The auction will start on 15.11.2024

42119

1920 Górny Śląsk, parka rozdzielona międzypolem.

30 PLN30 PLN
42138

1920 Górny Śląsk - TURAWA, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 30.11 na znaczku za 40 Pf, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
42142

1920 Górny Śląsk - BOTZANOWITZ (Kr.ROSENBERG OBERSCHL.) - Bodzanowice, datownik typu B (dawniej typu II), ładnie odciśnięty 16.7 na znaczku za 60 Pf na wycinku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
42181

1920 Kwidzyn, znaczek wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

20 PLN18 PLN
42230

1920 Olsztyn, całostka.

40 PLN40 PLN
42272

1920Górny Śląsk, list urzędowy z Opola do Niemiec, gwarancja.

60 PLN54 PLN
42274

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro).

700 PLN630 PLN
42277

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria cięta na podlepkach.

300 PLN270 PLN
42316

1922 Górny Śląsk - BODLAND - Bogacica, datownik typu B (dawniej typu II), ładnie odciśnięty 19 6 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
42318

1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego.

90 PLN90 PLN
42319

100 PLN100 PLN
42321

1922 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania przedrukowego.

35 PLN35 PLN
42325

1922 Górny Śląsk, seria w parkach rozdzielonych międzypolem, miedzypole między znaczkami za 10 M zagięte po środku.

400 PLN360 PLN
42335

1922 Górny Śląsk, list z urzędowy z Myslowitz (Mysłowic) do Opola, wszystkie znaczki z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.".

120 PLN108 PLN
42364

1939 Obszary anektowane przez ZSRR - Równe, lokalny nadruk ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп. - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na parce polskich znaczków międzywojennych z serii historycznej za 15 gr., wykonany w październiku 1939r. z inicjatywy naczelnika urzędu pocztowego w Równem J.Tichonowa (Fi.str.320), co unikalne nie pojawiały się w handlu znaczki gumowane i dotąd nie było wiadomo, że znaczki te były numerowane, a J.Tichonow opatrywał je swoim stempelkiem gwarancyjnym J.Тихонов.

600 PLN600 PLN
42365

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, wycinek dofrankowanej całostki , znaki opłaty skasowane stempelkiem prowizorycznym - jednowierszowym w ramce "Buczek"; fragment tekstu na odwrocie pisany po polsku; dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
42367

100 PLN100 PLN
42373

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telekomunikacyjnej Radlin 2: okrągłej pieczęci z orłem, pieczęci do laku, stempelka polecenia, stempla nagłówkowego, kwadratowego stempelka "IX 8130", a "Sprawa służbowa wolne od opłaty pocztowej", a także datownika WODZISŁAW ŚLĄSKI z datą 1.IX.39 oraz niemieckich okupacyjnych rekwizytów: datownika LOSLAU (OBERSCHLES) z 19.10.39, jednowierszowego prowizorycznego stempelka LOSLAU i jednowierszowego w ramce Loslau (Oberschls) b; odbitki częściowo sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Niemców na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN140 PLN
42381

1939 obszary anektowane przez ZSRR, kartka z Zabłocia koło Lidy nadana 26.11.39 do Kostopola, całostka polska ze stemplem w języku polskikim "UNIEWAŻNIONO", polskie kasowniki nadawczy i odbiorczy.

240 PLN240 PLN
42389

1940 "Wyzwolenie bratnich narodów Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi" - znaczki radzieckie wydane z okazji okupacji terenów połowy Polski przez ZSRR, seria kasowana; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN210 PLN
42390

1940 list polecony z Lwowa nadany 21.07.410 do Krakowa, list opłacony serią poczty radzieckiej z okazji włączenia Zachodniej Ukrainy i Białorusi do ZSRR, na odwrocie niemiecka cenzura i stempel odbiorczy.

240 PLN340 PLN
42391

1940 seria poczty radzieckiej z okazji włączenia Zachodniej Ukrainy i Białorusi do ZSRR.

