The auction will start on 15.11.2024

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
41707

1939 list polecony z UP Warszawa 7 do Szwajcarii, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

150 PLN150 PLN
41708

1939 list polecony z Białej do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom.

80 PLN80 PLN
41724

1939 "DNI SŁOWACKIEGO/ KRZEMIENIEC/ 3-IV.-4-IX-1939" Krzemieniec 1, ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy (Myślicki 39 005) na liście wysłanym do Równego, nalepka okolicznościowa obchodów.

100 PLN100 PLN
41744

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym.

60 PLN60 PLN
41747

1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

150 PLN150 PLN
41751

1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zdołbunów nr 9.

40 PLN30 PLN
41759

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Warszawa nr 19, kasownik z wyróżnikiem b.

130 PLN130 PLN
41763

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC101, kartka z Kielc do Kiwerce na Wołyniu nadana 3.09.39, stempel cenzury z Kielc BC nr 101 w barwie fioletowej z parafką cenzora.

400 PLN400 PLN
41784

1920 godło Litwy Środkowej, seria w czworoblokach.

30 PLN30 PLN
41785

1920 godło Litwy Środkowej, parka częściowo bez perforacji poziomej.

45 PLN45 PLN
41830

1921 godło Litwy Środkowej, marginesowa makulatura próby znaczka za 25 fen. w kolorze ciemnooliwkowozielonym o podwójnym druku, na cienkim szorstkim częściowo drugostronnie zadrukowanym papierze gazetowym, gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz

200 PLN200 PLN
41832

1921 godło Litwy Środkowej, seria w czworoblokach.

30 PLN30 PLN
41841

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, makulatura znaczka za 25 f.+2 mk. skośny nadruk NA ŚLĄSK / 2 M. z kilkoma dodatkowo odbitymi spacjami i plamą pomiędzy 2 a M., gwarancja.

100 PLN100 PLN
41843

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, ząbkowany znaczek za 1+2 mk. z wczesną fazą błędu "uszkodzone N" (końcowa faza "A zamiast NA" występuje na znaczkach ciętych), gwarancja.

80 PLN80 PLN
41894

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, seria w czworoblokach.

300 PLN220 PLN
41895

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, seria w czworoblokach.

200 PLN150 PLN
41927

1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak.

150 PLN150 PLN
41928

1921 znaczki dopłaty, rzadka próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 50 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

350 PLN350 PLN
41930

1921 Ostra Brama w Wilnie, unikalna makulatura próby znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym gładkim papierze, jest katalogowana na papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 100 szt.), perforowana z trzech stron ze śladem perforacji przez środek rysunku zamiast po lewej stronie, stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
41955

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana.

150 PLN150 PLN
41965

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
41992

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", seria w czworoblokach.

400 PLN360 PLN
42001

1926 Port Gdańska, podstawowa seria w czworoblokach, gwarancja.

500 PLN500 PLN
42013

1927 Port Gdańsk, widokówka wysłana z wycieczki statkiem na Hel i wysłana stamtąd do Tarnopola, frankatura znaczkiem wydania dla polskiej placówki w Gdańsku błędnie odkreślona na Helu jako nieprawidłowa co potem skorygowano adnotacją „To” (bez dopłaty).

350 PLN400 PLN
42015

1928 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe 10 gr "kolumna Zygmunta" i wydanie przedrukowe na czerwonobrązowym znaczku obiegowym za 25 gr z J.Piłsudskim - frankatura mieszana, list zleceniowy koperta - druk o sygnaturze M.P.i T.53 (III.-928) wysłany z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Mławy; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No1" z wyróżnikiem "e" pod mostkiem z dnia 25.XI - najpóźniejsza znana data jego użycia!!! (katalog Wolff'a jako krańcową datę użycia podaje 12.XI); czerwony stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
42019

1929 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski.

100 PLN100 PLN
42020

1929 Port Gdańska, seria w czworoblokach, gwarancja Falkowski.

400 PLN400 PLN
42035

1933 Port Gdańsk, czworoblok, gwarancja Falkowski.

400 PLN400 PLN
42044

1934 Port Gdańska, seria w czworoblokach, gwarancja.

800 PLN800 PLN
42049

1934 Port Gdańsk, polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, znaczek do przesyłek zwykłych skasowany 3 VIII datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; bardzo rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN350 PLN
42050

1935 Port Gdańsk, firmowy list polecony nadany w polskim urzędzie pocztowym do Wilna, na odwrocie stempel odbiorczy.

360 PLN324 PLN
42057

1936-7 Port Gdańsk, serie widokowe w czworoblokach, dwie odmiany znaczka za 25 gr., gwarancja Falkowski.

400 PLN400 PLN
42058

1936 Port Gdańsk, list nadany w ambulansie kolejowym na trasie Gdańsk – Kościerzyna nr 431.

560 PLN560 PLN
42062

1936 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list polecony wysłany 5.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Radomia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e" ze szczerbą w górnej poprzeczce mostka; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1s" i cyfrą rzymską "I" pod "R"; na odwrocie datownik odbiorczy 7.III; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

400 PLN350 PLN
42063

1936 Port Gdańsk, całostka z hasłem propagandowym b.

500 PLN500 PLN
42068

1937 Port Gdańsk, całostka z hasłem propagandowym a.

400 PLN400 PLN
42086

1938 Port Gdańsk, koperta okienkowa Bratniej Pomocy Politechniki Gdańskiej ofrankowana polskim znaczkiem bez przedruku skasowanym w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1, dodruk „STUDIUJ W GDAŃSKU”, pionowe zagięcie koperty w połowie szerokości.

250 PLN250 PLN
42089

1939 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski - znaczek za 5 gr skasowany 28.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011) na froncie karty widokowej przedstawiającej żaglowiec "Dar Pomorza"; dobry stan zachowania (na odwrocie pozostałości taśmy samoprzylepnej).

50 PLN50 PLN
42094

1946 Port Gdańsk, znaczki przygotowane dla polskiej poczty w Gdańsku, z dopłatą na cele kulturalno - oświatowe, znane z kopert kasowanych w różnych miejscowościach.

1 000 PLN850 PLN
42114

1920 Górny Śląsk, seria wydania definitywnego.

220 PLN220 PLN