The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17977

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).


Mi.P6 
50 PLN
17978

1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp6
Mi.P46 
20 PLN
17979

1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika.


Mi.34
50 PLN
17980

1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10, Michel 200,- Euro.


Mi.46
400 PLN
17981

1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza.


35 PLN
SOLD
17982

1885 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.


70 PLN
17983

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.


60 PLN
17984

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.


60 PLN
17985

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.


15 PLN
17986

1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ .


Mi.46
70 PLN
17987

1888 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej wysłana 6 października do Warszawy, słabo czytelny datownik nadawczy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z tego samego dnia, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P8F
50 PLN
17988

1888 PRYMAS POLSKI, ARCYBISKUP GNIEŹNIEŃSKI I POZNAŃSKI - JULIUSZ DINDER, kompletny list z pełną treścią wysłany 22/12 z kancelarii Prymasa Polski do Bydgoszczy, dokument podpisany "+ Juliusz" - własnoręcznie przez Prymasa; przesyłka oznaczona "Portopflichtige Dienstsache" i zwolniona od opłaty pocztowej; na dole pokazano w powiększeniu zalepkę znajdującą się na odwrocie listu; dokument w idealnym stanie zachowania;

Juliusz Dinder - biskup niemiecki, jedyny Niemiec na tronie Prymasa Polski, pierwszy od czasów średniowiecza nie-Polak arcybiskup w Gnieźnie piastujący jednocześnie godność Arcybiskupa Poznańskiego; warto przypomnieć, że od 1572 w okresach bezkrólewia prymas sprawował funkcję interrexa (króla tymczasowego), czyli faktycznej głowy państwa.


600 PLN
17989

1889 DUKLA, list polecony z Dukli do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.37
320 PLN
17990

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P10I 
50 PLN
17991

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U32A 
50 PLN
17992

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U33A 
60 PLN
17993

1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i kasownik odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U34A 
500 PLN
17994

1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa.


45 PLN
17995

1889 adres przesyłkowy na austriackim dwujęzycznym (niemiecki i polski) formularzu do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


40 PLN
17996

1890 dwujęzyczna austriacka całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp11II
60 PLN
17997

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K1 
80 PLN
17998

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.K3 
50 PLN
17999

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P13 
20 PLN
18000

1890 adres przesyłkowy do paczki ze Lwowa Filia III do Tarnopola, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
18001

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.


Mi.52, 65
140 PLN
18002

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S4B 
100 PLN
18003

1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska.


30 PLN
18004

1892 list wartościowy z Samboru do Lwowa, drobny ubytek w górnym prawym rogu frontu koperty.


Mi.77, 88
140 PLN
18005

1893 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Hamburga, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
18006

1894 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, rozmiar ramki 126x78 mm, wysłana 29/6 z Myślenic do miejscowości Friedek (Frydek), datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P77
30 PLN
18007

1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia.


Mi.54, 65
80 PLN
18008

1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
18009

1894 obwoluta listu z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
18010

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
18011

1895 składany list urzędowy ze Lwowa do Krościenka, na odwrocie stempel odbiorczy.


20 PLN
18012

1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.Cs4
Mi.K26
80 PLN
18013

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
18014

1897 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Bremy, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
18015

1897 list wartościowy ze Lwowa do Niemiec, opłata gotówkowa, stempel Lwów Śródmieście.


100 PLN
18016

1897 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.


70 PLN