100 PLN505 PLN
42393

1940-41 Obszary anektowane przez ZSRR:

tereny włączone do Białorusi, koperta wysłana 12.1.41 ze sztabu armii sowieckiej w Białymstoku do 53 pułku artylerii w Augustowie, na odwrocie datownik odbiorczy z 13.1; dobry stan zachowania (koperta od góry przycięta, niewielkie ubytki tylnej klapy);

tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa wysłana 19.I.40 z Tarnopola do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.

500 PLN500 PLN
42409

1940 niemiecka karta propagandowa wyszydzająca premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla (tzw. Spottkarte), na znaku opłaty napis "WERT keinen PFENNIG" - nie wart złamanego grosza.

80 PLN80 PLN
42414

1940 obszary anektowane przez ZSRR, mieszana frankatura polsko – radziecko – litewska na miejscowym liście z Wilna z litewskim stemplem „VILNIUS KAZIMIERO MUGE 1.III.1940”.

100 PLN100 PLN
42415

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 23.6 z Wisły (WEICHSEL) do Piaseczna.

40 PLN40 PLN
42424

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 24.6.41 - dwa dni po rozpoczęciu wojny niemiecko-sowieckiej - z Równego do Dubna; wewnątrz oryginalna przesyłka, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "Z" (З); stempelek nadawcy ОБЛВЕТПОСТАЧТОРГ (Oбластная контора ветеринарного постачання и торговли - Regionalne Biuro Zaopatrzenia i Handlu Weterynaryjnego); mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja.

400 PLN410 PLN
42426

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, rzadka ilustrowana karta pocztowa (Mi.175 euro) napisana po hebrajsku wysłana 22.6.41 w dniu wybuchu wojny sowiecko niemieckiej z miejscowości Międzyrzecz do Szumowa, znak opłaty unieważniony sowieckim datownikiem "МЕЖИРЕЦ СССР МЕЖИРЕЦ РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "b" (б); mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

1 200 PLN1 200 PLN
42438

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, dekoracyjnie ofrankowany paczkowy adres pomocniczy o sygnaturze "T/0127" wysłany 20.6 z Poznania do Brodnicy (Strasburg in Westpreußen); znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem POSEN 1 z wyróżnikiem "m"; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
42442

1942 Chorwacki Legion, seria wydana przez Niepodległe Państwo Chorwackie - marionetkowe państwo faszystowskie utworzone przez Ustaszów, po zajęciu Jugosławii przez państwa osi.

50 PLN50 PLN
42445

1942 Chorwacki Legion, bloki wydane przez Niepodległe Państwo Chorwackie - marionetkowe państwo faszystowskie utworzone przez Ustaszów, po zajęciu Jugosławii przez państwa osi.

80 PLN80 PLN
42450

1943 Legion indyjski Azad Hind, znaczki wydrukowane w III Rzeszy dla Legionu Hinduskiego, nie weszły do obiegu.

100 PLN100 PLN
42465

1944 kartka z Turcji do Nowego Sącza, stempel cenzury Wermachtu, na odwrocie ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji.

200 PLN240 PLN
42473

1938 Zaolzie, znaczek polski skasowany 2.X na widokówce datownikiem polskim "CIESZYN 2" z wyróżnikiem "a"; dodatkowo stemple propagandowe "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" i "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" (Myślicki 38 244 + 245).

120 PLN108 PLN
42474

120 PLN108 PLN
42482

1940 Armia Polska we Francji, list wojskowy ze stemplem formacyjnym Ośrodka Wyszkolenia Oficerów w Saint-Mėen nadany 6.05.40 do polskiego oficera w Paryżu.

180 PLN180 PLN
42483

1940 Wojsko Polskie we Francji, pamiątkowy blok z okazji wymarszu 1. Dywizji Piechoty z Camp de Coëtquidan, bloczek stemplowany pieczęcią dywizji "ARMEE POLONAISE • Commandant du Camp de Coëtquidan • / LE VAGUMESTRE", bardzo rzadkie, dodatkowo fałszerstwo bloku wykonane tą samą techniką druku, oferowane w różnych odmianach barwy jako unikalne próby, fotoopinia Walocha.

4 500 PLN4 000 PLN
42485

80 PLN80 PLN
42488

125 PLN125 PLN
42501

100 PLN100 PLN