Auction 99. Foreign Postage on Polish territory

18057

1909 opaska gazetowa z Liverpoolu do Sosnowca, stempel odbiorczy Sosnowca na odwrocie.

60 PLN
18058

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
18059

1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji.

50 PLN
18060

80 PLN
18061

1910 znaczek kwestarski Towarzystwa Szkoły Ludowej.

10 PLN
18062

1910 przekaz paczkowy z Starej Soli na Morawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

40 PLN
18063

Mi.7
400 PLN
18064

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, datownik Bochnia 23.I.10, gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.71
500 PLN
18065

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.

15 PLN
18066

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.

40 PLN
18067

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.

50 PLN
18068

1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii.

180 PLN
18069

180 PLN
18070

1912 karta pocztowa z niezwykle efektownym nadrukiem firmowym warszawskiej fabryki Emila Rauera przedstawiającym m.in. widok ogólny zakładów i tekstem: "PIERWSZA W KRAJU FABRYKA METALOWYCH WIEŃCÓW, KWIATÓW, ROŚLIN, DEKORACYI KOŚCIOŁÓW, GALANTERYI I KWAIATÓW DO LAMPEK ELEKTR."; wysłana 5.4 z Warszawy do Brzezin; kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia i ślady archiwizacji).

Mi.65A
200 PLN
18071

Mi.P21, 63
30 PLN
18072

35 PLN
18073

1912 kartka z Krakowa do Niemiec na okolicznościowej widokówce i stemplem okolicznościowym Kongresu Esperanto w Krakowie "KONGRESO ESPERANTISTA * KRAKÓW * 12.VIII.1912".

200 PLN
18074

1912 składany list na patriotycznej papeterii z Neuenburga (Nowe nad Wisłą) do Nieszawy, na odwrocie rosyjski stempel odbiorczy z Nieszawy.

500 PLN
18075

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.

220 PLN
18076

50 PLN
18077

1913 karta pocztowa wysłana 26.10 z urzędu na dworcu kolejowym w Koluszkach do Brzezin, owalny datownik nadawczy КОЛЮШКИ ВОКЗАЛ z wyróżnikiem "a", kasownik odbiorczy z 26.10 na froncie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Mi.P13
60 PLN
18078

Mi.P26
30 PLN
18079

Mi.U52A
60 PLN
18080

25 PLN
18081

1914 Kolej Herbsko-Kielecka, list polecony wysłany 3.4 z Warszawy do miejscowości Złoty Potok leżącej na linii kolejowej Herbsko-Kieleckiej, opłacony znaczkiem rosyjskim za 14 kop wydania z 1908 roku, unieważnionym datownikiem "ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД:", odciśniętym dodatkowo poniżej w kolorze czerwonoliliowym, nalepka polecenia z nazwą urzędu Warszawa centralna (Варшава централная); na odwrocie czytelnie odciśnięty datownik odbiorczy urzędu na stacji kolejowej "СТ.ЗЛОТЫЙ ПОТОКЪ ГЕРБ.КѢЛ.Ж.Д."; koperta firmowa "Krzysztof Brun i Syn"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.70IAa
425 PLN
18082

1914 kartka ekspresowa z Morgentroth (Chebzie koło Bytomia) do Hultschina (Hulczyn na Opawie), pionowe złamanie i częściowe naderwanie na brzegu.

60 PLN
18083

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lissa (Leszno) - Ostrowo, widokówka z Krotoszyna, kasyno dworcowe.

80 PLN
18084

1914 Kartka pocztowa z Sokołowa do Kielc.

60 PLN
18085

Mi.69
60 PLN
18086

1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
18087

60 PLN
18088

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony w kopercie firmy z Białegostoku!!! wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
160 PLN
18089

1916 koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 65A, 69A
100 PLN
18090

Mi.188
40 PLN
18092

1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Horodła, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
18093

1918 obwoluta listu urzędowego z Ratibor (Racibórz) do Rybnika.

60 PLN
18094

1919 list składany z Neumittelwalde (Międzybórz) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
18095

1920 miejscowy składany list urzędowy z Raciborza.

60 PLN
18096

Mi.151, 161
40 PLN
18097

1922 całostka z Costrin (Kostrzynia) do Poczdamu z początku hiperinflacji w II Rzeszy.

50 PLN