The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1221

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem w kolorze fioletowobrązowym, narożny znaczek na pomarszczonym papierze z dużą przerwą w nadruku, na odwrocie silny podwójny abklacz nadruku, bardzo ciekawy niespotykany błąd pochodzący z jednego 50-cio znaczkowego arkusza, fotoatest.

Fi.22b MK
Mi.22b
6 000 PLN
1222

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowo brązowym, gwarancja Schmutz.

Fi.22b No
Mi.22bK
900 PLN
1223

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z fioletowym nadrukiem odwróconym (Fi.1800.-), ładny stan, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b No
1 100 PLN
1224

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym w kolorze fioletowobrązowym, okazyjna cena - Fischer 7.200,- zł, gwarancja.

Fi.22bNo
Mi.22bK
1 600 PLN
1225

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym w kolorze fioletowym, gwarancja.

Fi.22bNo
Mi.22bK
500 PLN
1226

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowo brązowym, gwarancja Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK
1 000 PLN
1227

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 dodatkowo z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
340 PLN
1228

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
550 PLN
1229

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
1230

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
220 PLN
1231

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23A
25 PLN
1232

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23A
35 PLN
1233

1918 pierwsze wydanie lubelskie, makulaturowy czworoblok z nadrukiem ukośnym, rzadkie i niekatalogowane, gwarancja.

Fi.23a MK
Mi.23A
4 200 PLN
SOLD
1234

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, Fischer 1.800,- zł, gwarancja.

Fi.23aNo
Mi.23AK
700 PLN
1235

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Fi.23aNo
Mi.23AK
300 PLN
1236

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.23aNo
Mi.23AK
100 PLN
SOLD
1237

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.23aNo
Mi.23AK
290 PLN
1238

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
140 PLN
1239

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z odwróconym (Fi.450.-) i uszkodzonym nadrukiem brzegowym "brak P i gwiazdki", poza naturalnym lekkim pęknięciem gumy w pięknym stanie, gwarancja Falkowski.

Fi.23a No B
Mi.23A 
300 PLN
1240

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja Koopmann.

Fi.23b
Mi.23B
50 PLN
1241

1918 drugie wydanie lubelskie, niekatalogowany znaczek z silnym abklaczem na odwrocie, ząbkowanie 11,5.

Fi.23b
Mi.23B
280 PLN
1242

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z perforacją ZL 11½, gwarancja Schmutz.

Fi.23b
Mi.23B
160 PLN
1243

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23b
Mi.23B
200 PLN
1244

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z ząbkowaniem ZL 11½, lewe znaczki z brzegowym uszkodzeniem nadruku, w czworobloku bardzo rzadkie, górne znaczki minimalna podlepka.

Fi.23b
Mi.23B
4 000 PLN
1245

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z rzadkim ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.23b
Mi.23B 
80 PLN
1246

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
25 PLN
1247

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
80 PLN
1248

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
30 PLN
1249

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
80 PLN
1250

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
70 PLN
1251

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
20 PLN
1252

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Perzyński.

Fi.24
Mi.24
20 PLN
1253

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
60 PLN
1254

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.24
Mi.24
15 PLN
1255

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z przesuniętym skośnie nadrukiem unieważniony datownikiem w Radomiu, ładny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

Fi.24
30 PLN
1256

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. ze znacznym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.24 B
25 PLN
1257

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.360.-), ładny stan, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.24 No
250 PLN
1258

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem dwustronnym - normalnym i po stronie gumowanej, gwarancja.

Fi.24Ndw
Mi.24DD
500 PLN
1259

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem jednym normalnym, drugim na stronie gumowanej, właściwy nadruk z błędem "litera A w POLSKA krótsza", znaczek ząbkowany 12½ : 12¾, fotoatest.

Fi.24Ndw B2
Mi.24DD
500 PLN
1260

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.24No
Mi.24K
70 PLN