45966

50 PLN56 PLN
45969

50 PLN50 PLN
45971

50 PLN50 PLN
45975

1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 48.

10 PLN10 PLN
45983

1961 panorama Kalisza, koperta z sygnaturą I.62.

40 PLN40 PLN
45985

30 PLN30 PLN
46039

1970 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą I.71.

50 PLN50 PLN
46042

1970 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą VII.71.

50 PLN50 PLN
46053

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02303; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku, bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
46058

20 PLN20 PLN
46060

1972 Mikołaj Kopernik, całostka z sygnaturą I.74.

40 PLN40 PLN
46084

25 PLN25 PLN
46107

1979 35. rocznica utworzenia MO i SB, całostka z dodatkowym nadrukiem z okazji sesji naukowej PZF.

60 PLN60 PLN
46109

1980 ratusz w Sandomierzu, koperta z sygnaturą 1982.

20 PLN25 PLN
46113

1980 35. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau, całostka z dodatkowym nadrukiem.

150 PLN160 PLN
46160

1998 poczet królów i książąt polskich, koperta z sygnaturą II nakładu.

40 PLN40 PLN
46167

1924-25 PLL "AEROLLOYD" - samolot Junkers F-13, Gdańsk-Warszawa-Lwów; bardzo rzadka nalepka kierunkowa firmy "Aerolloyd", która w maju 1925 roku przekształciła się w "Polską linię Lotniczą Aerolot", nalepki kierunkowe tej nowej firmy stosowano w latach 1926-28 do oznaczania listów, bagażu i przesyłek towarowych - w katalogu Fischera są katalogowane na str.512-514, nalepki "Aerolloyd" są słabo poznane i dotąd nieopisane, co rzadkie oferowana nalepka zachowała się w idealnym stanie z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni.

1 000 PLN900 PLN
46194

1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.01.29 liniami "LOT" do Katowic, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek.

180 PLN180 PLN
46216

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krakowa, znaczki skasowane stemplami okolicznościowymi w barwie czarnej, dodatkowy stempel "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM", datowniki odbiorcze BORZĘCIN i końcowy z Krakowa na odwrocie.

50 PLN50 PLN
46232

200 PLN200 PLN
46236

1937 koperta listu poczty balonowej w dniu otwarcia lotniska i Szkoły Lotniczej LOPP w Masłowie, balon "Gopło".

50 PLN65 PLN
46241

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, kartka przesłana balonem "Wisła", kasownik okolicznościowy lotu i stempelek balonu, stempel odbiorczy z miejsca lądowania w Sanoku.

250 PLN250 PLN
46293

1962 Neil Armstrong - pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu, koperta upamiętniająca lot Neil'a Armstronga amerykańskim rakietowym samolotem doświadczalnym X-15 z dnia 17.I; odbył on tym samolotem 7 lotów, podczas których osiągnął maksymalne: prędkość 6420 km/godz i wysokość 63246 m.

120 PLN120 PLN
46323

1968 arkusik winietek poczty szybowcowej z Poznania.

40 PLN40 PLN
46348

1993 kartka z lotu okolicznościowego na trasie Poznań - Katowice z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu.

30 PLN30 PLN
46355

2006 arkusik winietek poczty balonowej - Gordon Benett- z Leszna.

60 PLN60 PLN
46359

1928 Halina Konopacka - 31 lipca 1928 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem wynikiem 39,62 m i zdobyła pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski, w plebiscycie dziennikarzy sportowych została uznana za Miss Igrzysk w Amsterdamie, do końca swojej kariery nie została pokonana w rzucie dyskiem w żadnych zawodach; oryginalna fotografia, na odwrocie pieczątka zakładu fotograficznego "Jan Ryś, Nowogrodzka 6/6"; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN240 PLN
46406

1991 kartka z autografami Dany i Emila Zátopków; Dana Zátopková z domu Ingrová (ur. w 1922 we Frysztacie, zm. 2020 w Pradze) – czeska lekkoatletka, oszczepniczka, mistrzyni olimpijska, żona Emila Zátopka (ur. w 1922 w Kopřivnicy, zm. 2000 w Pradze) – czeski biegacz, długodystansowiec, czterokrotny złoty medalista olimpijski.

100 PLN100 PLN
46522

1900 około, widokówka z serii "Z pamiętników J.C.Paska", czysta.

50 PLN50 PLN
46568

1917 widokówka ze Lwowa.

15 PLN12 PLN
46582

1922 widokówka Katowice (Ulica Fryderyka), czysta.

30 PLN30 PLN
46587

1925 widokówka Synowódzko Wyżne obok Skolego (most drewniany nad Stryjem), czysta.

50 PLN40 PLN
46588

1926 widokówka Truskawiec-Zdrój, willa "Pogoń", czysta.

50 PLN50 PLN
46600

1930 widokówka Wyżnica (Vijnita-Wijnitz), otwarcie mostu kolejowego na Czeremoszu, czysta.

100 PLN80 PLN
46641

1974 kartka z życzeniami z autografem Stanisława Marusarza (ur. 18 czerwca 1913 w Zakopanem, zm. 29 października 1993 tamże) – polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty i alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, siedmiokrotnego uczestnika narciarskich mistrzostw świata, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej.

80 PLN80 PLN
46642

80 PLN85 PLN
46646

1979 kartka z życzeniami z autografem Waldemara Baszanowskiego (ur. 15 sierpnia 1935 w Grudziądzu, zm. 29 kwietnia 2011 w Warszawie) – polskiego sztangisty, czterokrotnego olimpijczyka, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, pięciokrotnego zwycięzcy mistrzostw Świata, sześciokrotnego mistrza Europy, dwudziestoczterokrotnego rekordzisty Świata.

80 PLN80 PLN
46667

130 PLN130 PLN
46712

1936 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", blok czysty.

60 PLN50 PLN
46729

1939 III Rzesza, wyścig Nurburgring, przedrukowa seria kasowana (Mi.100 euro).

80 PLN70 PLN