29545

1920 godło Litwy Środkowej, parka w układzie tete - beche rozdzielona międzypolem, znaczki widocznie w różnych barwach.

20 PLN20 PLN
29555

1920 Orzeł i Pogoń, parka znaczków opłaty skarbowej (revenue) za 1 mk., zdjęta z dokumentu.

60 PLN60 PLN
29556

1920 Orzeł i Pogoń, pasek trzech znaczków opłaty skarbowej (revenue) za 1 mk., zdjęty z dokumentu, dodatkowo bez peforacji poziomej na dole.

90 PLN90 PLN
29568

1921 Ostra Brama, niekatalogowana próba znaczka za 2 Mk. w kolorze czerwonolila o podwójnym druku na białym zwykłym papierze, bardzo ładny stan zachowania, podwójna gwarancja Walocha.

320 PLN230 PLN
29576

1921 Katedra z wieżą, Insygnia Rektorskie, makulatura próby znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym na białym papierze, na niej w położeniu odwróconym próba rysunku znaczka za 6 mk w kolorze karminowym bez napisów i nominału, które na znaczku wydrukowano w kolorze oliwkowoszarym, gwarancja Walocha.

160 PLN120 PLN
29577

1921 Katedra z wieżą, próba znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym bez tła, na szarym grubym gąbczastym papierze, gwarancja Walocha.

120 PLN120 PLN
29583

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy.

40 PLN40 PLN
29589

50 PLN50 PLN
29599

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, makulatura narożnego znaczka za 25 f.+ 2 mk. o lekkim schmitzdruku i z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo błąd nadruku "cienkie L w ŚLĄSK", niegumowana, gwarancja Walocha.

80 PLN80 PLN
29604

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, kasowany grzecznościowo ząbkowany znaczek z odwróconym nadrukiem (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
29605

1921 wydanie z dopłatą na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, seria cięta.

70 PLN70 PLN
29663

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, rzadka próba znaczka za 150 mk. w kolorach czerwonym i lilakarminowym, słabo makulaturowo odbity kolor czerwony - środek i nominał, gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN500 PLN
29667

1921 Obserwatorium Astronomiczne, próba znaczka dopłaty za 50 f. w kolorze karminowym, na białym gładkim średnim papierze (nakład 100 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
29714

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana.

150 PLN180 PLN
29720

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym na cienkim gazetowym papierze (katalogowana tylko na papierze liniowanym), lekki szczątkowy jasnoniebieski podwójny druk, gwarancja Schmutz.

300 PLN270 PLN
29722

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
29739

1919 Konstantynopol, seria nowodruków na podlepkach.

40 PLN40 PLN
29752

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", na podlepkach, wszystkie znaczki gwarancja (dwa ostatnie Schmutz).

80 PLN72 PLN
29753

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT" nie wprowadzonym do obiegu, seria w parkach.

300 PLN270 PLN
29754

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT" na podlepkach.

20 PLN20 PLN
29776

1929 Port Gdańsk, znaczek z prążkowaniem pionowym w, gwarancja Krawczyk.

140 PLN140 PLN
29782

1930 Port Gdańsk, znaczek w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
29785

350 PLN315 PLN
29787

125 PLN125 PLN
29791

1933 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

380 PLN380 PLN
29802

100 PLN100 PLN
29806

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja: Falkowski (5, 25 gr), Krawczyk (15 gr).

100 PLN100 PLN
29816

40 PLN40 PLN
29838

1920 Górny Śląsk, znaczek z nadrukiem podwójnym, gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
29840

1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędami "H nad SCHLESIEN" i częściowym aklatschem nadruku, na szarym papierze, gwarancja Schmutz.

60 PLN65 PLN
29888

1920 Kwidzyn, seria pierwszego wydania mediolańskiego, dwa znaczki z pustopolami.

750 PLN750 PLN
29945

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. o barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą częściowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, gwarancja i oznaczenie Walocha.

150 PLN170 PLN
29951

1920 Śląsk Cieszyński, parka z przesuniętym w dół nadrukiem, na gumie ślady po przywarciu.

15 PLN13 PLN
29969

1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych, czystych i stemplowanych.

500 PLN500 PLN
29983

1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 2½ Pf - marginesowy czworoblok skasowany w dniu plebiscytu - 20.3 w ambulansie nr.852 relacji GUBCZYCE-KANIÓW, ładnie odciśnięty owalny datownik "LEOBSCHÜTZ-JÄGERNDORF BAHNPOST ZUG 852", znaczki z gumą.

120 PLN120 PLN
29985

1921 Górny Śląsk - SODOW - Sadów, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 23 4 na parce znaczków za 20 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania (górny znaczek uszkodzony).

50 PLN50 PLN
29991

1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
30003

1922 Górny Śląsk - SLAWENTZITZ (Kr.COSEL) - Sławęcice, datownik typu H (dawniej typ V), czytelnie odciśnięty na parce znaczków za 10 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
30006

200 PLN200 PLN
30007

1922 Górny Śląsk - RÖSNITZ - Rozumice, datownik typu B (dawniej typ I) bardzo ładnie odciśnięty 3/5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN