Auction 95. Overprint editions 1918-1919

27693

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, nadruk przesunięty w dół występujący na tym nominale w jednym arkuszu, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 700 PLN
27694

Fi.33
Mi.32
1 400 PLN
27695

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz. 84 "S z łezką", niewidoczny cień śladu po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.34
Mi.33
295 PLN
27696

Fi.34
Mi.33
180 PLN
27697

Fi.34
Mi.33
120 PLN
27698

Fi.34
Mi.33
200 PLN
27699

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
27700

Fi.34B1
Mi.33
700 PLN
27701

Fi.35
Mi.34
200 PLN
27702

Fi.35
Mi.34
130 PLN
27703

Fi.35
Mi.34
180 PLN
27704

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji.

Fi.35 B
Mi.34
800 PLN
27705

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Gryżewski, Ryblewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
27706

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, unieważniony dwujęzycznym austriackim kasownikiem KRAKAU 10 / KRAKOW 10, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
27707

Fi.36
Mi.35
2 751 PLN
27708

Fi.36 B1
Mi.35
800 PLN
27709

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
27710

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB poz.73, pięknie i bardzo czytelnie skasowany w Białej, sygnowany, gwarancja Brodetzki, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
27711

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 76, znaczek posiada stempelek własnościowy austriackiego sędziego wojskowego B. Żegaracza, który można spotkać na najrzadszych znaczkach wydania krakowskiego, znaczek w pięknym stanie, fotoataest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
14 000 PLN
27712

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal., gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
27713

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal. gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
27714

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
27715

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
27716

Fi.38
Mi.48
25 PLN
27717

1919 wydanie krakowskie, list firmowy z Bielska 4.2.19 do Krakowa, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
800 PLN
27718

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
27719

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
27720

Fi.38No
Mi.48K
360 PLN
27721

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 54 w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
1 980 PLN
27722

Fi.40
Mi.38
90 PLN
27723

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.32, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
27724

Fi.40
Mi.38
140 PLN
27725

Fi.40
Mi.38
130 PLN
27726

Fi.40
Mi.38
120 PLN
27727

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. - klasyczne fałszerstwo nadruku z charakterystycznymi złamaniami liter O i Z w POCZTA, wielokrotnie opisywane i publikowane, bardzo ciekawe.

Fi.40 FFi
Mi.38
200 PLN
27728

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz.78, piękny stan, sygnowany SM, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.40 No
Mi.38
5 500 PLN
27729

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
240 PLN
27730

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
27731

Fi.40No
Mi.38K
1 800 PLN
27732

Fi.41
Mi.39
80 PLN