The new auction will start soon

Auction 95. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27653

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
27654

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
27655

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
400 PLN
27656

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.26
350 PLN
27657

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem "brak liter ZTA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
27658

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
27659

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
300 PLN
SOLD
27660

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Mikulski.

Fi.28No B11
Mi.27K 
900 PLN
27661

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
27662

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
15 PLN
27663

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
27664

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
65 PLN
27665

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
27666

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
27667

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
27668

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
27669

1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.30
600 PLN
27670

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29, nieznacznie przyłamany prawy górny narożnik, brak śladów po podlepce, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 260 PLN
SOLD
27671

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 72, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 300 PLN
SOLD
27672

1919 Michael Lenke "100 lat wydania krakowskiego - Die Krakauer Ausgaben der polnischen Post von 1919", niemieckojęzyczne opracowanie poswiecone głównie błędom i usterkom przedruków typograficznych pomocne dla samodzielnego sprawdzania autentyczności znaczków tego wydania, 244 stron, niezliczone bardzo dokładne ilustracje.

Fi.30-54
170 PLN
SOLD
27673

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
27674

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.13, bardzo ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, Michel, gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.31
Mi.30
1 500 PLN
SOLD
27675

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
27676

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
4 200 PLN
27677

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.55, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
27678

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
27679

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
27680

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
420 PLN
SOLD
27681

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
27682

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
250 PLN
27683

1919 wydanie krakowskie, znaczki za 25/80 hal. w tym jeden z odwróconym nadrukiem, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" oraz znaczek dopłaty za 5 hal z nadrukiem formą IIA poz.82 - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19 na kopercie miejscowego listu ekspresowego opłaconego (wliczając znaczek dopłaty) tylko za expres - czyli tak jak listy urzędowe; zwraca uwagę odręczna adnotacja o wysokości niedopłaty "5 hl"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); same znaczki (Fi.790.-) gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B1, 38, 38 No
Mi.31, 48
1 600 PLN
27684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
27685

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
27686

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
27687

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
27688

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
27689

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
27690

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.54 z drobnymi błędami "ułamana poprzeczka w T i przerwana w A", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32IIE B
Mi.31 
400 PLN
27691

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.36 "bardzo mocno uszkodzone P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 700 PLN
27692

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, ładny stan zachowania, fotoatest Petriuk.

Fi.33
Mi.32
1 100 PLN
SOLD