The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
8037

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

50 PLN50 PLN
8042

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

40 PLN35 PLN
8057

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126).

40 PLN40 PLN
8075

1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 19.

300 PLN300 PLN
8110

1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią wysłana z Włocławka do Warszawy, uszkodzona zszywaczem część na odpowiedź.

100 PLN90 PLN
8235

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

90 PLN90 PLN
8236

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

90 PLN90 PLN
8237

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

100 PLN100 PLN
8248

1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

300 PLN300 PLN
8251

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, karta na kartonie kremowym.

60 PLN60 PLN
8259

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu.

50 PLN50 PLN
8261

1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
8266

1948 całostka z ilustracją nr 19.

35 PLN30 PLN
8269

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

40 PLN40 PLN
8270

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy).

30 PLN30 PLN
8272

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu II.

100 PLN100 PLN
8273

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu I.

80 PLN80 PLN
8277

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4.

120 PLN120 PLN
8278

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4.

80 PLN80 PLN
8284

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typu 6, rzadkie, doskonały stan zachowania.

700 PLN570 PLN
8303

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czerwonym.

40 PLN40 PLN
8367

1965 VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, koperta lotnicza z przesuniętym drukiem barwy niebieskiej. Gwarancja Pelczar

300 PLN250 PLN
8389

1977 całostki, rocznik: 1 koperta i 28 kart w tym 680b i 680c (Fi.90.-).

55 PLN55 PLN
8435

1921 bardzo wczesny i rzadki lotniczy list polecony z warszawy wysłany 15.7.21 do Francji, stempelek "Par avion" i opłaty lotniczej "Perçu fres ........ mks. .........", katalog Fischer 1.700,- zł.

800 PLN800 PLN
8455

1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy.

160 PLN170 PLN
8466

1930 Polska-Ameryka, list lotniczy z Warszawy do Peoria przesłany lotem Warszawa-Chicago (przewieziono 53 sztuki poczty), znaczki skasowane 29 V datownikiem WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie tego dnia "U.S.A.-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru-Polska I Lot Pocztowy First Flight" (Myślicki 30 201 - najwyższy stopień rzadkości D); na odwrocie adnotacja odbiorcy "Received at Peoria, Ill June, 10, 1930 P.F.Robertson"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy B.B.JOFFE.

1 000 PLN750 PLN
8468

1930 list lotniczy z Wrocławia do warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy 19 Port Lotniczy i stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą".

150 PLN150 PLN
8478

1934 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon - Benneta w warszawie, list przewieziony pocztą balonową balonem "Legionowo".

30 PLN30 PLN
8492

1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach.

80 PLN80 PLN
8515

1939 list polecony z Bejrutu do Warszawy przewieziony pierwszym lotem na trasie Bejrut - Warszawa.

120 PLN130 PLN
8520

1939 otwarcie linii lotniczej na trasie Gdynia - Warszawa - Wenecja - Rzym, niedostatecznie opłacony list lotniczy wysłany 14.6.39 z Warszawy do Rzymu; dodatkowe stempelki: "14-VI-1939 OTWARCIE LINII GDYNIA-WARSZAWA-WENECJA-RZYM" oraz "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 GDYNIA" (Myślicki 39 225 + 226) oba o stopniu rzadkości - C; włoski stempelek i znaczek dopłaty; datownik odbiorczy na odwrocie.

60 PLN60 PLN
8539

1958 Poczta lotniczo - dyliżansowa Sztandaru - Młodych "Wścibuś".

30 PLN25 PLN
8542

1958 VII Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, komplet 5 kopert przewiezionych pięcioma lotami szybowców: "Bocian" (loty I i II), "Jaskółka" (loty III i V), "Mucha 100" (lot IV), dekoracyjne całości z dodatkowymi znaczkami opłaty szybowcowej.

250 PLN320 PLN
8571

1970 samolotowy lot pocztowy szlakiem Lenina w Polsce.

20 PLN20 PLN
8572

1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, koperta przesłana 22.VIII.

20 PLN20 PLN
8581

1980 przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie "Moskwa 80", list lotniczy wysłany 13.VII; kasownik odbiorczy.

20 PLN15 PLN
8594

1960 Polska, igrzyska olimpijskie w Rzymie, koperta ze znaczkami dodatkowej opłaty lotniczej z przedrukiem olimpijskim, przesłana lotem balonowym na zakończenie Igrzysk Olimpijskich.

30 PLN25 PLN
8611

1980 Polska, igrzyska olimpijskie w Moskwie, przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie "Moskwa 80", polecony list lotniczy, ofrankowany bloczkiem olimpijskim, wysłany 13.VII do Moskwy; kasownik odbiorczy.

40 PLN40 PLN
8643

2003 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - wydanie wspólne z pocztą Watykanu, samoprzylepny znaczek na srebrnej folii, czysty w specjalnym etui.

20 PLN20 PLN
8647

1953 bitwa pod Grunwaldem, praca dyplomowa na wydziale grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wykonana przez Czesława Słanię w postaci odbitki stalorytniczej w formie znaczka pocztowego na arkusiku z czerpanego papieru, odbitka na arkusiku niezwykle rzadka, najczęściej spotykana w formie perforowanego znaczka pocztowego, bardzo dobry stan zachowania.

4 000 PLN3 600 PLN