Auction 99. Overprint editions 1918-1919

18903

1918 KONIN - wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.33 "wcięcie w czwartej kresce"; na wycinku, unieważniony kasownikiem prowizorycznym w Koninie, gwarancja i.

Fi.10II B
Mi.8II
100 PLN
18904

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczka za 10 fen. z silnie przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą; lewy dolny znaczek z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem z poz.69 "uszkodzona lewa połowa litery a", na poz.70 usterka "duże wcięcie w drugiej kresce"; na marginesie numer nakładu podstawowego H 4396.17.

Fi.10Ic B+B
Mi.8I
240 PLN
18905

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 10 fen. z nadrukiem pierwszą formą, lewy znaczek z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę bardzo rzadkim błędem na poz. 1 "kwadrat między s i k", a prawy z błędem na poz. 2 "Pocata" (Fi.750.-), górny margines częściowo oddarty, piękny stan, gwarancja z opisem Gryżewski, Schmutz.

Fi.10Ic B+B1
Mi.8I
450 PLN
18906

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w bardzo rzadkim kolorze różowoczerwonym z nadrukiem drugą formą (Fi.300.-), gwarancja i opis.

Fi.10aII
Mi.8II
240 PLN
18907

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugą formą, gwarancja i opis

Fi.10bII
Mi.8II
80 PLN
18908

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie.

Fi.10cIB4
Mi.8I
70 PLN
18909

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie.

Fi.10cIIB7
Mi.8II
80 PLN
18910

1918 wydanie PP/GGW, makulaturowy czworoblok z nadrukiem drugiej formy pobrudzony farbą drukarską, gwarancja Schmutz.

Fi.10cII MK
Mi.8II
600 PLN
18911

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z podwójnym nadrukiem drugiej formy, nadruki podwójne z drugiej formy znane są z dwóch stu znaczkowych arkuszy, gwarancja Schmutz.

Fi.10cIINp
Mi.8IIDD
3 000 PLN
18912

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.10cI MK
Mi.8I
40 PLN
18913

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 15 fen. z silnie przesuniętym w pionie i lekko skośnym nadrukiem pierwszą formą (inne skośne Fi.300.-), gwarancja.

Fi.11I
Mi.9I
60 PLN
18914

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 15 fen. z nadrukiem pierwszą formą, lewy znaczek z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę bardzo rzadkim błędem na poz.1 "kwadrat między s i k" - do tej pory na tej wartości nieznanym, a prawy z błędem na poz.2 "Pocata" (Fi.300.-), gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.11I B+B1
Mi.9I
240 PLN
18915

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 15 fen. z nadrukiem pierwszą formą, prawy znaczek z błędem na poz.2 "Pocata", matowe plamki na gumie, liczony jako podlepkowy (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.11I B1
Mi.9I
80 PLN
18916

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 15 fen. z lekko skośnym nadrukiem pierwszą formą (inne skośne Fi.300.-), dodatkowo z błędem na poz.2 "Pocata", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.11I B1
Mi.9I
150 PLN
18917

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepki na marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.11IB1
Mi.7I
140 PLN
18918

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.11IB1
Mi.9I
80 PLN
18919

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 86 z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.11II B8
Mi.9II
70 PLN
18920

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 15 fen. z przesuniętym w pionie nadrukiem drugą formą, lewy z opisanym przez L.Schmutza i K.Sztabę dużym błędem na poz.39 "uszkodzone litery P i l w Polska" (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.11IIc B
Mi.9II
150 PLN
18921

1918 wydanie PP/GGW, kartka wysłana z warszawy 30.12.18 do Krakowa, rzadki jednowierszowy stempelek "Cenzurowano", stempel odbiorczy z Krakowa na froncie, ciekawa widokówka z warszawy, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i fotoatest.

Fi.11Ic
Mi.9I
1 900 PLN
18922

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie.

Fi.11cI B1
Mi.9I
100 PLN
18923

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "kropla między o i c", gwarancja i oznaczenie.

Fi.11cIB2
Mi.9I
100 PLN
18924

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie.

Fi.11cIIB6
Mi.9II
100 PLN
18925

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie.

Fi.11cII B8
Mi.9II
80 PLN
18926

1918 wydanie PP/GGW, parka z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.11cI MK
Mi.9I
100 PLN
18927

1918 frankatura mieszana - wydanie PP/GGW - 20 fen. z nadrukiem drugą formą + seria pomnikowa - 10 fen./6 gr. i wydanie markowe - 5 i 15 fen. cięte, prawidłowo opłacony list polecony, wysłany 29.I.1919r. - w trzecim dniu obiegu znaczków wydania markowego, z Będzina do Sławkowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; (najtańsza odmiana znaczka za 20 fen. wydania PP/GGW z nadrukiem drugą formą na liście Fi. 2200,-); gwarancja Krawczyk.

Fi.12II, 3, 86A, 88A
Mi.10II, 3, 90, 92
1 500 PLN
18928

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym z nadrukiem drugą formą, kasowany na wycinku, gwarancja opis Schmutz.

Fi.12IIbb
Mi.10IIb
80 PLN
18929

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym z nadrukiem drugą formą, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.12IIbb
Mi.10IIb
70 PLN
18930

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskim z wyraźnie widocznym podwójnym nadrukiem szczątkowym pierwszą formą, sygnatura Rachmanow.

Fi.12Id
Mi.10Ic
200 PLN
18931

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.30 "czwarta kreska silnie wcięta od dołu", gwarancja i opis pozycji.

Fi.12Id B
Mi.10Ic
90 PLN
18932

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem pierwszej formy, rzadki znaczek z druku pokojowego o niezwykle starannym i czystym rysunku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12baxI
Mi.10I
420 PLN
18933

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z rzadkiego nakładu "pokojowego" z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12baxI
Mi.10bI
500 PLN
18934

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z druku pokojowego z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka między o i c", gwarancja i oznaczenie Jendroszek, Jungjohann.

Fi.12baxI B2
Mi.10bI
1 000 PLN
18935

1918 wydanie PP/GGW, narożny znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem pierwszej formy, mini fotoatest.

Fi.12bayI
Mi.10bI
500 PLN
18936

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze niebieskim z druku wojennego z nadrukiem pierwszej formy z poz. 1-2, znaczek na poz. 2 z błędem "Pocata", bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 5.000,- zł, fotoatest.

Fi.12bayI B1
Mi.10bI
1 500 PLN
18937

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.12bayII
Mi.10bII
700 PLN
18938

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy, bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 2.100,- zł, fotoatest.

Fi.12bbI
Mi.10bI
700 PLN
18939

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3/14, znaczek na poz. 3 posiada charakterystyczną usterkę w postaci przerwy w czwartej kresce, jedynie prawy dolny znaczek ze śladem po podlepce, ogólnie bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 7.000,- zł, fotoatest.

Fi.12bbI
Mi.10bI
2 300 PLN
18940

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków makulaturowych w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy z zaplamieniem farba drukarską, prawy znaczek uszkodzony w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12bbII B7
Mi.10II
480 PLN
18941

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12bbII
Mi.10bII
120 PLN
18942

Fi.12bbII
Mi.10bII
300 PLN