The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19023

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
19024

1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
280 PLN
19025

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, kasowane na wycinkach, gwarancja Mikulski.

Fi.17-19 No
320 PLN
19026

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
50 PLN
19027

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
100 PLN
19028

1918 pierwsze wydanie lubelskie, czworobok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
400 PLN
19029

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu nadruków z niedobitym napisem POCZTA, dwie podlepki, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
120 PLN
19030

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - normalnym z poz. 74 i odwróconym z poz. 7, bardzo rzadkie teoretycznie z jednego pełnego arkusza, w rzeczywistości znane po około dziesięć sztuk każdego nominału, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.18Non
Mi.18DD
6 800 PLN
19031

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
19032

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
100 PLN
19033

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", gwarancja Mikstein.

Fi.19B3
Mi.19
70 PLN
19034

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", duże podlepki, gwarancja.

Fi.19B3
Mi.19
70 PLN
19035

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann,.

Fi.19No
Mi.19K
180 PLN
19036

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
19037

1918 pierwsze wydanie lubelskie, czworobok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
400 PLN
19038

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
80 PLN
19039

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria na grzecznościowej kopercie poleconej z Lublina, znaczki stemplowane Fischer 350,- zł.

Fi.20-9
Mi.20-8
280 PLN
19040

1918 drugie wydanie lubelskie, seria podstawowa bez odmian stemplowana grzecznościowo na kopercie kasownikiem Lublina z datą 15.1.19.

Fi.20-9
Mi.20-8
300 PLN
19041

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami znaczka Fi. 22 z nadrukiem w kolorze czarnym i fioletowym, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20-9 (22a, 22b)
Mi.20-8
1 000 PLN
19042

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi. 350,-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29 (27a B6)
Mi.20-28
330 PLN
19043

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
19044

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, najrzadszy znaczek wydań lubelskich z nadrukiem odwróconym i jedna z rzadkości wydań przedrukowych, ledwie widoczny ślad po podlepce, piękny stan zachowania, gwarancja Kronenberg.

Fi.20No
Mi.21K
14 000 PLN
19045

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
19046

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20A
100 PLN
19047

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny 50-cio znaczkowy arkusz sprzedażny, ząbkowanie ZL 12¾, arkusz w bardzo dobrym stanie zachowania, katalog Fischer 15.000,- zł, gwarancja i oznaczenie każdego znaczka.

Fi.20a
Mi.20A
5 000 PLN
19048

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20a
400 PLN
19049

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.20a
Mi.20a
250 PLN
19050

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, unieważniony grzecznościowo słabo odbitym kasownikiem, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
35 PLN
19051

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 11½, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.20b
Mi.20B
320 PLN
19052

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
19053

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
19054

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
15 PLN
19055

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
20 PLN
19056

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
19057

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Wiatrowski i Weźranowski.

Fi.21
Mi.21
14 PLN
SOLD
19058

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
19059

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways.

Fi.21
50 PLN
19060

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z błędem na poz.22 "litera A w POLSKA krótsza", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.21 B2
30 PLN
19061

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi. 300,-), piękny stan zachowania, gwarancja Jungjohann BBP.

Fi.21 No
250 PLN
19062

1918 drugie wydanie lubelskie, bankowy list polecony z Kielc 5.01.19 do Radomia, opłata według normalnej nie podwyższonej taryfy obowiązującej do 7.01.19, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.21, 25
Mi.21, 25I
3 200 PLN
SOLD