44486

2004 fauna i flora akwenów słodkowodnych, znaczek makulaturowy z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja i opis Wysocki.

150 PLN135 PLN
44492

2004 zaproszenie na otwarcie krajowej wystawy filatelistycznej w Krakowie.

10 PLN10 PLN
44509

2009 20. rocznica powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy znaczek i znaczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

40 PLN40 PLN
44518

2010 150. rocznica urodzin Ignacego Jana Paderewskiego, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy znaczek i znaczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

65 PLN65 PLN
44519

2010 dzień pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, okolicznościowy karnet z blokiem i kopertą FDC.

35 PLN90 PLN
44523

2010 dzień pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy blok i blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

55 PLN55 PLN
44536

2011 100-lecie nagrody Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie, blok z numerem 6-cyfrowym.

70 PLN70 PLN
44547

2013 sztuka ludowa, wspólna emisja poczty polskiej i rumuńskiej, bloki.

45 PLN45 PLN
44657

2017 150. rocznica urodzin Władysława Reymonta, koperta pierwszego dnia obiegu FDC.

27 PLN27 PLN
44658

2017 150. rocznica urodzin Władysława Reymonta, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy znaczek.

50 PLN50 PLN
44668

2017 korona gór Polski, znaczki z bloku - cięty i ząbkowany.

12 PLN12 PLN
44691

2018 Rok Ireny Sendlerowej, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy znaczek i znaczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

55 PLN55 PLN
44729

2021 250. rocznica urodzin Ludwika van Beethovena, numerowane nowodruki bloku o nakładzie 6.500 sztuk.

90 PLN90 PLN
44754

2023 ptaki polskich parków - szpak, nowodruki wykonane z oryginalnych materiałów produkcyjnych dla członków PZF w nakładzie 6.000 sztuk.

90 PLN90 PLN
44755

2023 owady pożyteczne - chrząszcz, nowodruki wykonane z oryginalnych materiałów produkcyjnych dla członków PZF w nakładzie 6.000 sztuk.

85 PLN85 PLN
44756

85 PLN85 PLN
44757

90 PLN81 PLN
44758

2023 polskie transatlantyki - M/S Batory, nowodruki wykonane z oryginalnych materiałów produkcyjnych dla członków PZF w nakładzie 6.000 sztuk.

100 PLN90 PLN
44759

85 PLN85 PLN
44760

2023 czarnodruk bloku z okazji 550. rocznicy urodzi Mikołaja Kopernika.

50 PLN50 PLN
44769

1920 cyfry między gwiazdkami na sześciokątnej tarczy, połówka znaczka urzędowego za 50 mk. na wycinku z kasownikiem SZCZERZEC /17 XI 20/ a, jedyny odnotowany dotąd przypadek (Polskie Znaki Pocztowe T.III str.757) dzielonego znaczka urzędowego, gwarancja Falkowski.

300 PLN300 PLN
44770

1920 cyfry między gwiazdkami, pionowa parka znaczków urzędowych za 100 f. z podwójną perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, piękny stan zachowania, gwarancja Walocha.

240 PLN240 PLN
44829

1919 porto lokalne FELSZTYN, przekaz paczkowy z Krościenka do Felsztyna, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 35a z Felsztyna.

900 PLN900 PLN
44845

1919 porto lokalne LISKO, przekaz paczkowy z Sanoka do Liska, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 77 z Liska.

450 PLN450 PLN
44850

1919 porto lokalne NISKO, list Wiednia do Niska, na froncie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto z drewnianego stempelka typ 97 z Niska, brak klapy koperty.

450 PLN450 PLN
44851

1919 porto lokalne Skrzeczoń, seria znaczków w walucie koronowej z nadrukami lokalnymi porta typ 130 z Skrzeczonia, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

140 PLN140 PLN
44860

1919 porto lokalne ULANÓW, przekaz paczkowy z Rzeszowa do Ulanowa, na odwrocie znaczek opłaty z rzadkim lokalnym nadrukiem Porto typ 156 z Ulanowa.

650 PLN650 PLN
44897

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
44908

1919 wydanie krakowskie, czysto skasowany znaczek dopłaty za 25 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.12 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN160 PLN
44913

150 PLN150 PLN
44914

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27 z charakterystycznymi uszkodzeniami liter P, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

700 PLN700 PLN
44934

1919 list z Warszawy nie opłacony przez nadawcę, stempel "Pobrać" z ręcznie wpisaną kwotą podwójnego porta 50 fen., stempel z Krakowa "Kontrola / Porto pobrać." i ręczna adnotacja o pobraniu dopłaty.

800 PLN800 PLN
44938

1920 róg obfitości, seria na papierze cienkim w czworoblokach.

50 PLN50 PLN
44947

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 Mk./25 hal. z niekatalogowanym błędem na poz.43 "pierwsze a uszkodzone na dole", gwarancja.

20 PLN20 PLN
44984

1923 wydanie przedrukowe, dwie serie z odmianami ząbkowań.

100 PLN80 PLN
45035

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo - 16 prążków/2 cm, z nadrukiem mocno przesuniętym w prawo - 25 GR. jest poza rysunkiem znaczka, lekka prześwitka przy górnym ząbkowaniu, gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
45056

1946 nieopłacona kartka pocztowa (odpowiedź na reklamację) wysłana 18.VI z Krakowa do miejscowości Łęki Szlacheckie, nadawca - urząd pocztowy Kraków 1 nie uiścił opłaty, a na karcie oznaczono (duża litera "T"), że dopłatę należy pobrać od adresata - nie określając jednocześnie jej wysokości; urząd odbiorczy w Łękach pobrał dopłatę w podwójnej wysokości brakującej opłaty; znaczek dopłaty skasowano okupacyjnym stemplem ramkowym "Leki Szlacheckie" z dopisaną ręcznie datą "22 VI 45"; pieczęć nagłówkowa nadawcy "Obwodowy Urząd pocztowy Kraków 1/ Oddział Nadawczy"; stempelek cenzury wojskowej nr.1767; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

600 PLN500 PLN
45057

1946 trąbka pocztowa, 2 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
45064

1949 kartka z Ziębic 7.1.49, znaczek dopłaty użyty jako znaczek opłaty.

20 PLN35 PLN
45076

1950 niedostatecznie opłacona przesyłka z Londynu do Warszawy, wrzucona do skrzynki pocztowej, nie została cofnięta do nadawcy, ponieważ nie było adresu zwrotnego, poczta brytyjsko oznaczyła dopłatę przystawiając sześciokątny stempelek z literą T z dopisaną wartością "7C."; w Polsce przeliczono wartość dopłaty na 11 zł i pobrano ją od odbiorcy, na odwrocie stemple: Warszawa 2 i Warszawa 1 oba z 2.4, znaczki skasowano 3.4 w urzędzie oddawczym Warszawa 2; dobry stan zachowania zachowania.

60 PLN60 PLN