The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21432

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
21433

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.3
300 PLN
21434

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.3
300 PLN
21435

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.3
280 PLN
21436

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.4
320 PLN
21437

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, ślady po poziomym zagięciu, gwarancja.

Fi.bl.4
200 PLN
21438

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
550 PLN
21439

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
320 PLN
SOLD
21440

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach.


4 000 PLN
21441

1943 (?) Ucieczka do Egiptu, odbitka przepięknego artystycznego drzeworytu sztorcowego sporządzona przez nieznanego artystę według pierwowzoru autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego z 1930 roku; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie kilka nieznacznych przebarwień).

Nowodruk z oryginalnego klocka - wersja II - sporządzony w 2007 roku, sprzedawany jest na aukcjach grafik za ok 1000 zł.


2 500 PLN
21442

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowana z okazji Wystawy Leśnej, organizowanej w dniach 12-18 września.


100 PLN
21443

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia).


500 PLN
21444

1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x85 mm, przedstawiającego narciarza szusującego w dół stoku, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego.


1 000 PLN
21445

1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


1 800 PLN
21446

1943 WYSTAWA LEŚNA, rzadka odbitka grafiki okolicznościowej autorstwa Zygmunta Pazdy na papierze bibułkowy.


450 PLN
21447

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".


240 PLN
21448

1943 grafika obozowa na dyplomie udziału i zwycięstwa w zawodach Turnieju Piłkarskiego Drużyn o puchar Koła Łodzian Oflagu IIC, dwa załamania, pomimo tego dobry stan zachowania, rzadkie.


660 PLN
SOLD
21449

1943 (?) "ALLELUJA" - drzeworyt przedstawiający grupę harcerzy siedzących w kręgu przy płonącym ognisku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP"; dobry stan zachowania (ukośnie złamany prawy górny narożnik).


2 000 PLN
21450

1943 "15 Pułk Artylerii Lekkiej", drzeworyt - zaproszenie na nabożeństwo żałobne za poległych żołnierzy pułku, przedstawiający odznakę pułkową i herb Bydgoszczy na tle charakterystycznych budowli bydgoskich, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ", odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania.


1 600 PLN
21451

1943 karnet ozdobiony okolicznościową grafiką przedstawiającą orła w koronie, a na tle jego rozpostartych skrzydeł herby Wilna i Nowogródka (?), wewnątrz data "21 XII 1943"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


2 000 PLN
21452

1944 kartka z grafiką obozową "25-lecie odzyskania niepodległości" i stemplem okolicznościowym z okazji 150. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.23
80 PLN
21453

1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz.

Fi.24
220 PLN
21454

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
21455

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.25
120 PLN
21456

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

Fi.25
150 PLN
21457

1944 Hetmani, znaczek z Janem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY" na karcie pocztowej ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; gwarancja.

Fi.27
100 PLN
21458

1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.28
200 PLN
21459

1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk.

Fi.36
30 PLN
21460

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
40 PLN
21461

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
21462

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym wystawy konkursu na zagrodę.

Fi.36
80 PLN
21463

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
21464

1944 kartka z grafiką obozową "Ostra Brama w Wilnie" i stemplem okolicznościowym z okazji 150. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego.

Fi.36
60 PLN
21465

1944 kartka z grafika obozową z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
60 PLN
21466

1944 kartka z grafiką obozową "kościół św. Jadwigi w Pszczynie", na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
21467

1944 kartka z życzeniami świątecznymi z grafika wielkanocna na odwrocie, gwarancja.

Fi.36
120 PLN
21468

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
21469

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.36
120 PLN
21470

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
21471

1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja.

Fi.36a
20 PLN