The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14013

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł - frankatura pojedyncza, list (koperta okienkowa) opłacony według taryfy zamiejscowej wysłany 24.3 z Warszawy.

Fi.418
Mi.454 
15 PLN
14014

1947 wydanie przedrukowe, parka ciętych znaczków za 5/6 zł., gwarancja Scmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
400 PLN
14015

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 5/6 zł. z rozlanym nadrukiem w kolorze pomarańczowym, gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454 
80 PLN
14016

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
400 PLN
14017

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
14018

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
14019

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 000 PLN
14020

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja.

Fi.418nz B2
Mi.454U
400 PLN
14021

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja.

Fi.419 B
Mi.453 
40 PLN
14022

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.419 B
Mi.453 
60 PLN
14023

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
14024

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
14025

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B 
20 PLN
14026

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
25 PLN
14027

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A 
20 PLN
14028

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.420B B
Mi.455A
100 PLN
14029

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421A
Mi.456B 
20 PLN
14030

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
14031

1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422A
Mi.457B
100 PLN
14032

1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic.

Fi.422A
Mi.457B 
10 PLN
14033

1947 kartka nadana w agencji pocztowo telegraficznej w Czerniawie do Warszawy, stempel agencji.

Fi.422B
160 PLN
14034

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
14035

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.423A
Mi.458B 
50 PLN
14036

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - ząbkowane znaczki za 5 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423B
Mi.458A
50 PLN
14037

1947 Kultura Polska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, liczby rozrachunkowe, gwarancja i opis.

Fi.423B MK
Mi.458A
100 PLN
14038

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
14039

1947 Kultura Polska, czworoblok.

Fi.424A
Mi.459B
20 PLN
14040

1947 Kultura polska I wydanie, Maria Skłodowska-Curie - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku znaczka powstało kilka skośnych białych kresek; oryginalny obiegowy list polecony wysłany 12.4.1947 z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy; temat - SKŁODOWSKA, NOBEL, CHEMIA; gwarancja Walisch.

Fi.425A
Mi.460B
120 PLN
SOLD
14041

1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.426A
Mi.461B 
40 PLN
14042

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, widoczne na skanie przebarwienia w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
80 PLN
14043

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427A
Mi.462B 
50 PLN
14044

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
14045

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, 5+5 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 14.7 z Łodzi do Kielc, stempelek polecenia, nalepka i stempelek poczty lotniczej; kielecki datownik odbiorczy z 16.7 na froncie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.428, 397
Mi.471, 430
225 PLN
SOLD
14046

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
14047

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
14048

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN
14049

1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA 2.VIII.1947" Rzeszów, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany okolicznościowo, kasownikiem w kolorze czerwonym (Myślicki 47 029).

Fi.429B
Mi.463A
50 PLN
14050

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
14051

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A 
25 PLN
14052

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
180 PLN