Auction 93. Polish People's Republic 1952-1989

15107

1960 rocznik znaczków czystych - w tym czarnodruk (Fi.380,90).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
200 PLN
15108

1960-1961 TOM IV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Bl.22-25 (Ark.1007-1011) "Subskrypcja", które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 592 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1004-1143
Mi.1148-1288
400 PLN
15109

1960-1969 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki z wyjątkiem bl.22-26 100-lecie polskiego znaczka pocztowego ("Subskrypcja") i bloki 31-33 FIS, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.2842,80); na specjalne życzenie można nabyć w specjalnej cenie: bloki 22-26 za 1500.- i bloki 31-33 za 300.-.

Fi.1004-1838
Mi.1148-1985
1 560 PLN
15110

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków z chyba przypadkowym ale spektakularnym błędem w postaci plamy na cyfrze 4 na prawym znaczku, osobliwe i rzadkie.

Fi.1007
Mi.1151
200 PLN
15111

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet arkusików tak zwanej "subskrypcji" z obciętymi marginesami - środki z bloków.

Fi.1007-10
Mi.1151-5
250 PLN
15112

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, seria znaczków z arkusików subskrypcji, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1007-11A
Mi.11561-5 (KB)
100 PLN
15113

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.8 - znaku wodnego, piękny marginesowy egzemplarz, gwarancja.

Fi.1008
Mi.1152
300 PLN
15114

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego III.8, gwarancja.

Fi.1008
Mi.1152
300 PLN
15115

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.1009 III.2
Mi.1153
200 PLN
15116

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (z rzadszej 37 pozycji w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro).

Fi.1011 B1
Mi.1155I
140 PLN
15117

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (18 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro).

Fi.1011 B1
Mi.1155I
100 PLN
15118

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z poz.18 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
90 PLN
15119

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z rzadszej poz.37 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
140 PLN
15120

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł".

Fi.1011B1
Mi.1155I
85 PLN
15121

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka 250 zamiast 2,50 zł".

Fi.1011B1
Mi.1155I
70 PLN
15122

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z poz. 18 z błędem "250 zamiast 2,50", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1011B1
Mi.1155I
90 PLN
15123

1960 Polskie stroje ludowe (II), parki "normalne" (mężczyzna po lewej, kobieta po prawej), seria ząbkowana i nieząbkowana, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1012-21 A-B
Mi.1156-65 A-B
40 PLN
15124

1960 "MIĘDZYNARODOWA/ KONFERENCJA/ POMORZOZNAWCZA/ SZCZECIN 1960" Szczecin, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.IX; znaczek uszkodzony; ciekawostka - kolory na widokówce źle spasowane co sprawia wrażenie podwójnego druku.

Fi.1012B
Mi.1156A
100 PLN
15125

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, znaczek z niespasowanym drukiem i suchym tłoczeniem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1022B
Mi.1166A
30 PLN
15127

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60".

Fi.1033
Mi.1177
20 PLN
15128

1960 ołtarz Wita Stwosza, zestaw znaczków z podwójnymi moletkami.

Fi.1038
Mi.1182
200 PLN
15129

Fi.1043 Zn.W III.8
Mi.1177
200 PLN
15130

1960 historyczne miasta polskie, znaczek z obiegu pocztowego z drukiem na sklejonej taśmie papieru - brak cześci rysunku po prawej stronie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1047s
Mi.1191
300 PLN
15131

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.70.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
50 PLN
15132

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.65.-)

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
35 PLN
15133

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
15 PLN
15134

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja.

Fi.1065 B1
Mi.1200
30 PLN
15135

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208
80 PLN
15136

Fi.1070-73
Mi.1205-08
100 PLN
15137

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
Mi.1151KB
220 PLN
15138

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2100.-), blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", nieco niżej przycięty; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym; to najrzadsze bloki powojennej Polski, ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
1 400 PLN
15139

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2100.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 500 PLN
15140

Fi.bl.24
Mi.1153KB
220 PLN
15141

Fi.bl.25
Mi.1154KB
220 PLN
15142

Fi.bl.26
Mi.1155KB
220 PLN
15143

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
15144

1960 wystawa filatelistyczna Polska 60, blok.

Fi.bl.27
Mi.1177
70 PLN
15145

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2 (Fi.110.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
60 PLN
15146

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.

360 PLN
15147

1960 POCZTA HARCERSKA - "130 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO" pamiątkowy "bloczek" sporządzony na bibułce, bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.

40 PLN