The auction will start on 19.04.2024

Auction 99. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18017

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko.

Fi.Ibx
Mi.1bB 
150 PLN
18018

1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa.


42 PLN
SOLD
18019

1899 Wrocław - poczta prywatna COURIER - znaczek za 2½ Pf skasowany datownikiem COURIER BRESLAU; dobry stan zachowania.


Mi.8
50 PLN
18020

1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych (za 1kr.) wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie.


Mi.42II/III 
40 PLN
SOLD
18021

1900 patriotyczna widokówka z fragmentem tekstu Mazurka Dąbrowskiego, wysłana 1.X z Krakowa do Ołomuńca, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; temat - NAPOLEON, PONIATOWSKI.


Mi.72 
80 PLN
18022

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
18023

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
18024

1900 list z Przemyślan do Niemiec, koperta przycięta od góry.


50 PLN
18025

1901 list wysłany 15.III z miejscowości Bosanska Gradiška w Bośni do Lwowa, znaczek opłaty unieważniony kasownikiem "K und K.MILIT.POST LII BOS.GRADIŠKA", przesyłkę przez Sofię (datownik 4.III wg. kalendarza juliańskiego) skierowano do Lwowa, tam jednak nie odnaleziono adresata i po opatrzeniu adnotacją "Retour Sarajevo a Bosnia" dosłano do Sarajewa (datownik z 8.4), skąd zwrócono ją ponownie do Lwowa - dopisek "Lwow=Lemberg warum retour", gdzie list dotarł 10.4 i tym razem został doręczony skutecznie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu.


Mi.15Bx 
300 PLN
18026

1901 kartka Warszawy do Brna.


50 PLN
18027

1901 list składany z Kempen (Kępno) do Staßfurt, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


60 PLN
18028

1901 kartka do Wiednia nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ciechocinek - Warszawa.


60 PLN
18029

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
140 PLN
18030

1902 specjalna kartka z życzeniami noworocznymi z Krakowa do Wiednia.


80 PLN
18031

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


40 PLN
18032

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
18033

1902 kartka z Krakowa do Wysocka Wyżnego na dekoracyjnej artystycznej widokowej kartce pocztowej.


140 PLN
18034

1903 list polecony z Krakowa do Tarnobrzega.


Mi.93A
100 PLN
18035

1903 list polecony z Warszawy do Wiednia.


60 PLN
18036

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
18037

1903 obwoluta listu z Festenberg (Twardogóra) do Bochum, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
18038

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
18039

1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2, obok datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 1; datownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.


Mi.40y 
50 PLN
18040

1904 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.


70 PLN
18041

1904 telegram z Wrocławia do miejscowości Kotulin odebrany 23 stycznia, formularz o sygnaturze C.187., zamknięty zalepką; dobry stan zachowania.


50 PLN
18042

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Lwów nr 57.

Fi.Cp22
30 PLN
18043

1906 kartka z Przemyśla do Grodziska.

Fi.Cp29
10 PLN
18044

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Halle - Breslau (Wrocław) nr 106.


80 PLN
18045

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P20 
80 PLN
18046

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U37B 
80 PLN
18047

1907 list wysłany 30.4 z miejscowości Kaliska (Dreidorf) do sądu rejonowego w Starogardzie Gdańskim (Das Königliche Amtsgericht zu Pr.Stargard), przesyłka dotarła do adresata tego samego dnia - datownik odbiorczy na odwrocie; list z sądu po przenicowaniu zaadresowano do zainteresowanej osoby, czyli poprzedniego nadawcy w miejscowości Cieciorka (Königswalde p.Dreidorf), a ponieważ była to przesyłka urzędowa z opłatą pocztową, którą pokrywał odbiorca - oznaczono ją "Portopfl. Dienstsache" i 2.5 wysłano; list dotarł do Cieciorki 3.5, ale z nieznanych przyczyn odbiorcy nie udało się odnaleźć, a przesyłkę odesłano do Starogardu i tu zaczęły się problemy, ponieważ na liście nie umieszczono ani adresu zwrotnego, ani danych nadawcy!!! przesyłka przez kilka dni bezskutecznie krążyła po mieście, w międzyczasie naliczono dopłatę w wysokości 10 fen. za zwrot; po wyczerpaniu wszelkich możliwości doręczenia na list naklejono kartkę informującą o niemożliwości ustalenia adresu nawet przy pomocy policji "Ohne richtige Wohnungsangabe oder sonstige nähere Bezeichnung ist der Empfänger auch polizeilich nicht zu ermitteln. Kaiserl. Postamt" i 7/5 w urzędzie pocztowym komisyjnie ją otworzono, następnie za pomocą zalepki urzędu pocztowego zamknięto i prawdopodobnie ostatecznie doręczono; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dość dobrym stanie zachowania.


500 PLN
18048

1907 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
18049

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.


100 PLN
18050

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakroczym - Tarnopol nr 533.


100 PLN
18051

1908 kartka z Zakopanego do Krakowa.

Fi.Cp31
10 PLN
18052

1908 austriacka jubileuszowa ilustrowana karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim; czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp35
50 PLN
18053

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.


Mi.1 
500 PLN
18054

1909 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 15.3 z Pekinu do Krakowa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty w Chinach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.30 
250 PLN
18055

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K9 
60 PLN
18056

1909 polecony list urzędowy wysłany 11.12 z miejscowości Krościenko nad Dunajcem do Czorsztyna, trzywierszowy stempelek "za recepisem zwrotnym/ Sprawa urzędowa/ wolne od opłaty pocztowej"; żółta nalepka polecenia; rusztowy datownik odbiorczy z 12.11 na odwrocie; dobry stan zachowania.


40 PLN