Auction 93. Communist Poland 1945-1952

13893

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
60 PLN
13894

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
13895

1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 30.9.46 do Szkocji, stempel urzędu cenzury numer 3217.

Fi.395, 396
Mi.428, 429
70 PLN
13896

Fi.396 P2
Mi.429
1 900 PLN
13897

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
380 PLN
13898

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
500 PLN
13899

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
60 PLN
13900

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
30 PLN
13901

Fi.399
Mi.432
50 PLN
13902

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
13903

Fi.400, 397
Mi.430, 433
100 PLN
13904

Fi.401
Mi.434
80 PLN
13905

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
13906

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
13907

Fi.401
Mi.434
10 PLN
13908

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008).

Fi.401
Mi.434
70 PLN
13909

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem szabla".

Fi.401B1
Mi.434
60 PLN
13910

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla", gwarancja i oznaczenie.

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
13911

1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
13912

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 "plama poza obrazem".

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
400 PLN
13913

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
13914

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1620.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 350 PLN
13915

1946 obóz śmierci w Majdanku, unikalne projekty niezrealizowanych znaczków za 1 izł i 2 zł, projekty wykonano na gumowanych arkuszach po jednym w różnych kolorach razem z projektami znaczków innych wydań, w tym zrealizowanymi znaczkami serii "zabytki Gdańska", unikalne znane w pojedynczych egzemplarzach, pojedyncze podlepki między znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 28.000,- zł, gwarancja.

Fi.403E1, E2
Mi.436
13 000 PLN
13916

Fi.404
Mi.437
30 PLN
13917

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, czworoblok czysty i stemplowany.

Fi.404
Mi.437
40 PLN
13918

Fi.404
Mi.437
40 PLN
13919

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
13920

1946 FDC "1. rocznica zwycięstwa" znaczek na kopercie skasowany 9.5 w urzędzie Wrocław 1 kasownikiem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017) - stosowanym wyłącznie tego dnia! rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.405
Mi.438
100 PLN
13921

Fi.405
Mi.438
25 PLN
13922

1946 1. rocznica zwycięstwa - frankatura wielokrotna, list lotniczy wysłany 27.V z Płocka do Londynu, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); cenzura zagraniczna nr.3265; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na końcach kilku ząbków).

Fi.405
Mi.438
160 PLN
13923

Fi.405
50 PLN
13924

1946 1. rocznica zwycięstwa, piękny narożny czworoblok znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.405 nz
Mi.438 U
2 600 PLN
13925

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
13926

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.406
Mi.440
45 PLN
13927

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
32 PLN
13928

Fi.406
Mi.440
50 PLN
13929

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
1 000 PLN
13930

Fi.407
Mi.439
60 PLN
13931

Fi.407nz
Mi.439U
750 PLN
13932

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN