Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
43070 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z błędem "ścięte lewe ramie litery M". | 40 PLN | 40 PLN | |
43088 |
1956 IX Wyścig Pokoju, kartka z wystawy filatelistycznej w Rzeszowie do Niemiec. | 10 PLN | 10 PLN | |
43092 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
43102 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek za 60 gr z błędem "PADZIECKIEJ - brak prawej nóżki litery R"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
43105 |
1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (Fi.25.-). | 20 PLN | 17 PLN | |
43114 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) znaczka. | 40 PLN | 35 PLN | |
43135 |
1957 ONZ, makulaturowy znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół, gwarancja Walisch. | 500 PLN | 450 PLN | |
43136 |
1957 XII Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny, znaczek z błędem "plama nad L", gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
43161 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, parka znaczków ciętych opisanych w katalogu jako próby. | 3 500 PLN | 3 000 PLN | |
43163 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.50 "kropka między L i S w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
43185 |
1958 Zabytkowe ratusze, seria z odmianami znaczków za 20 i 40 gr, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
43200 |
1958 400 lat poczty polskiej, list z Poznania do Niemiec. | 10 PLN | 10 PLN | |
43205 |
1958 otwarcie nowego gmachu UNESCO w Paryżu, blok legitymacyjny. | 40 PLN | 40 PLN | |
43213 |
1958 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek makulaturowy z podwójnym ząbkowaniem poziomym i pionowym, gwarancja i opis Wysocki. | 80 PLN | 80 PLN | |
43239 |
1959 grzyby polskie, blok legitymacyjny. | 60 PLN | 50 PLN | |
43254 |
1959 30-lecie Polskich Linii Lotniczych - "LOT", znaczek za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu III.2, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 20 PLN | 20 PLN | |
43257 |
1959 wystawa filatelistyczne Balpex I, znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
43261 |
1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w położeniu III.7, gwarancja i oznaczenie. | 20 PLN | 20 PLN | |
43280 |
1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | 30 PLN | 30 PLN | |
43282 |
1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
43293 |
1960 150. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.8, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 100 PLN | 100 PLN | |
43299 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | 200 PLN | 200 PLN | |
43353 |
1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, parka z podwójnym ząbkowaniem pionowym, ubytki gumy na prawym marginesie, gwarancja. | 250 PLN | 250 PLN | |
43355 |
1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.6, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
43356 |
1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.6, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
43362 |
1961 polskie ziemie zachodnie, parka z przywieszką na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
43364 |
1961 30. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.4, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
43365 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.4, gwarancja i opis. | 70 PLN | 70 PLN | |
43398 |
1962 Wielcy Polacy (II), 4 wartości z serii wszystkie, w arkuszach których występują marginesy wewnętrzne, w czworoblokach rozdzielonych międzypolami, czyste (Fi.200.-). | 160 PLN | 144 PLN | |
43399 |
1962 wielcy Polacy - Romuald Traugutt, parka znaczków rozdzielona międzypolem z prywatnym oliwkowym nadrukiem okolicznościowym z okazji 100. rocznicy Powstania Styczniowego. | 250 PLN | 250 PLN | |
43406 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.30.-), kasowane z pełną oryginalną gumą. | 25 PLN | 20 PLN | |
43407 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą. | 60 PLN | 50 PLN | |
43408 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł. lewy z rzadkim błędem występującym na poz.11 w małej części nakładu "brak napisu PWPW na marginesie", gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
43412 |
1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru. | 25 PLN | 40 PLN | |
43416 |
1962 drugi zespołowy lot kosmiczny, seria z pustopolami na górnym marginesie. | 40 PLN | 36 PLN | |
43432 |
1963 zeszycik znaczkowy - wydanie OUPT Warszawa 1, na okładce goniec pocztowy na koniu i napisy "POCZTA GŁÓWNA WARSZAWA", na klapce hasło: "NA TWOJE LISTY CZEKAJĄ KREWNI, BLISCY I ZNAJOMI"; znaczki 10x1239, 10x1240; idealny stan zachowania. | 450 PLN | 450 PLN | |
43433 |
1963 zeszycik znaczkowy - wydanie OUPT Warszawa 1, na okładce dyliżans czterokonny i napis w jednym wierszu "ZNACZKI POCZTOWE", na klapce hasło: "LISTY ZBLIŻAJĄ LUDZI I NARODY"; znaczki 10x1239, 10x1240; bardzo dobry stan zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
43443 |
1963 Walka z głodem na świecie, czysty znaczek za 2,50 zł z rzadkim położeniem - III.7 - znaku wodnego (Fi.30.-), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 40 PLN | 40 PLN | |
43453 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczki za 20 gr w czworobloku, prawy dolny z błędem na poz.18 "biała plama na piórze", lewy górny z powtarzalnym błędem na poz.12 "plamka obok hełmu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 120 PLN | 270 PLN | |
43463 |
1963 Wielcy Polacy (III), Maria Skłodowska-Curie - parka znaczków rozdzielona międzypolem z czerwonym stemplem okolicznościowym z okazji 30 rocznicy śmierci badaczki; znak wodny III.5, pełna oryginalna guma; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN |