The auction will start on 19.04.2024

Auction 97. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7847

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
80 PLN
7848

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
7849

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
7850

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
SOLD
7851

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
7852

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
7853

1919 wydanie na niemieckim formularzu, całostka z nadrukiem w walucie markowej typu II.

Fi.Cp21II
280 PLN
SOLD
7854

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka w walucie markowej.

Fi.Cp24
40 PLN
SOLD
7855

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24aI
40 PLN
7856

1919 całostka ze znakiem opłaty w walucie koronowej.

Fi.Cp25
50 PLN
7857

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka w walucie koronowej.

Fi.Cp25
50 PLN
SOLD
7858

1919 całostka w walucie koronowej.

Fi.Cp25
40 PLN
7859

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
7860

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
7861

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
7862

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 5, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs3II
120 PLN
7863

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7864

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7865

1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego.

Fi.Cs4II
280 PLN
7866

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
300 PLN
7867

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z lekko ukośnym nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony 1.II miejscowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
200 PLN
SOLD
7868

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
7869

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
7870

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2).

Fi.Ct4
200 PLN
7871

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
7872

1920 orzeł na tarczy barokowej, całostka ze znakiem opłaty z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp29
40 PLN
SOLD
7873

1920 całostka ze znakiem opłaty bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp30
80 PLN
7874

1920 orzeł na tarczy barokowej, całostka ze znakiem opłaty z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp30a
40 PLN
SOLD
7875

1920 orzeł na tarczy barokowej, całostka ze znakiem opłaty z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp31
40 PLN
SOLD
7876

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
7877

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
7878

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
40 PLN
7879

1920 orzeł między wiązkami liktorskimi, całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
45 PLN
7880

1920 kartka z hasłem propagandowym D, liczne drobne usterki druku.

Fi.Cp35II
80 PLN
7881

1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
40 PLN
7882

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7883

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
7884

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
60 PLN
7885

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN
7886

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN