The auction will start on 19.04.2024

Auction 97. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8047

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
8048

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu.

Fi.Cp102II
50 PLN
8049

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
8050

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
8051

1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków.

Fi.Cp105
280 PLN
8052

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp106
40 PLN
8053

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
8054

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
8055

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
35 PLN
8056

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp106
35 PLN
8057

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp106
35 PLN
8058

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp106
35 PLN
8059

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
35 PLN
8060

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 3.

Fi.Cp106
35 PLN
8061

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
35 PLN
8062

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
35 PLN
8063

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp106
40 PLN
8064

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp106
35 PLN
8065

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
35 PLN
8066

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 17.

Fi.Cp106
35 PLN
8067

1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł.

Fi.Cp106 il.1-22
1 200 PLN
8068

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. Rzadkie jako komplet.

Fi.Cp107 il.1-20
1 300 PLN
8069

1948 wydanie wielkanocne, komplet 20 całostek z kompletem ilustracji wielkanocnych w dobrym stanie, Fischer 1.560,- zł.

Fi.Cp107 il.1-20
1 200 PLN
8070

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy.

Fi.Cp108
20 PLN
8071

1949 całostka z sygnaturą II.50.

Fi.C109I
25 PLN
SOLD
8072

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
8073

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
8074

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy).

Fi.Cp109II
30 PLN
8075

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
8076

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
8077

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp113
30 PLN
8078

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze oliwkowobrązowym; wysłana 7.7.50 z Łeby do Łodzi, dodatkowy znaczek obowiązkowej dopłaty na odbudowę Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117c
40 PLN
8079

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.10 z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp119
30 PLN
8080

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic.

Fi.Cp119Ia
40 PLN
8081

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Maria Konopnicka) z nadrukiem typu 14, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
8082

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Hugona Kołłątaja z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
250 PLN
8083

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
SOLD
8084

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
8085

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
1 000 PLN
8086

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
SOLD