14013 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł - frankatura pojedyncza, list (koperta okienkowa) opłacony według taryfy zamiejscowej wysłany 24.3 z Warszawy. | Fi.418 Mi.454 |
| 15 PLN | |
14014 |
1947 wydanie przedrukowe, parka ciętych znaczków za 5/6 zł., gwarancja Scmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 400 PLN | |
14015 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 5/6 zł. z rozlanym nadrukiem w kolorze pomarańczowym, gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
14016 |
| 400 PLN | |
14017 |
| 1 000 PLN | |
14018 |
| 900 PLN | |
14019 |
| 1 000 PLN | |
14020 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja. | Fi.418nz B2 Mi.454U |
| 400 PLN | |
14021 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja. | Fi.419 B Mi.453 |
| 40 PLN | |
14022 |
1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski. | Fi.419 B Mi.453 |
| 60 PLN | |
14023 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
14024 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420A Mi.455B |
| 50 PLN | |
14025 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
14026 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
14027 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
14028 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.420B B Mi.455A |
| 100 PLN | |
14029 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
14030 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
14031 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.422A Mi.457B |
| 100 PLN | |
14032 |
1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic. | Fi.422A Mi.457B |
| 10 PLN | |
14033 |
1947 kartka nadana w agencji pocztowo telegraficznej w Czerniawie do Warszawy, stempel agencji. | Fi.422B |
| 160 PLN | |
14034 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
14035 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.423A Mi.458B |
| 50 PLN | |
14036 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - ząbkowane znaczki za 5 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.423B Mi.458A |
| 50 PLN | |
14037 |
1947 Kultura Polska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, liczby rozrachunkowe, gwarancja i opis. | Fi.423B MK Mi.458A |
| 100 PLN | |
14038 |
| 80 PLN | |
14039 |
1947 Kultura Polska, czworoblok. | Fi.424A Mi.459B |
| 20 PLN | |
14040 |
1947 Kultura polska I wydanie, Maria Skłodowska-Curie - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku znaczka powstało kilka skośnych białych kresek; oryginalny obiegowy list polecony wysłany 12.4.1947 z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy; temat - SKŁODOWSKA, NOBEL, CHEMIA; gwarancja Walisch. | Fi.425A Mi.460B |
| 120 PLN SOLD | |
14041 |
1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.426A Mi.461B |
| 40 PLN | |
14042 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, widoczne na skanie przebarwienia w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne. | Fi.427A Mi.462B |
| 80 PLN | |
14043 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
14044 |
| 5 000 PLN | |
14045 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, 5+5 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 14.7 z Łodzi do Kielc, stempelek polecenia, nalepka i stempelek poczty lotniczej; kielecki datownik odbiorczy z 16.7 na froncie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.428, 397 Mi.471, 430 |
| 225 PLN SOLD | |
14046 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
14047 |
| 30 PLN | |
14048 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
14049 |
1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA 2.VIII.1947" Rzeszów, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany okolicznościowo, kasownikiem w kolorze czerwonym (Myślicki 47 029). | Fi.429B Mi.463A |
| 50 PLN | |
14050 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
14051 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
14052 |
| 180 PLN | |