The auction will start on 20.09.2024

31529

1946 ruiny Warszawy z sylwetką Stefana Starzyńskiego w tle, seria nieząbkowana poczty osiedli polskich w Bawarii.

400 PLN400 PLN
31606

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, poza małą prześwitką w ładnym stanie, gwarancja Perzyński.

30 PLN30 PLN
31629

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 12 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / Rudniku / n/Sanem", piękny stan, gwarancja Witkowski.

150 PLN150 PLN
31631

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym typu II "Poczta Polska / Rudnik / n/Sanem / belka" (nakład 431 szt.), piękny stan, gwarancja Witkowski,.

250 PLN200 PLN
31652

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym typ VII, nakład 68 sztuk, fotoatest Rzadkosz.

600 PLN450 PLN
31670

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz.

90 PLN75 PLN
31679

1944 Wodzowie, seria, różne gwarancja z opisem na każdym znaczku (339c, 340c i 341a).

500 PLN450 PLN
31682

1944 Wodzowie, seria stemplowana, znaczki kolejno w barwach; różowoczerwonej zielonej i ciemnoniebieskiej, znaczek za 25 gr. z błędem "PÓLSKA", gwarancja z oznaczeniem.

650 PLN500 PLN
31692

1944 Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym z błędem na poz.23 "PÓLSKA", gwarancja i opis Kalinowski.

400 PLN400 PLN
31704

1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnozielonej, gwarancja i opis Walocha.

220 PLN200 PLN
31712

1944 Goznak, list polecony z Żurawicy nadany 24.10.44 do Przeworska.

200 PLN280 PLN
31725

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany czworoblokiem znaczków z górnym marginesem, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika narysowano tam tylko "znak" polecenia, a kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 18.VIII.45 - po 8 miesiącach !!! datownik odbiorczy Genewy na odwrocie; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
31735

1944 kartka z Jodłowej nadana 21.4.45 do Krakowa, prowizoryczny stempel Jodłowej i stempel cenzury wojskowej nr 273.

160 PLN220 PLN
31736

1944 list z Krotoszyna do Poznania, niemy datownik i stempel prowizoryczny z Krotoszyna.

160 PLN160 PLN
31742

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.78 "przekreślony pomnik" (w PZP opisany jako "od rękojeści miecza długa kreska skierowana w lewo w dół"), dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
31788

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

3 000 PLN2 700 PLN
31821

1944 R.T.R.P., parka pionowa makulaturowych znaczków za 3 zł./25 gr., górny z nominałem na dole, a dolny bez nominału, gwarancja i oznaczenie walca (I) i pozycji Walocha

600 PLN600 PLN
31826

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

3 200 PLN2 880 PLN
31835

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty, 951 stron.

120 PLN130 PLN
31862

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie szarawoczerwonej, gwarancja i opis Walocha.

1 800 PLN1 800 PLN
31910

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Petriuk.

35 PLN35 PLN
31925

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok makulaturowych znaczków za 3 zł./25 gr. poz,34/45, górne z nominałem na dole, a dolne bez nominału, dodatkowo prawy górny znaczek z nasuniętym z poz.45 katalogowanym błędem "lewa kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis pozycji każdego elementu nadruku Schmutz.

1 600 PLN1 600 PLN
31956

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z lekkim abklatschem nadruku typu II na odwrocie i niekatalogowanym błędem na poz.38 "zalana litera ó i cyfra 4", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
31996

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, pasek trzech znaczków za 3 zł./25 gr., każdy inny - górny makulaturowy z nominałem na dole, środkowy makulaturowy bez nominału, a dolny zwykły; dodatkowo na górnym znaczku błąd z poz.33 "uszkodzona rzymska cyfra I", gwarancja i opis pozycji każdego elementu nadruku Schmutz.

800 PLN800 PLN
32021

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z poz.59/70 lewy dolny znaczek bez katalogowanego błędu "zamkniete e", ale z dużym niekatalogowanym błędem na tej samej poz.69 "mocno uszkodzona cyfra 2", gwarancja Wysocki.

180 PLN180 PLN
32022

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z katalogowanym błędem na poz,28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej" , a prawy z niekatalogowanym błędem na poz.29 "cyfra 1 bez szeryfa po lewej", gwarancja i oznaczenie.

150 PLN150 PLN
32023

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.16/66 "litera i niższa", gwarancja.

60 PLN60 PLN
32024

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.17/67 "zamknięta litera e i uszkodzona litera n", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN105 PLN
32025

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z katalogowanym błędem na poz,21 "G ścięte po prawej u dołu", gwarancja i oznaczenie.

120 PLN120 PLN
32041

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 65 z błędem "brak części noska cyfry 1", lekko przytarty front znaczka, abklacz nadruku, gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
32075

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nbadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja.

140 PLN140 PLN
32077

1945 wyzwolenie miast, narożny czworoblok z nadrukiem na zagiętym rogu arkusza, jeden znaczek bez nadruku na froncie, a sąsiedni z częściowym nadrukiem, na odwrocie silny abklacz i odbitka brakującej na froncie części nadruku, dekoracyjny i rzadki walor, fotoatest Walocha.

2 400 PLN2 400 PLN
32102

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.45/95 "lewa kreska ścięta z lewej", którego prawie nie widać ze względu na lekkie przesunięcie nadruku, dodatkowo wyrażny abklatsch, gwarancja i opis Krawczyk.

70 PLN70 PLN
32106

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. zbłedem na poz.91 "brak nominału" - został on przesunięty na wyższy dziewiąty rząd; przy takim przesunięciu 40-ci znaczków w arkuszu ma nominał na dole, a tylko w 10-ciu brak nominału, poza zgieciami gumy w ładnym stanie, gwarancja i opis Falkowski.

250 PLN250 PLN
32115

360 PLN360 PLN
32128

1945 firmowy list z Łodzi do Radomska, stempel cenzury wojskowej nr 1023.

80 PLN80 PLN
32145

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków makulaturowych z silnie przesuniętą perforacja i brakiem dużej części rysunku znaczków, gwarancja Walocha.

360 PLN360 PLN
32181

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek z dolnym marginesem w kolorze zielonym z błędem w części nakładu "zacięty dolny margines" na poz.29; dobry stan zachowania (minimalne poziome nadgięcie); gwarancja.

120 PLN120 PLN
32193

1945 kartka z Kielc do Krakowa na rzadkim formularzu pocztowym wydanym przez Dyrekcje Poczty w Krakowie, stempel cenzury wojskowej nr 1789.

150 PLN135 PLN
32201

1945 zabytki Krakowa, znaczek z podwójną perforacją poziomą, gwarancja Walocha.

60 PLN60 PLN