Auction 94. PoW Woldenberg camp

21312

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
140 PLN
21313

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3a
200 PLN
21314

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3
160 PLN
21315

Fi.Cp4
200 PLN
21316

Fi.Cp4y2
120 PLN
21317

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
21318

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
350 PLN
21319

1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie kolorem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
300 PLN
21320

1942 lotnik, całostka z obiegu, gwarancja.

Fi.Cp5
50 PLN
21321

1942 lotnik, całostka z drukiem z biblioteki obozowej na odwrocie, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN
21322

1942 lotnik, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN
21323

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 4-V 43, znak opłaty skasowany rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
150 PLN
21324

Fi.D1, 3 FFi
400 PLN
21325

Fi.D1-4
400 PLN
21326

Fi.D1-4
600 PLN
21327

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
21328

Fi.D1y, D3y
400 PLN
21329

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
21330

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 900 PLN
21331

Fi.bl.1
2 500 PLN
21332

Fi.bl.1
600 PLN
21333

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja Jendroszek.

Fi.bl.1
2 000 PLN
21334

Fi.bl.1
1 100 PLN
21335

Fi.bl.2
400 PLN
21336

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
21337

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
21338

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok w pięknym stanie na papierze białym gładkim średnim, Fischer 850,- zł, gwarancja.

Fi.bl.2
550 PLN
21339

Fi.bl.2
450 PLN
21340

Fi.bl.2 B
1 500 PLN
21341

Fi.bl.2 FALSE
180 PLN
21342

1942 karnet pamiątkowy Wojskowego Klubu Sportowego Warta z wklejoną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającą piłkarza na tle boiska i ratusza w Poznaniu; na okładce karnetu wytłoczona nazwa klubu WKS i jego godło, dodatkową ciekawostkę stanowi użyty materiał - papier z wytłoczonym napisem KORUND; w karnecie podpisy członków zarządu z dedykacją dla piłkarza Edwarda Rybki z okazji 25 meczu rozegranego przez niego w barwach klubowych; niepowtarzalny walor związany z jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych w obozie (funkcjonowało tam 6 klubów!!!), a pomimo tego nie zachowały się praktycznie żadne wydawnictwa związane z tą tematyką, UNIKAT w idealnym stanie zachowania na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; temat - PIŁKA NOŻNA.

4 000 PLN
21343

1942 Madonna Obozowa, kontrolna odbitka drzeworytu na różowym bibułkowym papierze, przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor na karcie albumowej.

2 500 PLN
21344

70 PLN
21345

70 PLN
21346

70 PLN
21347

70 PLN
21348

70 PLN
21349

70 PLN
21350

70 PLN
21351

70 PLN