1341 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", znane są znaczki z jednego fragmentu arkusza obejmującego 20 znaczków pochodzące z poz. 1/35, w tym 12 znaczków z normalnym nadrukiem i 8 z błędem cienkie Z, wszystkie znane znaczki są niestemplowane, jeden z najrzadszych błędodruków Polski przedwojennej, absolutny rarytas wydania krakowskiego i polskiej filatelistyki, duże podlepki, dobry stan zachowania, wycena katalogu Fischer bez! błędu "cienkie Z" 150.000,- zł, fotoatest. | Fi.32INo Mi.31K |
| 120 000 PLN | |
1342 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 92, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 200 PLN | |
1343 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem pierwszą formą z poz. 50, lekki ślad podlepki na dole znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 260 PLN SOLD | |
1344 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 200 PLN SOLD | |
1345 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein. | Fi.33 B2 Mi.32 |
| 10 000 PLN | |
1346 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 600 PLN | |
1347 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 180 PLN | |
1348 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 120 PLN | |
1349 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 200 PLN | |
1350 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji. | Fi.34 Mi.33 |
| 240 PLN | |
1351 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia. | Fi.34 B1 Mi.33 |
| 350 PLN | |
1352 |
| 700 PLN | |
1353 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka. | Fi.34B1 Mi.33 |
| 700 PLN | |
1354 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 1 800 PLN | |
1355 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 10 unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.36 Mi.35 |
| 500 PLN | |
1356 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.36 B10 Mi.35 |
| 1 600 PLN | |
1357 |
| 1 500 PLN | |
1358 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 37, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.37II Mi.36 |
| 5 000 PLN | |
1359 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
1360 |
| 25 PLN | |
1361 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w bardzo ładnym stanie zachowania z pełną oryginalną gumą i bez żadnych oznaczeń. | Fi.38 Mi.48 |
| 80 PLN | |
1362 |
1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk. | Fi.38 Mi.48 |
| 30 PLN | |
1363 |
| 25 PLN | |
1364 |
1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
1365 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 25 PLN | |
1366 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykanym tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 1 000 PLN | |
1367 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "litera O w POCZTA uszkodzona u dołu przez tzw. gwóźdź", gwarancja Mikstein. | Fi.38 B Mi.48 |
| 1 600 PLN | |
1368 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, podobny błąd katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.1800.-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz.37, gwarancja i opis pozycji Schmutz. | Fi.39a B14 Mi.37 |
| 2 200 PLN | |
1369 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.40 Mi.38 |
| 90 PLN | |
1370 |
| 140 PLN | |
1371 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski. | Fi.40 Mi.38 |
| 120 PLN | |
1372 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.40 B1 Mi.38 |
| 220 PLN | |
1373 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 44 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Ways. | Fi.40 No B1 Mi.38 |
| 8 000 PLN | |
1374 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Łańcuta, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.40, 75B Mi.38, 79 |
| 240 PLN | |
1375 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.40B3 Mi.38 |
| 600 PLN | |
1376 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.40No Mi.38K |
| 1 800 PLN | |
1377 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", duże podlepki, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak. | Fi.41 Mi.39 |
| 80 PLN | |
1378 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Mikstein i Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 70 PLN | |
1379 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, gwarancja i oznaczenie. | Fi.41 Mi.39 |
| 40 PLN | |
1380 |
| 80 PLN | |