The auction will start on 15.11.2024

44169

25 PLN25 PLN
44172

1944 WŁODAWA Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Włodawy do Lublina, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem z usuniętą w górnej części nazwą miejscowości; koperta nicowana; ponieważ w adresie odbiorcy podano tylko nazwę instytucji w Lublinie dopisano nazwę ulicy z numerem - zwraca uwagę, że dopisek ten dokonano po rosyjsku; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Walocha.

500 PLN400 PLN
44176

80 PLN80 PLN
44191

180 PLN180 PLN
44192

1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i opis.

250 PLN250 PLN
44237

1944 P.K.W.N., kartka polecona z Łodzi nadana 13.03.45 do Głowna k. Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 860.

1 100 PLN1 100 PLN
44270

1944 "Zwierzyniec 20 WRZ. 1944/ ZAPŁACONO Kasjer" list opłacony gotówką wysłany ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna, dwukrotnie odciśnięto prowizoryczne ostemplowania, wpisany numer kolejny przesyłki wraz z parafką urzędnika; na odwrocie przedwojenna urzędowa pieczęć nadawcy z godłem "PUBLICZNA SZKOŁA POWSZ. ŻURAWNICA"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Walocha.

2 000 PLN1 600 PLN
44276

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja ze starym oznaczeniem i opis koloru Schmutz.

200 PLN180 PLN
44283

240 PLN216 PLN
44287

120 PLN120 PLN
44292

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasno brązowaworóżowym, z niekatalogowanym błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.17 "duża plama nad LS", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis koloru i błędu.

480 PLN480 PLN
44295

9 800 PLN8 850 PLN
44298

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowoczerwonej, gwarancja i opis.

320 PLN288 PLN
44300

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie czerwonawobrązowej, gwarancja i stare oznaczenie "eb" Schmutz.

300 PLN270 PLN
44307

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowobrązowej, gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN500 PLN
44309

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowobrązowej, gwarancja i oznaczenie.

600 PLN600 PLN
44319

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 34, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN300 PLN
44324

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem z poz.5 "przerwana cyfra 5" (Fi.900.-), gwarancja Schmutz.

750 PLN750 PLN
44361

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

60 PLN60 PLN
44389

1945 wyzwolenie miast, dolny prawy znaczek z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN80 PLN
44394

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz.

5 000 PLN5 000 PLN
44399

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.73/84 - górne z nadrukiem typu I, a dolne z nadrukiem typu II, dodatkowo oprócz dwóch parek pionowych z różnym krojem litery Ł (Fi.300.-), prawy górny z błędem na poz.24/74 "cyfra 1 bez noska", a lewy dolny z niekatalogowanym znacznym błędem na poz.33/83 "uszkodzona rzymska cyfra I"; (w sumie Fi.675.-), gwarancja i opis.

600 PLN600 PLN
44419

1945 wyzwolenie miast, parka z dwóch różnych połówek arkusza przedrukowywanych osobno, górny znaczek z silnym abklaczem nadruku, drugi bez, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

50 PLN50 PLN
44459

1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków z poz. 57/68, górny prawy znaczek z błędem "pierwsza litera e jak litera o", dolny lewy znaczek z błędem "Kieice", gwarancja i opis Walocha.

120 PLN100 PLN
44473

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "drugie e zamknięte", gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
44482

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 29 z błędem "druga litera e odmiennego kroju", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

1 200 PLN1 200 PLN
44485

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.70 "kropka w prawej 5 i pionowa kreseczka pod P", gwarancja i opis.

40 PLN40 PLN
44487

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
44488

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "ścięta litera z w zł", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
44489

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "litera e zamknięta", gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
44530

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 41-42 z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

80 PLN290 PLN
44573

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane" z niekatalogowanym błędem jak B10 na poz.86 "litera e zamknięta jak o", gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
44580

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. ze skośnie obróconym nadrukiem, niekatalogowanym błędem "zalane litera e i cyfry 45" oraz błędem na poz.100 znaczka podstawowego "wypusta w literze A:", gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
44613

1945 wydanie łódzkie, seria z numerami rozrachunkowymi na dolnym marginesie.

30 PLN30 PLN
44665

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek cięty, ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

950 PLN950 PLN
44668

1945 list z Katowic do hajduk Wielkich, prowizoryczny kasownik upt Katowice 10.

100 PLN80 PLN
44695

1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem ZL11 na papierze x2, ciekawa smuga, gwarancja i oznaczenie Walocha.

30 PLN30 PLN
44701

1945 list polecony z Dębicy do Przeworska, znaczek z silnie przesuniętą perforacją pionową pomiędzy znaczkami, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN50 PLN
44719

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. z błędem na poz.21 dolnego sektora "kropka między cyframi drugiej liczby 10", gwarancja.

60 PLN60 PLN
44726

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską.

250 PLN250 PLN