The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1341

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", znane są znaczki z jednego fragmentu arkusza obejmującego 20 znaczków pochodzące z poz. 1/35, w tym 12 znaczków z normalnym nadrukiem i 8 z błędem cienkie Z, wszystkie znane znaczki są niestemplowane, jeden z najrzadszych błędodruków Polski przedwojennej, absolutny rarytas wydania krakowskiego i polskiej filatelistyki, duże podlepki, dobry stan zachowania, wycena katalogu Fischer bez! błędu "cienkie Z" 150.000,- zł, fotoatest.

Fi.32INo
Mi.31K
120 000 PLN
1342

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 92, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
1343

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem pierwszą formą z poz. 50, lekki ślad podlepki na dole znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 260 PLN
SOLD
1344

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
SOLD
1345

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein.

Fi.33 B2
Mi.32
10 000 PLN
1346

1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.34
Mi.33
600 PLN
1347

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
1348

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
1349

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
1350

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.34
Mi.33 
240 PLN
1351

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
350 PLN
1352

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
1353

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
700 PLN
1354

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz.

Fi.35 B1
Mi.34
1 800 PLN
1355

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 10 unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
1356

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36 B10
Mi.35 
1 600 PLN
1357

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
1358

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 37, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
5 000 PLN
1359

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1360

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1361

1919 wydanie krakowskie, znaczek w bardzo ładnym stanie zachowania z pełną oryginalną gumą i bez żadnych oznaczeń.

Fi.38
Mi.48
80 PLN
1362

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1363

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1364

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1365

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1366

1919 wydanie krakowskie, znaczek z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykanym tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
1 000 PLN
1367

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "litera O w POCZTA uszkodzona u dołu przez tzw. gwóźdź", gwarancja Mikstein.

Fi.38 B
Mi.48
1 600 PLN
1368

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, podobny błąd katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.1800.-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz.37, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37 
2 200 PLN
1369

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
90 PLN
1370

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
140 PLN
1371

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
1372

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38 
220 PLN
1373

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 44 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Ways.

Fi.40 No B1
Mi.38
8 000 PLN
1374

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Łańcuta, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
240 PLN
1375

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
1376

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
1 800 PLN
1377

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", duże podlepki, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.41
Mi.39
80 PLN
1378

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Mikstein i Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
1379

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1380

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8 bez śladu podlepki, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
80 PLN