lwowa.

10 PLN10 PLN
1479

1944 5 rocznica utworzenia GG.

15 PLN25 PLN
1480

1944 5 rocznica powstania GG.

15 PLN20 PLN
1522

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.), gwarancja i opis Krawczyk.

150 PLN190 PLN