The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7927

1933 całostka wydania z nadrukiem nowej wartości typ I.

Fi.Cp58I
70 PLN
7928

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
7929

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
80 PLN
7930

1934 całostka wydania prowizorycznego z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
70 PLN
SOLD
7931

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
7932

1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp60
200 PLN
7933

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
7934

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
7935

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia.

Fi.Cp68
120 PLN
7936

1935 M/S Piłsudski, 15 gr

sygnatura IX-1935, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!;

sygnatura XI-1936, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!;

sygnatura V-1936, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!;

karta podwójna, sygnatura I-1936, hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY, - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!;

na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka (Fi.330.-).

Fi.Cp70, 71
200 PLN
SOLD
7937

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
30 PLN
7938

1937 koperta na przesyłki lotnicze, koperta z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 26.7.37, czyli przed wejściem do obiegu całostki tego wydania, tj. 6.8.38, stemple; "Ministerstwo Poczt i Telegrafów Sekcja 3 Wydział Wydań" z orłem w środku i "Ministerstwo Poczt i Telegrafów / gł. składnica mater. pocztowych / Warszawa Ludna 4, tel. 95656", rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
2 000 PLN
7939

1937 Gdynia - Dworzec Morski, 10 gr

sygnatura X-1937, hasło propagandowe N - PODCZAS PODRÓŻY - KORZYSTAJCIE Z POCZTY PERONOWEJ;

sygnatura VI-1938, hasło propagandowe L - CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp72
80 PLN
7940

1937 Lwów - Uniwersytet,

sygnatura XI-1936, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!;

sygnatura XI-1936, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!;

karta podwójna, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE;

na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka (Fi.180.-).

Fi.Cp73, 74
120 PLN
SOLD
7941

1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O.

Fi.Cp74
80 PLN
7942

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-).

Fi.Cp74B
25 PLN
7943

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
20 PLN
7944

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
20 PLN
7945

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, wysłana 19.VII.38 z Kościerzyny do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp76
40 PLN
7946

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp76
80 PLN
7947

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp76
80 PLN
7948

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków.

Fi.Cp76
100 PLN
SOLD
7949

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów.

Fi.Cp76
131 PLN
SOLD
7950

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań.

Fi.Cp76
100 PLN
7951

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia.

Fi.Cp76
100 PLN
7952

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec.

Fi.Cp76
100 PLN
7953

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie.

Fi.Cp76
90 PLN
SOLD
7954

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków.

Fi.Cp76
100 PLN
7955

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 9 - Tatry.

Fi.Cp76
281 PLN
SOLD
7956

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia.

Fi.Cp76
100 PLN
SOLD
7957

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 11 - Śląsk.

Fi.Cp76
100 PLN
7958

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 12 - Wilno.

Fi.Cp76
100 PLN
7959

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej.

Fi.Cp76
100 PLN
7960

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 14 - Głochów.

Fi.Cp76
100 PLN
7961

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 3 - Lwów.

Fi.Cp76
100 PLN
SOLD
7962

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry.

Fi.Cp76
100 PLN
7963

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań.

Fi.Cp76
100 PLN
7964

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków (Kościół Panny Marji i Sukiennice), dofrankowana znaczkami o tym samym rysunku co znak opłaty i jako polecona wysłana 18.XI z Kielc do Warszawy, dwa rożne kasowniki odbiorcze; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp76, 296
60 PLN
7965

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia) - karta z obiegu wyceniona w katalogu Fi.260.- zł.

Fi.Cp77
45 PLN
SOLD
7966

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 12 - Wilno Kościół Św.Anny.

Fi.Cp77
300 PLN