The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8007

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 23 - Marian Smoluchowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
8008

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 46, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
8009

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
8010

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
8011

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
8012

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50.

Fi.Cp86
45 PLN
8013

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51.

Fi.Cp86
45 PLN
8014

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 49.

Fi.Cp86
45 PLN
8015

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 52.

Fi.Cp86
45 PLN
SOLD
8016

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, 60 kartek w pięknym stanie z ilustracjami 1-60 bez ostatnich czterech kartek z ilustracjami o tematyce PCK, katalog Fischer 3.600,- zł.

Fi.Cp86 il. 1-60
2 000 PLN
8017

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus.

Fi.Cp87
200 PLN
8018

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31 - Karol Szymanowski.

Fi.Cp87
200 PLN
8019

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp88
40 PLN
SOLD
8020

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp88
35 PLN
SOLD
8021

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32.

Fi.Cp88
35 PLN
SOLD
8022

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
SOLD
8023

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
160 PLN
8024

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz, z obiegu pocztowego z Lublina 8.9.44 do Chełma Lubelskiego, kartki te z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie, fotoatest Piekut.

Fi.Cp89
400 PLN
8025

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
8026

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
8027

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
8028

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
8029

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
8030

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
8031

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1 Jan Długosz, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
200 PLN
8032

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp90I (Cp77)
2 500 PLN
8033

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
8034

1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
300 PLN
8035

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp92, 376a
120 PLN
8036

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, karta na kartonie kremowym.

Fi.Cp93
60 PLN
8037

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
8038

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
100 PLN
SOLD
8039

1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach.

Fi.Cp95AI
120 PLN
8040

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
8041

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non-parelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy.

Fi.Cp95AI
60 PLN
8042

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarawym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIy
50 PLN
8043

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
8044

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
8045

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
8046

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN